Croaziere pe Marea Mediterana: de la 500 de euro/persoana pentru 7 zile

60186865

In primele luni ale lui 2010, specialistii din turism numeau acest an “anul croazierelor” si sustineu ca preturile acestor tipuri de vacante vor scadea vertiginos in decursul anului.

Iata ca am ajuns la jumatatea verii si, intr-adevar, tarifele sejururilor de croaziere par mai accesibile ca oricand: 500 de euro/persoana pentru 7 nopti de cazare la bordul unui vas de trei stele plus, intr-o plimbare pe Marea Mediterana.

Articol recomandat de sport.ro
Chinezii au lansat mașina mai ieftină decât Dacia!
Chinezii au lansat mașina mai ieftină decât Dacia!
Citește și...
Primul oraș din Grecia desemnat „Oraș al Gastronomiei” de către UNESCO. Este faimos pentru iaurtul grecesc

Thessaloniki a devenit cu mândrie primul oraș din Grecia care se alătură Rețelei UNESCO a Gastronomiei, fiind recunoscut pentru tradițiile sale culinare bogate, comunitatea gastronomică activă și specialitățile locale apreciate. 

Plaje din Grecia aproape de România. În ce stațiuni ajungi cel mai repede cu mașina

Dacă vrei să mergi în vacanță în Grecia sau pur și simplu ai chef de o escapadă de weekend, poți alege câteva plaje din Grecia aproape de România. Există câteva stațiuni în care ajungi rapid cu mașina.  

România atrage cei mai puțini turiști dintre toate statele UE. Lipsa promovării este una dintre principalele cauze

Deși este o țară foarte frumoasă, România rămâne la coada clasamentului în materie de turism. Asta deși interesul străinilor este într-o ușoară creștere.

Recomandări
Nicușor Dan l-a desemnat pe Eugen Tomac pentru funcția de premier al României. Tomac: Voi prezenta un Guvern tehnic

Președintele Nicușor Dan l-a desemnat joi pe liderul PMP, Eugen Tomac, în funcția de prim-ministru, la aproape o lună după căderea Guvernului Bolojan. 

Cine este Eugen Tomac, premierul desemnat de Nicușor Dan să conducă Guvernul României

Eugen Tomac, europrlamentar și lider PMP, a fost desemnat de președintele Nicușor Dan pentru funcția de premier. 

Prima reacție a lui Ilie Bolojan după ce Nicușor Dan l-a desemnat pe Eugen Tomac premier

Preşedintele PNL, premierul interimar Ilie Bolojan, arată că are ”rezerve” cu privire la faptul că un guvern tehnocrat, care nu are o susţinere fără echivoc în Parlament, poate livra rezultate în perioada următoare.