VIDEO. Un bărbat a intrat dezbrăcat pe teren la meciul Granada - Manchester United, din sferturile Europa League

Un bărbat dezbrăcat a pătruns pe teren, joi seară, în timpul meciului Granada – Manchester United, din prima manşă a sferturilor de finală ale Europa League.

Incidentul a avut loc în minutul 6. Bărbatul, care era dezbrăcat complet, a pătruns pe gazon şi l-a traversat alergând.

Intrusul a fost escortat în afara terenului de poliţişti. Jocul a fost întrerupt aproximativ un minut.

Meciul s-a jucat fără spectatori.

Manchester United a învins-o pe Granada cu 2-0, prin golurile înscrise de Marcus Rashford (31) şi Bruno Fernandes (90 - penalty).

Rezultatele sferturilor Europa League

Rezultate de joi seară au fost următoarele:

Ajax Amsterdam - AS Roma 1-2 Au marcat: Davy Klaassen 39, respectiv Lorenzo Pellegrini 57, Roger Ibanez 87. Dusan Tadic (Ajax) a ratat un penalty în min. 53 (a apărat Pau Lopez).

Arsenal Londra - Slavia Praga 1-1 Au marcat: Nicolas Pepe 86, respectiv Tomas Holes 90+4.

Dinamo Zagreb - Villarreal 0-1 A marcat: Gerard Moreno 44 - penalty.

Granada - Manchester United 0-2 Au marcat: Marcus Rashford 31, Bruno Fernandes 90 - penalty.

Partidele din manşa secundă vor avea loc pe 15 aprilie.