Ancuţa Bodnar și Simona Radiş au câștigat medalia de argint în proba de dublu vâsle de la Jocurile Olimpice

Canotoarele Ancuţa Bodnar şi Simona Radiş au adus României o nouă medalie la Jocurile Olimpice de la Paris.

Cele două sportive au câștigat, joi, medalia de argint în proba de dublu vâsle.

Ele au încheiat cursa cu timpul de 06:50.69, la doar un cioc de barcă de locul 1, echipajul din Noua Zeelandă. Pe locul 3 s-a clasat Marea Britanie.

Aceasta este cea de-a treia medalie câștigată de sportivii români la Jocurile Olimpice de la Paris.

Înotătorul David Popovici a obținut aur în proba de 200 de metri liber și bron în cea de 100 de metri liber.

Cu VOYO ai acces LIVE la canalele TVR și poți urmări Jocurile Olimpice de la Paris de oriunde vrei tu, pe orice device!

Mesajul pe care David Popovici l-a transmis fanilor după cursa teribilă de la 100 de metri liber: „V-am simţit!”

*Program disponibil prin retransmisia integrală și nealterată a canalelor TVR conform regulilor must-carry"