FCSB s-a calificat în turul trei al Ligii Campionilor după ce a învins Maccabi Tel Aviv cu 1-0. Gol marcat în ultimul minut

Formaţia FCSB s-a calificat, miercuri seară, în turul trei preliminar al Ligii Campionilor, trecând în turul doi preliminar de Maccabi Tel Aviv. În tur, la Bucureşti, scorul a fost 1-1.

Returul de la Budapesta a fost câştigat cu 1-0 de bucureşteni datorită unui gol marcat în minutul 90. Reuşita care a adus calificarea FCSB îi aparţine lui Baeten.

Cele două echipe au evoluat în următoarele fomule:

Maccabi Tel Aviv: Mishpati- Nachmias (Baltaxa ’71), Shlomo, Asante, Davidzada – Do. Peretz, Van Overeem, Kanichowsky – Biton (Jehezkel ’46), Zahavi (Malede ’77), Addo. Antrenor: Zarko Lazetic

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic – Şut, Lixandru – Ştefănescu (L. Phelipe ’46), Olaru (Alhassan ’63), Băluţă (Baeten ’46) – Miculescu (D. Popa ’75). Antrenor: Elias Charalambous

Meciul a fost arbitrat de francezul Jeremie Pignard.

În turul trei preliminar, FCSB va înfrunta Sparta Praga, la 6/7 august şi 13 august.