Messi a înscris din nou pentru Inter Miami. Număr impresionant de goluri marcate până acum de starul argentinian | VIDEO

Inter Miami a învins-o, vineri, la Fort Lauderdale, Florida, în semifinalele Cupei Ligii, pe Charlotte, scor 4-0. Printre marcatori s-a numărat și Lionel Messi.

Septuplul câştigător al Balonului de Aur a înscris al patrulea gol al lui Miami în minutul 86, după o pasă primită de la Leonardo Campana, informează News.ro.

Miami a preluat conducerea în minutul 12, graţie unui penalty transformat de Josef Martinez, şi a dublat scorul în minutul 32, cu un gol al lui Robert Taylor.

Fundaşul Charlottei Adilson Malanda a marcat un autogol când a încercat să intercepteze centrareau lui Diego Gomez către Messi.

Inter Miami este echipă patronată de David Beckham.

De când a venit la Inter Miami, Lionel Messi a marcat 8 în cinci meciuri.