FCSB - Sparta Praga 2-3. Roș-albaștrii, eliminați din Champions League. Aventura continuă în Europa League | GALERIE FOTO

FCSB a fost eliminată marți acasă, în direct pe VOYO și la PRO TV, din Champions League, de către cehii de la Sparta Praga. În meciul tur, roș-albaștrii au terminat 1-1, dar au pierdut acum acasă cu 2-3.

FCSB a ratat marți calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă pe teren propriu cu scorul de 3-2 (3-0), de echipa cehă Sparta Praga, în manşa secundă a turului trei preliminar. În tur, scorul a fost egal, 1-1.

Pentru FCSB au marcat Olaru, în minutul 60, şi Edjouma, în minutul 85, în timp ce pentru Sparta Praga au înscris Birmancevic (13, 28) şi Haraslin (37).

FCSB va evolua mai departe în Europa League.

Min. 95+5: Fluier final, iar FCSB este eliminată din Champions Leagur. Roș-albaștrii vor continua însă în Europa League.

Min. 90: Arbitrul arată 5 minute de prelungiri.

Min. 85: Edjouma înscrie pentru 2-3, iar FCSB mai are nevoie de un gol pentru a intra în prelungiri.

Min. 60: Căpitanul Darius Olaru reduce din diferență, printr-un gol superb!

Min. 45: A început repriza a doua. FCSB a făcut 3 schimbări la pauză.

Min. 45+1: Este pauză, după o primă repriză absolut dezastruoasă pentru FCSB.

Min. 37: Haraslin înscrie un gol superb, iar Sparta Praga conduce FCSB pe Steaua cu un neverosimil 3-0.

Min. 27: Cehii conduc cu 2-0, după ce Birmancevic înscrie din penalty al doilea său gol.

Min. 26: Penalty pentru Sparta!

Min. 13: Sparta Praga deschide scorul prin Birmancevic, după o fază fixă și o serie de gafe ale apărătorilor FCSB.

Min. 1: A început meciul!

UPDATE Iată echipele de joc!

Echipele de start pentru meciul dintre FCSB şi Sparta Praga, care are loc marţi seara, pe Stadionul Steaua din Bucureşti, în manşa secundă din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor la fotbal:

FCSB: 32. Ştefan Târnovanu - 2. Valentin Creţu, 5. Joyskim Dawa, 30. Siyabonga Ngezana, 33. Risto Radunovic - 8. Adrian Şut, 16. Mihai Lixandru - 15. Marius Ştefănescu, 27. Darius Olaru (căpitan), 25. Alexandru Băluţă - 11. David Miculescu.

Antrenor: Elias Charalambous. Rezerve: 99. Andrei Vlad - 3. Ionuţ Panţîru, 6. Denis Haruţ, 12. David Kiki, 18. Malcom Edjouma, 19. Daniel Popa, 20. Nana Antwi, 21. Vlad Chiricheş, 23. Andrei Pandele, 24. Wiliam Baeten, 42. Baba Alhassan.

Sparta: 1. Peter Vindahl - 41. Martin Vitik, 25. Asger Soerensen (căpitan), 30. Jaroslav Zeleny - 17. Angelo Preciado, 20. Qazim Laci (căpitan), 6. Kaan Kairinen, 32. Matej Rynes - 14. Veljko Birmancevic, 7. Victor Olatunji, 22. Lukas Haraslin. Antrenor: Lars Friis. Rezerve: 24. Vojtech Vorel - 4. Markus Solbakken, 5. Mathias Ross, 8. David Pavelka, 9. Jan Kuchta, 11. Indrit Tuci, 13. Krystof Danek, 18. Lukas Sadilek, 21. Jakub Pesek, 27. Filip Panak, 28. Tomas Wiesner, 29. Ermal Krasniqi.

Arbitru: Morten Krogh; arbitri asistenţi: D. Wollenberg Rasmussen, Steffen Bramsen; al patrulea oficial: Mikkel Redder (toţ din Danemarca) Arbitru video: Pol van Boekel; arbitru asistent video: Jochem Kamphuis (ambii din Olanda) Observator UEFA pentru arbitri: Elmir Pilav (Bosnia-Herţegovina); Delegat UEFA: David Findlay (Scoţia)

Manșa secundă din turul III preliminar al Champions League se joacă marți, de la ora 21:30, pe stadionul Steaua și în direct pe VOYO și la PRO TV.

Trustul de televiziune PRO TV este singurul care va transmite în România la televizor și online meciul campioanei României.

Partida promite să fie un spectacol, în condițiile în care miza este una uriașă pentru ambele echipe: calificarea în play-off-ul Champions League, cea mai importantă competiție inter-cluburi din lume.

FCSB a terminat 1-1 în primul meci, de la Praga

Peste 30.000 de fani sunt așteptați pe stadion, iar meciul difuzat în direct de VOYO și PRO TV va fi transmis, de asemenea, și în format LIVE TEXT pe site-ul Știrilor PRO TV.

În plus, imagini video cu cele mai interesante faze ale meciului, momentele controversate, dar și interviuri cu jucătorii și oficialii, vor putea fi văzute exclusiv pe sport.ro și paginile oficiale de pe rețelele sociale ale trustului.

În meciul tur, FCSB a terminat 1-1 cu Sparta Praga, după un gol marcat de Dawa în minutul 61.