REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. PSD obtine majoritatea in CJ Teleorman si castiga 64 din cele 97 de primarii din judet

06-06-2016 12:15

Victor Dragusin, primarul din Alexandria

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. Iata rezultatele alegerilor locale din judetul Teleorman:

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016.

PSD a castigat detasat alegerile locale in judetul Teleorman, unde, potrivit rezultatelor finale oferite de BEJ, social-democratii au obtinut 18 din 33 de mandate in Consiliul Judetean, 64 din totalul de 97 de primarii, precum si jumatate din mandatele de consilier local, scrie news.ro.

Social-democratii detin majoritatea in Consiliul Judetean Teleorman, iar primarul PSD din municipiul Alexandria, Victor Dragusin, a fost ales pentru al treilea mandat.

Potrivit rezultatelor finale furnizate, miercuri, de reprezentantii Biroului Electoral Judetean (BEJ) Teleorman, PSD si-a adjudecat, in urma scrutinului de duminica, 18 din totalul de 33 de mandate din Consiliul Judetean Teleorman.

PNL va avea 11 consilieri, in timp ce PMP si ALDE vor avea cate doi reprezentanti in CJ Teleorman.

Totodata, din numarul total de 1.143 de mandate de consilier local, candidatii social-democrati au obtinut 598 de mandate. PNL are 377 de mandate de consilier local la Teleorman, ALDE va avea 72 de consilieri locali, PMP - 48, UNPR - 26. Sase candidati independenti au reusit sa obtina mandate de consilier local in Teleorman, in timp ce alte formatiuni politice au obtinut un numar mic de alesi locali in urma scrutinului de duminica.

Judetul Teleorman s-a situat pe locul al doilea in ceea ce priveste prezenta la urne, in acest judet peste 60 la suta dintre alegatori mergand la vot.

 

ALEGERI LOCALE 2016. Candidatii la functia de primar in judetul Teleorman

Candidatii la functia de primar in municipiul Alexandria:
Municipiul Alexandria Partidul National Democrat Baluta-Badea Claudiu
Municipiul Alexandria Partidul Social Democrat Dragusin Victor
Municipiul Alexandria Partidul Romania Unita Goldbach Dumitru
Municipiul Alexandria Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mara Florica
Municipiul Alexandria Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popescu Petrica
Municipiul Alexandria Partidul National Liberal Titirisca Florin-Nicusor
Municipiul Alexandria Partidul Miscarea Populara Zelch Ervin

Candidatii la functia de primar in municipiul Rosiori de Vede:
Municipiul Rosiori De Vede Partidul Miscarea Populara Berechet Constantin
Municipiul Rosiori De Vede Partidul Social Democrat Circiumaru Gheorghe-Valerica
Municipiul Rosiori De Vede Candidat Independent Drobota Ionel
Municipiul Rosiori De Vede Partidul National Liberal Fierascu Daniel
Municipiul Rosiori De Vede Partidul Romania Mare Ivanica Gheorghe-Danut
Municipiul Rosiori De Vede Candidat Independent Milea Marian
Municipiul Rosiori De Vede Partidul Social Romanesc Nicolescu Cosmin-Marius
Municipiul Rosiori De Vede Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nutu Ion
Municipiul Rosiori De Vede Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stanga Teodoru
Municipiul Rosiori De Vede Partidul National Democrat Tomuta Marin-Andrei

Candidatii la functia de primar in municipiul Turnu Magurele:
Municipiul Turnu Magurele Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Belu Fanel
Municipiul Turnu Magurele Partidul National Liberal Cracea Claudiu-Daniel
Municipiul Turnu Magurele Partidul Social Democrat Cuclea Danut
Municipiul Turnu Magurele Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ivan Victor
Municipiul Turnu Magurele Partidul Miscarea Populara Manea Tudor


Oras Videle Partidul Social Democrat Badanoiu Nicolae
Oras Videle Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Balan Aurel
Oras Videle Partidul Miscarea Populara Balescu Marian-Marcu
Oras Videle Partidul National Liberal Carabet Adrian
Oras Videle Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popescu Valentin
Oras Zimnicea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cristescu Sorin
Oras Zimnicea Partidul Miscarea Populara Hotinceanu Cezar
Oras Zimnicea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Merloi Gheorghe
Oras Zimnicea Partidul Social Democrat Parvu Petre
Oras Zimnicea Partidul National Liberal Pruna Maria
Balaci Partidul National Liberal Costea Vasile
Balaci Partidul Miscarea Populara Cozianu Mihai
Balaci Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Trepadus Mitica
Balaci Partidul Social Democrat Tronaru Costel-Ovidiu
Babaita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mocanu Viorel
Babaita Partidul Social Democrat Vlad Ion
Beciu Partidul Social Democrat Andrei Gheorghe
Beciu Partidul National Liberal Stanescu Dorel
Beuca Partidul National Liberal Badauta Eugen-Stan
Beuca Partidul Social Democrat Berechet Cristea
Beuca Partidul Miscarea Populara Grigore Aurelian
Blejesti Partidul National Liberal Bica Constantin
Blejesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cosmeleata Florica
Blejesti Partidul Miscarea Populara Ghinescu Iuliean
Blejesti Partidul Social Democrat Pietreanu Narcis-Catalin
Bogdana Partidul Miscarea Populara Ciurea Cristian
Bogdana Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Neacsu Mitrica-Gigel
Bogdana Partidul Social Democrat Pirnea Marin
Bogdana Partidul National Liberal Preda Ileana
Bogdana Partidul National Democrat Siteavu Stefana
Botoroaga Partidul Miscarea Populara Cojan Fane
Botoroaga Partidul National Liberal Cojocaru Mihail
Botoroaga Partidul Social Democrat Dorobantu Constantin
Botoroaga Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mocanu Vasile-Ion
Bragadiru Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Balanica Dorin
Bragadiru Partidul National Liberal Chisac Cristian Ionel
Bragadiru Partidul Ecologist Roman Parpalea Romica
Bragadiru Partidul Social Democrat Telegaru Gheorghe
Brinceni Partidul Romania Unita Comanescu Nicu
Brinceni Partidul National Liberal Gherghe Sorin
Brinceni Partidul Social Democrat Neagu Dumitru
Brinceni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ristache Alexandru
Brinceni Partidul Miscarea Populara Stoicea Anghel
Bujoreni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Badea Maria
Bujoreni Partidul Social Democrat Burcea Florentin
Bujoreni Partidul Miscarea Populara Pelin Mariana
Bujoreni Partidul National Liberal Radu Andrei
Bujoreni Partidul National Democrat Septilici Dumitru
Bujoru Partidul Social Democrat Boanta Cristian
Bujoru Partidul Miscarea Populara Munteanu Dorin
Bujoru Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Roman Daniel-Giacomin
Bujoru Partidul National Liberal Sirbu Gica
Buzescu Partidul Miscarea Populara Durlea Nicolae
Buzescu Partidul Social Democrat Gogoi Alin
Buzescu Partidul National Liberal Traistaru Valentin
Calinesti Partidul National Liberal Banuta Ionel
Calinesti Partidul Social Democrat Haita Gabriel
Calinesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Visan Puiu
Calmatuiu Partidul National Liberal Draghici Ion
Calmatuiu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ilie Marian
Calmatuiu Partidul Social Democrat Nitu George-Valentin
Calmatuiu De Sus Partidul Miscarea Populara Coman Ilie
Calmatuiu De Sus Partidul Social Democrat Ghenea Ovidiu-Valeriu
Calmatuiu De Sus Partidul National Liberal Impuscatu-Digulescu Lucian
Cervenia Partidul National Liberal Cucurezeanu Marian
Cervenia Partidul Social Democrat Lovin Mihai-Silviu
Cervenia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sbirnea Tatian-Aurel
Cervenia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Visoreanu Ion
Cervenia Partidul Miscarea Populara Vochin Bogdanel-Octavian
Ciolanesti Partidul Miscarea Populara Badut Constantin
Ciolanesti Partidul Social Democrat Dragomir Costel
Ciolanesti Partidul National Liberal Laceanu Ionel
Ciolanesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Marica Libi-Daniel
Ciolanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Soare Silviu
Ciuperceni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Baloiu Marin
Ciuperceni Partidul National Liberal Dinca Marian
Ciuperceni Partidul Social Democrat Gadea Anghel
Ciuperceni Partidul Miscarea Populara Stoicea Lucian
Ciuperceni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Zamfir Cristiana
Contesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dulgheru Ion
Contesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Oancea Iulian
Contesti Partidul Social Democrat Peta Viorel
Contesti Partidul National Liberal Rogojina Stefan
Cosmesti Partidul Social Democrat Dutu Niculae
Cosmesti Partidul National Liberal Minca Cristian-Marius
Cringeni Partidul Social Democrat Lica Iulian
Cringeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Orodel Ion
Cringeni Partidul National Democrat Pirvulescu Stefan-Adrian
Cringeni Partidul Miscarea Populara Tuca Iulian
Cringeni Partidul National Liberal Vilcea Ionel
Crangu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dolana Dorel-Cornel
Crangu Partidul National Liberal Ghinea Georgel
Crangu Partidul Social Democrat Siteavu Minel-Gelu
Crevenicu Partidul Social Democrat Iancu Adrian-Constantin
Crevenicu Partidul National Liberal Ilina Dumitru
Crevenicu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Neagoe Florin
Didesti Partidul Romania Mare Balanoiu Nicolae
Didesti Partidul National Liberal Maceaca Paul
Didesti Partidul Social Democrat Marinete Florin
Didesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Pirva Ion
Dobrotesti Candidat Independent Barbuceanu Ion
Dobrotesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Belivaca Paun
Dobrotesti Candidat Independent Glavan Mihai
Dobrotesti Partidul National Liberal Grama Iancu
Dobrotesti Partidul Social Democrat Manica Ion
Dobrotesti Partidul Miscarea Populara Pana Marin
Dobrotesti Partidul Ecologist Roman Purcel Ion
Dracea Candidat Independent Barac Constantin
Dracea Partidul Social Democrat Doncea Costica
Dracea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mitrus Marcel-Marian
Dracea Partidul National Liberal Tismanaru Cristian-Adrian
Dracsenei Partidul Romania Unita Baceanu Gheorghe
Dracsenei Partidul Social Democrat Glont Ion
Dracsenei Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Grigore Florin
Dracsenei Partidul National Liberal Ionescu Gheorghe
Draganesti De Vede Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bimbirica Emil
Draganesti De Vede Partidul Miscarea Populara Cernea Ion
Draganesti De Vede Partidul National Liberal Letcanu Victor
Draganesti De Vede Partidul Social Democrat Orodel Marian
Draganesti De Vede Candidat Independent Stefan Victor
Draganesti-Vlasca Candidat Independent Balta Ioana
Draganesti-Vlasca Partidul Miscarea Populara Bucur Gheorghe
Draganesti-Vlasca Partidul Social Democrat Bucur Petre
Draganesti-Vlasca Partidul National Liberal Ciuperceanu Ionut-Ciprian
Draganesti-Vlasca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cristian Marin
Draganesti-Vlasca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Palalau Ioan
Fantanele Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Andrei Marian
Fantanele Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nistor Ovidiu
Fantanele Partidul Social Democrat Pirvan Ionel-Stelian
Fantanele Partidul National Liberal Popa Marian
Frasinet Partidul Miscarea Populara Bordei Marcel
Frasinet Partidul National Liberal Gealapu Anghel
Frasinet Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ghimis Florentin-Adrian
Frasinet Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ghimis Marius-Nicusor
Frasinet Partidul Romania Mare Ghinea Marin
Frasinet Partidul Social Democrat Suta Oprea
Frumoasa Partidul Social Democrat Dragne Marian
Frumoasa Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dulgheru Ion
Frumoasa Partidul National Liberal Ivanescu Marin
Furculesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Burcin Alin-Iulian
Furculesti Partidul Social Democrat Dragomir Paul Valica
Furculesti Partidul Miscarea Populara Dura Ion
Furculesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ghergu Luminita
Furculesti Partidul Romania Unita Lungana Marin
Furculesti Partidul National Democrat Mohora Samuel
Furculesti Partidul National Liberal Pana Ginel-Florin
Galateni Partidul Social Democrat Cernea George
Galateni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gheorghe Tudor
Galateni Partidul National Liberal Ivana Iuliana
Galateni Partidul Miscarea Populara Olteanu Marin
Gratia Partidul Social Democrat Florea Ion
Gratia Partidul National Liberal Matei Gheorghe
Islaz Partidul Social Democrat Geara Ion Gheorghe Catalin
Islaz Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Hainagiu Pandele
Islaz Partidul Miscarea Populara Marioara Florina
Islaz Partidul National Liberal Mertoiu Rodian
Islaz Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Rosu Florea
Izvoarele Partidul Miscarea Populara Besu George
Izvoarele Partidul National Liberal Copcea Florin
Izvoarele Partidul Social Democrat Ghena Dan
Izvoarele Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Schläfli Ghiulea Petrisor
Izvoarele Partidul Ecologist Roman Vasile Valentina-Bianca
Lisa Partidul National Liberal Bacanu Daniel-Sorin
Lisa Partidul Social Democrat Radu Gica
Lisa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Solomon Viorel-Valentin
Lita Partidul National Liberal Manea Lenuta
Lita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mitrus Dumitru
Lita Partidul Social Democrat Popescu Dorel
Lita Partidul Miscarea Populara Toader Valentin
Lunca Partidul Social Democrat Buzala Marin
Lunca Partidul Miscarea Populara Carbunaru Mitrica
Lunca Candidat Independent Geabou Marin
Lunca Partidul National Liberal Neda Gabriel-Daniel
Lunca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Purcea Valeriu-Florin
Lunca Partidul National Democrat Tismanaru Ionel
Mavrodin Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Furca Nicolae
Mavrodin Partidul National Liberal Iacob Ionel
Mavrodin Partidul Social Democrat Lupu Florian
Mavrodin Partidul Miscarea Populara Stan Nicolae
Magura Partidul National Liberal Baloi Marian
Magura Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Feleaga Florin-Bibica
Magura Partidul Social Democrat Ionescu Atanase
Magura Partidul Miscarea Populara Ionescu Nicusor
Magura Partidul Romania Unita Nedelcu Mirel
Maldaeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bajan Stefania
Maldaeni Partidul Social Democrat Oprina Ion
Maldaeni Partidul National Liberal Radut Carmil-Titel
Mirzanesti Partidul Social Democrat Alexe Nelu
Mirzanesti Partidul National Liberal Mihaila Viorel
Mereni Partidul Social Democrat Draghici Marian
Mereni Partidul National Liberal Stoenescu Sergiu
Mosteni Partidul Social Democrat Ilie Ionel-Razvan
Mosteni Partidul National Liberal Tabarana Vica
Mosteni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Zamfir Adrian
Nanov Partidul National Liberal Afumatu Petrica Jimi
Nanov Partidul Miscarea Populara Dencu Petre
Nanov Partidul Social Democrat Grosu Florea
Nanov Partidul National Democrat Stafie Flaviu-Mirel
Nasturelu Partidul Miscarea Populara Barbu Ion
Nasturelu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cristea Danut-Florin
Nasturelu Partidul Social Democrat Lacramuta Marian
Nasturelu Partidul National Liberal Mocanu Ion
Necsesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Banaseanu Marian-Ilie
Necsesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Calota Emil
Necsesti Partidul Social Democrat Ciobanu Marian
Necsesti Partidul Miscarea Populara Nicolae Gheorghe
Necsesti Partidul National Liberal Soare Angel
Nenciulesti Partidul Social Democrat Ivascu Gheorghe
Nenciulesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Necea Vita
Nenciulesti Partidul National Democrat Nitu Ionel
Nenciulesti Partidul National Liberal Vilcu Angela
Olteni Partidul National Democrat Avram Gheorghe
Olteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ilie Aurelia
Olteni Partidul Miscarea Populara Ionescu Violeta-Catalina
Olteni Partidul Ecologist Roman Jipa Marian
Olteni Candidat Independent Marcusanu Emilian
Olteni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Matei George
Olteni Partidul National Liberal Neacsu Costel
Orbeasca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Barbu Emil
Orbeasca Partidul Social Democrat Budica Gheorghe
Orbeasca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Florea Aurel
Orbeasca Partidul Miscarea Populara Gresan Iulian-Mirel
Orbeasca Partidul National Liberal Oprea Mircea
Peretu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cojocaru Gheorghe
Peretu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dobrin Florin-Bebita
Peretu Partidul Miscarea Populara Mavru Sandu-Gabriel
Peretu Partidul National Liberal Olteanu Ionel
Peretu Partidul Social Democrat Soreata Florin-Mihai
Piatra Partidul Miscarea Populara Beznea Titi Danut
Piatra Partidul Social Democrat Chera Danut
Piatra Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Filip Constantin
Piatra Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mindreanu Horia-Florin
Piatra Partidul National Liberal Strimbu Costel
Pietrosani Candidat Independent Bulibasa Alexandru
Pietrosani Partidul Social Democrat Misirgic Stefan
Pietrosani Partidul National Liberal Picu Emil
Plopii-Slavitesti Partidul National Liberal Alexe Marcel
Plopii-Slavitesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Amza Ionel
Plopii-Slavitesti Partidul Social Democrat Boagiu Constantin
Plopii-Slavitesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Frunzareanu Constantin
Plosca Partidul Miscarea Populara Baduleasa Aurica
Plosca Partidul Socialist Roman Grigore Gheorghe
Plosca Partidul National Liberal Grosu Daniel
Plosca Partidul National Democrat Ivascu Stefan
Plosca Partidul Social Democrat Mitran Marin
Plosca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Moraru Ionel
Poeni Partidul National Democrat Badea Vasile
Poeni Partidul Miscarea Populara Botescu Danut
Poeni Partidul Social Democrat Dinca Ion
Poeni Partidul National Liberal Ilcus Ionel
Poeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Miulescu Mihai
Poroschia Partidul National Democrat Badea Florian
Poroschia Partidul Social Democrat Badea Iulian
Poroschia Partidul National Liberal Capra Adi-Marius-George
Poroschia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cristea Chivan
Poroschia Partidul Romania Unita Iana Stelian
Poroschia Partidul Miscarea Populara Stan Marin
Purani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dragan Valeriu
Purani Partidul Miscarea Populara Oprea Marian
Purani Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Petrica Vili
Purani Partidul Social Democrat Stroescu Emil
Purani Partidul National Liberal Tomescu Ovidiu
Putineiu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ciurea Carmen
Putineiu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Delcea Marian
Putineiu Candidat Independent Fudulu Nineta
Putineiu Partidul Social Democrat Pana Florea
Putineiu Candidat Independent Raduca Petre
Putineiu Partidul National Liberal Sima Ionut Dorin
Radoiesti Partidul National Liberal Armeanu Marian
Radoiesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Buzalin George
Radoiesti Partidul Social Democrat Cioaca Ion
Rasmiresti Partidul Social Democrat Cazacu Florin-Laurentiu
Rasmiresti Partidul National Liberal Mihai Viorel
Rasmiresti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Spaloghe Ionica
Saelele Partidul Social Democrat Carjan Gabriel
Saelele Partidul National Liberal Micu Gheorghe
Salcia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Leonte Zoe
Salcia Partidul Miscarea Populara Mircea Rodica
Salcia Partidul National Democrat Olmazu Ion
Salcia Partidul National Liberal Paliu Octavian-Gabriel
Salcia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Pruna Marinel
Salcia Partidul Social Democrat Suna Marius
Saceni Partidul National Liberal Petcu Mihai
Saceni Partidul Miscarea Populara Urlet Sorin-Anton
Saceni Partidul Social Democrat Visanoiu Marin
Sirbeni Partidul National Liberal Baicoianu Marian
Sirbeni Partidul Social Democrat Pandele Stanica
Sirbeni Partidul Miscarea Populara Rizea Ion
Sirbeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Serban Stelian
Scrioastea Partidul Miscarea Populara Anghel Daniel
Scrioastea Partidul National Liberal Paune Dumitru
Scrioastea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Preoteasa Aureliu
Scrioastea Partidul Social Democrat Sefu Marian
Scrioastea Candidat Independent Voicu Relu
Scurtu Mare Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Badea Ionel-Augustin
Scurtu Mare Partidul Miscarea Populara Ionescu Denis-Alexandru
Scurtu Mare Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Petris Ilie
Scurtu Mare Partidul Social Democrat Popescu Eugen
Scurtu Mare Partidul National Liberal Raicu Constantin
Seaca Partidul Social Democrat Calin Lucian
Seaca Partidul National Liberal Dinca Marian-Emil
Seaca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dragomir Ioana
Seaca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popescu Vasile
Segarcea-Vale Partidul National Democrat Cuna Stefan
Segarcea-Vale Partidul Social Democrat Manolea Florea
Segarcea-Vale Partidul National Liberal Satran Vergil
Segarcea-Vale Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Velica Romeo-Octavian
Sfintesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ceausu Marian-Anisor
Sfintesti Partidul National Liberal Isvoranu Ion
Sfintesti Partidul Social Democrat Lica Ion
Sfintesti Partidul Miscarea Populara Minca Costel
Silistea Partidul Miscarea Populara Costache Iulian
Silistea Partidul National Liberal Fifiala Vasile
Silistea Partidul Social Democrat Marin Alexandru
Silistea-Gumesti Partidul Ecologist Roman Avram Iulica
Silistea-Gumesti Partidul Social Democrat Dicu Anisoara
Silistea-Gumesti Partidul National Liberal Niculae Stelian
Silistea-Gumesti Partidul Miscarea Populara Petrescu Dorel-Nicu
Silistea-Gumesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Rizoiu Stefan
Slobozia Mandra Partidul National Liberal Filip Vasile
Slobozia Mandra Partidul Social Democrat Stefan Marinel
Smirdioasa Partidul National Liberal Branzarea Stelian
Smirdioasa Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mircea Ion
Smirdioasa Partidul Miscarea Populara Mitran Marcel
Smirdioasa Partidul Social Democrat Pomojnicu George
Smirdioasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Spataru Marian
Stejaru Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Carciumaru Florea
Stejaru Partidul Social Democrat Moise Alexandru
Stejaru Partidul National Liberal Nae Cristian
Suhaia Partidul National Liberal Barbu Polexia-Georgiana
Suhaia Partidul Miscarea Populara Boja Gheorghe
Suhaia Partidul Social Democrat Capatina Florica
Suhaia Candidat Independent Chirita George
Suhaia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gitoiu Ion
Suhaia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nedelcu Valerica Ninel
Storobaneasa Partidul National Liberal Bratucu Emilian
Storobaneasa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Buzica Gheorghe
Storobaneasa Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Buzica Niculina
Storobaneasa Partidul Social Democrat Magereanu Ioana
Talpa Partidul National Liberal Dinu Mihail
Talpa Candidat Independent Mihalcea Lixandru
Talpa Partidul Social Democrat Rababoc Benone
Tatarastii De Jos Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Brezoianu Vasile-Liviu
Tatarastii De Jos Partidul Miscarea Populara Bumbara Adriana
Tatarastii De Jos Partidul Social Democrat Neagoe Aurelian
Tatarastii De Jos Alianta Pnl – Pntcd Tatarastii De Jos Savu Adrian
Tatarastii De Sus Partidul National Liberal Dumitrescu Bogdan-Alexandru
Tatarastii De Sus Partidul Miscarea Populara Lupuianu Marian
Tatarastii De Sus Partidul Social Democrat Teleleu Florian
Traian Partidul Social Democrat Dana Benone
Traian Partidul National Liberal Tijnagel Mariana
Trivalea-Mosteni Partidul Social Democrat Bocancila Marius-Nicolae
Trivalea-Mosteni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cocarla Ion
Trivalea-Mosteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Floricica Ion-Nelu
Trivalea-Mosteni Partidul Romania Unita Negoescu Veneriu-Valentin
Trivalea-Mosteni Partidul National Liberal Olteanu Iulica
Troianul Partidul Romania Mare Dobre Costel
Troianul Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Iordache Marius Cristian
Troianul Partidul Miscarea Populara Lupu Laurentiu Viorel
Troianul Partidul National Liberal Neagu Ionel
Troianul Candidat Independent Paune Amoras
Troianul Partidul Social Democrat Scarlat Alexandru
Tiganesti Partidul National Liberal Diaconu Beniamin Daniel
Tiganesti Candidat Independent Ionica Ionut-Adrian
Tiganesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Izina Ion
Tiganesti Partidul Social Democrat Pisica Florian-Gelu
Uda-Clocociov Partidul Social Democrat Barbulescu Florica-Aurelia
Uda-Clocociov Partidul National Liberal Iordan Mihalache
Virtoape Partidul National Liberal Boboc Ilie
Virtoape Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Calin Mihai
Virtoape Partidul Social Democrat Cojoc Elena
Virtoape Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Lazar Marian
Virtoape Partidul Miscarea Populara Popa Constantin
Vedea Partidul Social Democrat Draghici Aurel
Vedea Partidul National Liberal Neagu Florin-Eugen
Viisoara Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chera Gheorghe
Viisoara Partidul Social Democrat Duminica Ionel
Viisoara Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nan George Romeo
Viisoara Partidul National Liberal Neamu Tiberiu-Dan
Vitanesti Partidul National Liberal Irimia Marius
Vitanesti Partidul Miscarea Populara Irimia Petre
Vitanesti Partidul Social Democrat Nedea Simion
Zimbreasca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Minca Alexandru
Zimbreasca Partidul Romania Mare Penescu Alexandru
Zimbreasca Partidul National Liberal Preda Gheorghe
Zimbreasca Partidul Social Democrat Radut Marin
Zimbreasca Partidul Miscarea Populara Tudor Ileana
 

Sursa: Pro TV


VIDEO PROTVPLUS.RO