REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016, VALCEA. Cinci din 11 orase au un nou primar

06-06-2016 11:44

Mircia Gutau, primarul municipiului Ramnicu Valcea,

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. Iata rezultatele finale ale alegerilor locale din Valcea:

REZULTATE FINALE ALEGERI LOCALE 2016 

Cinci dintre cele 11 orase din judetul Valcea vor fi conduse de cate un nou primar, iar numarul femeilor ce se vor afla in fruntea administratiilor locale este mai mic in noua legislatura (trei, fata de patru alese la scrutinul trecut), potrivit rezultatelor finale ale BEJ.

Conform acestora, la Horezu, noul primar este unul din fostii sefi al IPJ Valcea, iar in orasul Babeni si municipiul Ramnicu Valcea au revenit in functie primari care au mai condus aceste orase in mandatul anterior anului 2012. La Ocnele Mari si Balcesti, primari care aveau 3, respectiv 4 mandate au pierdut alegerile.

Veteranul in administratie se inregistreaza la Cernisoara, unde cel care a castigat alegerile este primar al localitatii din 1992, fiind si decanul de varsta intre edilii din judet.

Cel mai tanar primar din judetul Valcea este o femeie, are 33 de ani, si a fost aleasa sa conduca destinele comunei Sutesti. Femeile au mai castigat fotoliul de primar la Popesti si Racovita.

Din cele 25 de localitati unde s-au produs schimbari in administratie, 9 erau conduse de interimari, fostii primari alesi in anul 2012 fiind fie declarati incompatibili de ANI prin sentinţe definitive - Alunu, Sirineasa, Salatrucel, Diculesti, fie au primit condamnari penale - Orlesti, Sutesti, Ramnicu Valcea, sau sunt in arest preventiv ori control judiciar - Maldaresti, Bujoreni.

In urma rezultatelor finale centralizate de BEJ Valcea, din totalul de 89 de localitati, PNL a castigat alegerile in 53, PSD - 31, PER in 2, ALDE - 2, o localitate avand un primar independent.

REZULTATE FINALE ALEGERI LOCALE 2016, luni, 6 iunie

UPDATE 19:00 Rezultatele finale date publicitatii luni de catre BEJ Valcea pentru Consiliul Judetean indica doar 4 partide care vor face parte din configuratia politica a acestui for: PSD - 14 consilieri, PNL - 13, PER 3 si ALDE 3. Astfel, pe primul loc in judetul Valcea s-a clasat PSD cu 37,9% din voturi, pe locul doi PNL cu 34,5%, pe locul 3 PER cu 8,3% si pe locul 4 ALDE cu 6,9%. Urmatoarele partide ca numar de voturi pentru Consiliul Judetean sunt PMP - 2,6%, PRU - 2,5%, PSR - 1,5%, UNPR- 1,3%, PRM - 1,1%, PPU-SL - 1,1%, PSRo - 0,9%, Partida Romilor - 0,7%, si PND - 0,7%. Presedintele PNL Valcea, deputatul Cristian Buican a declarat pentru AGERPRES ca "din pacate, partidul nu a reusit sa atinga decat un obiectiv din cele 3 propuse si anume cel mai mare numar de primari" din judet.

UPDATE 11:30 Mircia Gutau (PER) este primarul municipiului Ramnicu Valcea, fiind votat, potrivit cifrelor oficiale ale Biroului Electoral Municipal (BENM), de catre 16.724 de alegatori, locul 2 revenind PSD, 3 - ALDE si 4 - PNL.

Astfel, pentru functia de primar, Mircia Gutau (PER) a obtinut 16.724 voturi, Romeo Radulescu (PSD) - 13.142 voturi, Remus Grigorescu (ALDE) - 4.332 voturi iar Grigore Craciunescu (PNL) - 3.262 voturi.

Urmatoarele locuri au fost ocupate de Constantin Rotaru (PSR) cu 551 de voturi, Florin Bragau (PRU) - 520 de voturi, independentul Constantin Mircea - 432 de voturi, Constantin Tanislav (PPU-SL) - 249 voturi, Ion Mardale (PND) - 213 voturi, Constantin Dorobantu (PSRo) - 163 de voturi.

Pentru Consiliul Local Ramnicu Valcea, PSD a obtinut 12.421 voturi, iar PER a fost ales de 12.412 valceni. Pe locul 3 s-a clasat PNL cu 5.327, iar locul 4 a revenit ALDE cu 4.309.

Pragul electoral pentru a accede in Consiliul Local a fost stabilit la 1.973 de voturi, astfel configuratia viitorului CL este: PSD - 8 consilieri, PER - 8, PNL - 4, ALDE - 3.

Din totalul de 99.468 de cetateni cu drept de vot, in Ramnicu Valcea au votat 41.575, voturi valabil exprimate fiind 39.475.

UPDATE ORA 10:00 PSD a castigat alegerile in judetul Valcea, ca numar de voturi pentru Consiliul Judetean, potrivit datelor partiale furnizate de BEJ, liberalii adjudecandu-si insa cele mai multe primarii.

Potrivit rezultatelor provizorii, candidatul Gutau Mircia (PER) a castigat alegerile in municipiul Ramnicu Valcea, iar Nedelcu Cristian (PSD), in Dragasani.

Astfel, dupa centralizarea a 90% din sectiile de vot, PSD a obtinut 65.062 de voturi, in timp ce PNL a obtinut 59.261 de voturi. PER a obtinut 14.215 voturi, iar ALDE si-a adjudecat 11.921 de voturi.

Potrivit acestor date partiale, doar cele 4 formatiuni politice ar urma sa reprezinte configuratia politica a Consiliului Judetean.

Liberalii si-au adjudecat 52 de primarii, social-democratii - 32, ecologistii - 2, ALDE - 2, iar la o primarie este castigator un independent, potrivit rezultatelor in urma numaratorii paralele efectuate de partidele din Valcea.

Astfel, liberalii au reusit sa-si adjudece primariile din orasele Balcesti, Berbesti, Ocnele Mari, Brezoi, Calimanesti, Govora, in timp de PSD a obtinut victoria in municipiul Dragasani si orasele Babeni, Horezu, Baile Olanesti.

De remarcat faptul ca atat PNL cat si PSD au facut schimb de orase fata de mandatul 2012- 2016, liberalii pierzand in detrimentul PSD orasele Horezu si Babeni, dar au luat de la social-democrati orasele Balcesti si Ocnele Mari.

PSD a pierdut insa Primaria Ramnicu Valcea, cea care revine fostului primar democrat-liberal de pana in 2010, Mircia Gutau, oferind astfel Partidului Ecologist Roman o primarie resedinta de judet. Ecologistii au reusit sa castige si Primaria comunei Maciuca.

ALDE Valcea a obtinut doua victorii, in comunele Runcu si Ghioroiu, iar un independent, Constantin Neagoe, a castigat un nou mandat la Primaria Ionesti.

Candidatii la functia de primar in judetul Valcea

Candidatii la functia de primar in municipiul Ramnicu Valcea:
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul Romania Unita Bragau Florin
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul National Liberal Craciunescu Grigore
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul Social Romanesc Dorobantu Constantin
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul Romania Mare Dragnea Cornelia
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Grigorescu Remus
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul Ecologist Roman Gutau Mircia
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul National Democrat Mardale Ion
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul Social Democrat Radulescu Romeo
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul Socialist Roman Rotaru Constantin
Municipiul Ramnicu Valcea Candidat Independent Stoica Constantin Mircea
Municipiul Ramnicu Valcea Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Tanislav Constantin

Candidatii la functia de primar in municipiul Dragasani:
Municipiul Dragasani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Caplea Elena
Municipiul Dragasani Partidul National Taranesc Crestin Democrat Catrina Constantin
Municipiul Dragasani Partidul Miscarea Populara Condoiu Marius
Municipiul Dragasani Partidul Social Romanesc Florea Marin
Municipiul Dragasani Partidul National Democrat Heroaica Aurel
Municipiul Dragasani Partidul Romania Unita Neacsu Viorel
Municipiul Dragasani Partidul Social Democrat Nedelcu Cristian
Municipiul Dragasani Partidul National Liberal Plesoianu Costica


Oras Babeni Partidul Social Romanesc Barbusi Nicolae
Oras Babeni Partidul National Liberal Bizic Ion
Oras Babeni Partidul Social Democrat Bogdan Stefan
Oras Babeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Croitoru Ion
Oras Babeni Partidul Socialist Roman Dutu Ilie
Oras Baile Govora Partidul Social Democrat Dumitrescu Radu-Dan
Oras Baile Govora Partidul National Liberal Mateescu Mihai
Oras Baile Govora Partidul Miscarea Populara Mistreanu Constantin-Cornel
Oras Baile Olanesti Partidul Romania Unita Bercea Constantin
Oras Baile Olanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nicolaescu Sanda Lucia
Oras Baile Olanesti Partidul National Liberal Trasca Flavius-Iulian
Oras Baile Olanesti Partidul Social Democrat Vasilache Vasile Sorin
Oras Balcesti Partidul National Liberal Aleca Constantin
Oras Balcesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Chirca Mircea
Oras Balcesti Partidul Social Democrat Curelaru Ion
Oras Balcesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dolofan Gheorghe
Oras Balcesti Partidul Romania Unita Folea Aurelia
Oras Balcesti Partidul Ecologist Roman Radu Aurel
Oras Balcesti Partidul Miscarea Populara Vaduva Marin
Oras Berbesti Partidul National Liberal Chelcea Vintila
Oras Berbesti Partidul Social Democrat Iliescu Vasile
Oras Brezoi Partidul Social Democrat Dulcea Dumitru-Eugen
Oras Brezoi Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Iosif Maria
Oras Brezoi Partidul Romania Unita Marcu Gabriel
Oras Brezoi Partidul National Democrat Popa Teodor
Oras Brezoi Partidul National Liberal Schell Robert- Adrian
Oras Calimanesti Partidul Social Democrat Amuzan Ilie
Oras Calimanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Boriceanu Constantin
Oras Calimanesti Partidul National Liberal Constantinescu Florinel
Oras Calimanesti Partidul Miscarea Populara Dugulan Marian- Claudiu
Oras Calimanesti Partidul Socialist Roman Gib Gabriel
Oras Horezu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Buse Dumitru Gery
Oras Horezu Partidul National Liberal Fartat Ilie
Oras Horezu Partidul Ecologist Roman Nitu Constantin
Oras Horezu Partidul Social Democrat Sardarescu Nicolae
Oras Horezu Partidul Social Romanesc Udvescu Liviu Nicolae
Oras Ocnele Mari Partidul Romania Unita Bogoslov Elena
Oras Ocnele Mari Partidul Romania Mare Fetele Danut
Oras Ocnele Mari Partidul Social Democrat Iordache Petre
Oras Ocnele Mari Partidul National Liberal Patru Mihai
Oras Ocnele Mari Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sasu Remus-Gabriel
Oras Ocnele Mari Partidul Verde Virje Constantin-Claudiu
Alunu Partidul Social Democrat Biraruti Cristian
Alunu Partidul National Liberal Boeangiu Vasile-Pirvu
Alunu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Boiangiu Ioan
Alunu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cojocarete Gavril
Alunu Partidul Socialist Roman Mateescu Constantin
Alunu Partidul Miscarea Populara Mitu Gheorghe
Amarasti Partidul National Liberal Diaconu Eugen
Amarasti Partidul Social Democrat Draghici Constantin
Amarasti Partidul Romania Unita Nedelcu Ion
Barbatesti Partidul Social Democrat Banacu Constantin
Barbatesti Partidul National Liberal Catrina Constantin
Barbatesti Partidul Miscarea Populara Ciobanu Valerian
Barbatesti Partidul Romania Unita Deaconu Lazar
Berislavesti Partidul Social Democrat Busaga Ion
Berislavesti Partidul National Liberal Nutu Pamfil
Boisoara Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Piloiu Chirila-Ion
Boisoara Partidul Social Democrat Popa Valerian
Boisoara Partidul National Liberal Sandulache Mihai
Boisoara Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stoica Dumitru
Budesti Partidul Romania Unita Beu Ion-Catalin
Budesti Partidul Social Democrat Georgescu Gheorghe
Budesti Partidul Miscarea Populara Ghergus Petre
Budesti Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Idu Ion
Budesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petria Gabriel
Budesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Toader Ion
Budesti Partidul National Liberal Vladulescu Ion
Bujoreni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Anton Elena-Luminita
Bujoreni Partidul Ecologist Roman Cirstoiu Dragos-Gigel
Bujoreni Partidul Social Romanesc Enache Vasile
Bujoreni Partidul Social Democrat Gingu Gheorghe
Bujoreni Partidul Miscarea Populara Raicu Ion
Bujoreni Partidul National Liberal Udubae Gheorghe
Bujoreni Partidul Romania Unita Zaharia Silviu-Petre
Bunesti Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Antonie Ionel
Bunesti Partidul National Liberal Nicola Camelia
Bunesti Partidul Social Democrat Radi Viorel
Cernisoara Partidul Social Democrat Ionescu Mihai
Cernisoara Partidul National Liberal Salomia Iulian
Ciineni Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Mandea Eftimie
Ciineni Partidul Social Democrat Manea Florian
Ciineni Partidul National Liberal Nicolae Ion
Copaceni Partidul National Liberal Cherciu Ion
Copaceni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mazilu Nicolae
Copaceni Partidul Social Democrat Tamplarescu Gheorghe-Tironel
Costesti Partidul National Liberal Cracana Corneliu-Adrian
Costesti Partidul Social Democrat Pestereanu Toma-Marius
Creteni Partidul National Taranesc Crestin Democrat Catrina Ovidiu
Creteni Partidul Romania Unita Diaconu Danut
Creteni Partidul National Liberal Ionescu Emilian
Creteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petrescu Gheorghe-Ovidiu
Creteni Partidul Social Democrat Spirleanu Ion
Creteni Partidul Social Romanesc Zugravu Mihail Catalin
Daesti Partidul Social Democrat Dobre Ion
Daesti Partidul National Liberal Popolan Gheorghe-Valerian
Danicei Partidul Social Democrat Nitu Gheorghe
Danicei Partidul National Liberal Pirneci Dumitru
Danicei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popescu Ion
Danicei Partidul Socialist Roman Rotaru Alexandru
Diculesti Partidul National Liberal Cupareanu Armand-Costinel
Diculesti Partidul Social Democrat Rusetelu Nicolae
Dragoesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Isuf Emilian
Dragoesti Partidul National Liberal Melente Gheorghe
Dragoesti Partidul Social Democrat Stroescu Ion
Fauresti Partidul National Liberal Irimia Marian
Fauresti Partidul Social Democrat Tirvuica Ion
Firtatesti Partidul Social Democrat Tufar Cornel
Firtatesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Tur Gabriel
Firtatesti Partidul National Liberal Voicescu Nicolae
Frincesti Partidul Socialist Roman Avram Gheorghe
Frincesti Partidul Social Democrat Baicu Gheorghe-Ovidiu
Frincesti Candidat Independent Baronescu Tomita
Frincesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cazacu Mihai
Frincesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ilinescu Grigore
Frincesti Candidat Independent Negoita Dumitru
Frincesti Partidul Romania Unita Nicolaescu Daniel
Frincesti Partidul National Liberal Paraschiv Daniel- Florin
Frincesti Partidul Miscarea Populara Popa Tatiana
Frincesti Partidul Romania Mare Serban Constantin
Galicea Partidul Social Democrat Maracine Florin Alexandru
Galicea Partidul National Liberal Nafliu Ion
Galicea Partidul Romania Unita Pupaza Lucian Marian
Galicea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tudoroiu Gheorghe
Ghioroiu Partidul National Liberal Dumitru Aurel
Ghioroiu Partidul Miscarea Populara Iuga Marin
Ghioroiu Partidul Romania Unita Mreana Ion
Ghioroiu Partidul Social Romanesc Patrascu Ilie
Ghioroiu Partidul Social Democrat Pirvulescu Nicolae
Ghioroiu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Predescu Iosiv
Ghioroiu Partidul Socialist Roman Vijulie Ioana
Glavile Partidul Miscarea Populara Andronescu Toma
Glavile Candidat Independent Badita Aurel
Glavile Partidul National Liberal Bulacu Ion
Glavile Partidul Ecologist Roman Draghici Nicolae
Glavile Partidul Social Democrat Duicu Iustin
Glavile Partidul Romania Unita Iorgache Constantin Iulian
Glavile Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nicolaescu Ion
Glavile Partidul Social Romanesc Trusca Nicolae
Glavile Partidul Socialist Roman Zanfir Tudor
Golesti Partidul Social Democrat Mihai Ioan
Golesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mosor Dumitru
Golesti Partidul Miscarea Populara Nicula Florian
Golesti Partidul National Liberal Ropina Dumitru
Gradistea Partidul National Liberal Boiangiu Ilie
Gradistea Partidul Social Democrat Ionescu Petre
Gradistea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iordache Gheorghe
Gradistea Partidul Ecologist Roman Lautaru Dan
Gradistea Partidul Romania Unita Mosteanu Dan - Gheorghe
Gusoeni Partidul Romania Unita Broboana Aurel
Gusoeni Partidul Social Democrat Concioiu Nicolae
Gusoeni Partidul National Liberal Cuculici Liviu
Ionesti Partidul Social Democrat Catanoiu Ion
Ionesti Partidul National Democrat Cherascu Viorel-Adrian
Ionesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ciobotea Toma
Ionesti Candidat Independent Neagoie Constantin
Lalosu Partidul Romania Mare Ilie Marcica
Lalosu Partidul Social Democrat Ion Marian-Leonardo
Lalosu Partidul Social Romanesc Manolache Constantin Adi
Lalosu Partidul National Liberal Nicu Constantin
Lalosu Partidul Miscarea Populara Nita Gheorghe
Lalosu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Suta Ion
Lacusteni Partidul National Liberal Bocsaru Cosmin
Lacusteni Partidul Miscarea Populara Cojocaru Nicolita
Lacusteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Constantin Nicolae
Lacusteni Partidul Social Democrat Dascalu Stefan
Lacusteni Partidul Romania Unita Enachescu Ion
Ladesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dobre Ilie
Ladesti Partidul Social Democrat Iordache Nicolae
Ladesti Partidul National Liberal Lixandru Ion
Ladesti Partidul Miscarea Populara Teodorescu Ionela Cristina
Ladesti Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Tuicu Eleonora
Ladesti Partidul Social Romanesc Zamfir Mihai-Gabriel
Lapusata Partidul Miscarea Populara Cornoiu Aurelian
Lapusata Partidul Romania Unita Cornoiu Constantin
Lapusata Partidul Romania Mare Gageanu Nicolae
Lapusata Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iliescu Silviu -Gheorghe
Lapusata Partidul National Liberal Joita Nicolae
Lapusata Partidul Ecologist Roman Popa Ion
Lapusata Partidul Social Romanesc Popescu Elena-Paula
Lapusata Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Preda Marin
Lapusata Candidat Independent Sanda Constantin
Lapusata Partidul Social Democrat Zarnescu Ion
Livezi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chelu Nicoleta
Livezi Partidul National Liberal Ivancu Alexandrina
Livezi Partidul Social Democrat Verdes Stefan
Lungesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Barbu Florea
Lungesti Partidul National Liberal Costea Tiberiu
Lungesti Partidul Social Democrat Dumitrascu Ionut - Catalin
Lungesti Partidul National Taranesc Crestin Democrat Vacarus Dorel - Ion
Malaia Partidul Social Democrat Bogdan Sergiu
Malaia Partidul National Liberal Tolea Grigorie - Gabriel
Malaia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vangu Gheorghe
Mateesti Partidul National Liberal Alexie Valerian - Ion
Mateesti Partidul Social Democrat Anghelescu Ilie - Cosmin
Mateesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Floarea Dumitru
Mateesti Partidul Miscarea Populara Pitoiu Constantin
Maciuca Candidat Independent Marcoianu Mugurel
Maciuca Partidul Social Democrat Popa Remus - Marian
Maciuca Partidul National Liberal Vaduva Nicolae
Madulari Partidul Social Democrat Dimulescu Ion - Daniel
Madulari Partidul National Liberal Florescu Gheorghe
Maldaresti Partidul National Liberal Bociog Ion
Maldaresti Partidul National Democrat Cinca Andi - Iulian
Maldaresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Enescu Stefan
Maldaresti Partidul Romania Unita Mota Constantin
Maldaresti Partidul ”Blocul Unitatii Nationale” Petrescu Mihail
Maldaresti Partidul Social Romanesc Petrescu Vasile
Maldaresti Partidul Social Democrat Popa Ovidiu - Stefan
Maldaresti Partidul Miscarea Populara Voicu Stefan
Mihaesti Partidul National Liberal Barzageanu Constantin
Mihaesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cazan Nicolae
Mihaesti Partidul Social Democrat Nelusi Mihai
Mihaesti Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Paraschiv Constantin
Milcoiu Partidul Miscarea Populara Dinca Aldescu Constantin
Milcoiu Partidul M10 Mitroi Marian
Milcoiu Partidul National Liberal Musat Gheoghe-Daniel
Milcoiu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ologu Nicolae-Gheorghe
Milcoiu Partidul Romania Mare Sopirla Ilie
Milcoiu Partidul Social Democrat Stanca Vasile
Mitrofani Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Coada Gheorghe
Mitrofani Partidul Social Democrat Giurca Marin
Mitrofani Partidul Romania Mare Predescu Elena
Mitrofani Partidul National Liberal Raspopescu Lupu
Mitrofani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vasile Nicolae
Muereasca Partidul Social Democrat Lazar Constantin
Muereasca Partidul National Liberal Ungureanu Ion
Muereasca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Verzescu Augustin
Nicolae Balcescu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Crangus Alexandru
Nicolae Balcescu Partidul Social Romanesc Deaconu Gheorghe
Nicolae Balcescu Partidul National Liberal Mosteanu Landor
Nicolae Balcescu Partidul Social Democrat Oprea Constantin
Nicolae Balcescu Candidat Independent Patrascu Ioana
Nicolae Balcescu Partidul Miscarea Populara Radulescu Florin-Marius
Olanu Partidul National Liberal Anghel Gheorghe
Olanu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Badea Gheoghe
Olanu Partidul Social Democrat Manoiu Constantin-Radu
Olanu Partidul National Taranesc Crestin Democrat Pircalabelu Ion
Olanu Partidul Socialist Roman Popa Florea
Olanu Partidul Romania Unita Popescu Stefan
Orlesti Partidul National Liberal Cirstina Constantin
Orlesti Partidul Romania Mare Dan Florea
Orlesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gherghe Constantin
Orlesti Partidul Social Democrat Trinca Ilie
Otesani Partidul Romania Unita Govoreanu Titus
Otesani Partidul Social Democrat Obada-Marinescu Gheorghe
Otesani Partidul National Liberal Oprisor Mircea
Pausesti-Maglasi Partidul Social Democrat Chera Dragos- Dumitru
Pausesti-Maglasi Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Cismaru Nicolaie
Pausesti-Maglasi Partidul National Liberal Dediu Alexandru- Dorel
Pausesti-Maglasi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mihailescu Traian
Pausesti Partidul National Liberal Avan Catalin
Pausesti Partidul Romania Unita Giuroiu Dumitru
Pausesti Partidul Social Democrat Ilie Nicolae
Pausesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nedelcu Constantin-Claudiu
Pausesti Partidul Socialist Roman Purcaru Dorin
Pausesti Partidul Miscarea Populara Roiban Ionel
Perisani Candidat Independent Buican Vasile
Perisani Partidul Social Democrat Popa Ilie
Perisani Partidul National Liberal Sandu Ion
Pesceana Partidul Social Romanesc Sararu Gheorghe
Pesceana Partidul Social Democrat Vasile Ion
Pesceana Partidul National Liberal Zaulet Ionel
Pietrari Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ceaprazaru Gheorghe
Pietrari Partidul Socialist Roman Ionescu Constantin
Pietrari Partidul National Liberal Moraru Nicolae
Pietrari Partidul Ecologist Roman Motea Silviu
Pietrari Partidul Romania Unita Ochea Gheorghe
Pietrari Partidul Social Democrat Ocroteala Viorel
Pietrari Partidul Social Romanesc Radulescu Tiberiu
Popesti Partidul National Liberal Magura Aurora
Popesti Partidul Romania Unita Popescu Adrian
Popesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popescu Gheorghe- Alin
Popesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Serban Constantin
Popesti Partidul Social Democrat Tirca Gheorghe
Prundeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Calin Ionut- Gabriel
Prundeni Partidul Social Democrat Horascu Ion
Prundeni Partidul National Liberal Toader Vasile
Racovita Partidul Miscarea Populara Bradeanu Gheorghe- Sebastian
Racovita Partidul Romania Unita Fisca Sorin- Cristian
Racovita Partidul National Liberal Iliescu Sonia
Racovita Partidul Social Democrat Mihai Niculae
Racovita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tanase Ion
Racovita Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Tanase Ionut- Costin
Roesti Partidul National Liberal Balan Mircea
Roesti Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Dicu Nicolae
Roesti Partidul Social Democrat Draghici Gheorghe
Roesti Partidul Socialist Roman Scrieciu Ilie
Rosiile Partidul Social Democrat Baescu Lidia- Elena
Rosiile Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cerbu Constantin
Rosiile Partidul National Liberal Diaconu Constantin Doru
Runcu Partidul National Liberal Dina Maria
Runcu Partidul Social Democrat Ionescu George Cosmin
Runcu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stoica Vasile
Runcu Partidul National Taranesc Crestin Democrat Stroe Constantin
Salatrucel Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Banateanu Mihai
Salatrucel Partidul Romania Unita Maracine Alexandru-Catalin
Salatrucel Partidul Romania Mare Mesia Ion
Salatrucel Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Mihailoiu Petre
Salatrucel Partidul National Liberal Miu Vasile
Salatrucel Partidul Miscarea Populara Nuta Ion
Salatrucel Partidul National Democrat Preotescu Mihai
Salatrucel Partidul Social Democrat Sima Nicolae
Salatrucel Candidat Independent Titescu Mihaela-Maria
Scundu Partidul National Liberal Blejan Damian
Scundu Partidul Social Democrat Blejan Dumitru
Scundu Partidul National Taranesc Crestin Democrat Dinca Cristian-Constantin
Scundu Partidul Miscarea Populara Manda Ion
Sinesti Partidul Social Romanesc Andreita Viorel
Sinesti Partidul National Liberal Burleanu Cristian
Sinesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Deaconu Alexandru
Sinesti Partidul Romania Unita Popescu Petre-Iulian
Sinesti Partidul Social Democrat Rusie Mihai
Slatioara Partidul National Liberal Iovan Constantin
Slatioara Partidul Social Democrat Romcescu Cristian Sorin
Stanesti Partidul National Liberal Michiu Ionel
Stanesti Partidul Social Democrat Popa Alexandru
Stoenesti Partidul National Liberal Dumbrava Gheorghe
Stoenesti Partidul Social Democrat Marinescu Nicolae
Stoilesti Partidul Romania Mare Din Gheorghe
Stoilesti Partidul Social Democrat Ionescu Iulian-Florin
Stoilesti Partidul National Liberal Obogeanu Marian
Stroesti Partidul National Liberal Ciolacu Toma
Stroesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dragulescu Constantin
Stroesti Partidul Verde Goran Mihaela
Stroesti Partidul Frontul Demnitatii Si Identitatii Nationale Popescu Dumitru-Daniel
Stroesti Partidul Social Democrat Prostoiu Constantin
Sutesti Partidul Romania Unita Diaconu Elena
Sutesti Partidul National Liberal Dumbrava Ion-Alin
Sutesti Partidul Social Democrat Lixandru Carmen-Florentina
Sutesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popescu Sorin
Sutesti Partidul Social Romanesc Serbanescu Elena
Sutesti Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Vochescu Constantin
Sirineasa Partidul Miscarea Populara Bizgan Gheorghe
Sirineasa Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cartusanu Ion
Sirineasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dinca Damian
Sirineasa Partidul National Liberal Sararu Dan-Catalin
Sirineasa Partidul Romania Unita Stoica Ion
Sirineasa Partidul Social Democrat Streinu Ion
Stefanesti Partidul Social Romanesc Beldiman Ion
Stefanesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mitrache Gheorghe
Stefanesti Partidul National Liberal Popescu Ilie
Stefanesti Partidul Miscarea Populara Popescu Nicolae
Stefanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stoiculeasa Constantin
Stefanesti Partidul Social Democrat Uta Alexandru
Susani Partidul Romania Mare Marica Florian
Susani Partidul Social Democrat Scortar Mircea
Susani Partidul National Liberal Staiu Gheorghe
Susani Partidul Social Romanesc Stalpeanu Elena
Susani Partidul Romania Unita Zamfira Constantin
Tetoiu Partidul National Liberal Antonie Lucian
Tetoiu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Buretea Emilia
Tetoiu Partidul Social Democrat Herascu Viorel
Titesti Partidul National Liberal Danes Catalin-Nicusor
Titesti Partidul Miscarea Populara Popescu Mihai
Titesti Partidul Social Democrat Stefan Constanta
Titesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tuta Constantin
Tomsani Partidul Romania Unita Bogdanescu Aurel
Tomsani Partidul Social Democrat Pearcu Dumitru
Tomsani Partidul National Liberal Popa Vasile
Vaideeni Partidul Social Democrat Baluta Achim-Daniel
Vaideeni Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Jinaru Ivan
Vaideeni Partidul Miscarea Populara Patrut Sorinel
Vaideeni Partidul National Liberal Siiulescu Marius-Dan
Valea Mare Partidul Social Romanesc Alexandru Ion
Valea Mare Partidul Social Democrat Briceag Constantin
Valea Mare Partidul Miscarea Populara Munteanu Dumitru
Valea Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nicolaescu Gheorghe
Valea Mare Partidul National Liberal Nita Ion-Gabi
Vladesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Georgescu Gheorghe
Vladesti Partidul Social Democrat Ghita Gheorghe-Sorin
Vladesti Partidul National Liberal Mamota Catalin
Voicesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Badircu Octavian-Gheorghe
Voicesti Partidul Social Democrat Mihaescu Adrian-Romeo
Voicesti Partidul Romania Unita Mihalcea Ion
Voicesti Partidul National Liberal Vatafu Florian
Voineasa Partidul National Democrat Belet Nicolae
Voineasa Partidul Miscarea Populara Buduleci Alexandru
Voineasa Partidul Verde Constantinescu Vasile-Valentin
Voineasa Partidul Social Democrat Nastasescu Gabriel-Sebastian
Voineasa Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Oprescu Corina
Voineasa Partidul National Liberal Stanciu Gheorghe
Voineasa Candidat Independent Stanescu Marieta-Verginica
Zatreni Partidul Social Romanesc Cirstea Petre
Zatreni Partidul Romania Unita Licu Petre
Zatreni Partidul National Liberal Litoiu Constantin
Zatreni Partidul Agricultorilor Din Romania Pirvu Florin
Zatreni Partidul Ecologist Roman Pretorian Ignat-Vasile
Zatreni Partidul Social Democrat Sandu Marin
 

Sursa: Pro TV


VIDEO PROTVPLUS.RO