Toate categoriile

Simona Halep și Irina Begu au câștigat finala la dublu de la Shenzhen

Simona Halep și Irina Begu joacă în finala probei de dublu a turneului de la Shenzen. Cele două românce se duelează cu perechea cehă formată din Katerina Siniakova și Barbora Krejcikova.

Perechea Simona Halep / Irina Begu s-a calificat in finala de dublu de la Shenzhen, dupa 6-2, 6-7, 10-6 cu perechea Anna Blinkova / Nicola Geuer.

Desfășurarea meciului:

ORA 15:40

Setul decisiv: - Dupa 2 seturi incheiate la diferenta mare, setul decisiv este sub forma unui tie-break si este echilibrat! Mini-break obtinut de jucatoarele noastre la 2-2. Adversarele au reusit sa-l recupereze la 7-5

ORA 15:30

Al doilea set: - Irina şi Simona încep bine setul secund, reuşind să-şi facă serviciul 1-0 - Ce schimbare în meci! 3-0 pentru Simona şi Irina - Încă un break obţinut de românce! 4-0 - Incredibil! După ce au pierdut categoric primul set, Irina şi Simona domina categoric 5-0 - SET pentru Irina şi Simona!

Simona Halep a câștigat finala de la Shenzhen: ”Visul meu este să câștig un Grand Slam”

ORA 15:00

Primul set: - Simona şi Irina au prima minge de break a meciului, dar adversarele o salvează şi apoi câştiga primul game al meciului 0-1 - Din păcate, Begu şi Halep pierd şi pe propriul serviciu 0-2 - Început prost de meci pentru sportivele noastre 0-3 - Scorul ia proporţii 0-4 - Primul set pare compromis 0-5 - Primul game obţinut de Simona şi Irina în acest set 1-5 - Set pentru Krejcikova şi Siniakova