REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016, PRAHOVA. PSD obtine CJ, PNL, primariile din Ploiesti, Campina, Sinaia si Azuga

07-06-2016 15:12


Adrian Dobre, primar Ploiesti

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. Liberalul Adrian Dobre este noul primar al Ploiestiului, insa PSD a obtinut mai multe mandate in Consiliul Local.

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016

Liberalii au castigat alegerile locale in mai mult de jumatate dintre cele 104 localitati ale judetului Prahova, pe locul secund la numarul de mandate de primar fiind PSD, urmat de ALDE si Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal).

Potrivit datelor finale ale alegerilor locale facute publice, marti, de Biroul Electoral Judetean Prahova, PNL a obtinut 133.804 de voturi pentru functia de primar, PSD - 115.149, ALDE - 27.830, PMP - 11.936, iar Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) - 1.346.

PNL preia primariile din Ploiesti, Campina, Sinaia si Azuga

Peste jumatate din cele 104 primarii ale judetului Prahova au fost castigate de PNL, intre care si cele doua municipii, Ploiesti si Campina, dar si doua orase de pe Valea Prahovei, respectiv Sinaia si Azuga.

Astfel, PNL are primari in 56 de localitati, alte 45 de primarii vor fi conduse de candidatii PSD, ALDE are primari in doua localitati, iar Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) a castigat o primarie.

Primaria Ploiesti este castigate de candidatul PNL Adrian Dobre castiga, conform numaratorii paralele partiale facute de liberali si de social-democrati, pe locul secund clasandu-se candidatul PSD, Cristian Ganea.

Social-democratii au castigat 47 de primarii, intre care Busteni, Valenii de Munte, Paulesti, Comarnic, Breaza si Boldesti Scaieni.

Adrian Dobre a declarat ca, dupa contabilizarea voturilor din peste 70% din totalul sectiilor de votare, reiese ca a obtinut cu peste 3.000 de voturi mai mult decat urmatorul clasat, care este candidatul PSD, Cristian Ganea.

PSD castiga cele mai multe mandate in Consiliul Judetean

Social-democratii au obtinut, conform rezultatelor finale ale alegerilor locale, cele mai multe mandate de consilier judetean, in componenta acestui for intrand si reprezentanti ai PNL, ALDE si PMP.

Potrivit datelor facute publice, marti, de Biroul Electoral Judetean Prahova, lista de consilieri judeteni a PSD a obtinut 123.212 voturi, reprezentand 38,5% din totalul celor 320.009 voturi valabil exprimate, lista PNL a fost votata de 113.125 persoane (35,35%), pe locul al treilea se situeaza ALDE, cu 32.502 de voturi (10,15%), urmata de PMP, cu 17.366 (5,42%).

Astfel, PSD va avea 16 consilieri judeteni, PNL 15, ALDE patru, iar PMP doi.

ALEGERI LOCALE 2016. Candidatii la functia de primar in judetul Prahova

Candidatii la functia de primar in municipiul Ploiesti:
Municipiul Ploiesti Partidul National Democrat Anghel Gabriela-Lola
Municipiul Ploiesti Partidul Miscarea Populara Bozianu Nicoleta-Catalina
Municipiul Ploiesti Partidul Romania Unita Carstea Fabio-Marian
Municipiul Ploiesti Partidul Social Romanesc Chiritescu Mircea-Horia
Municipiul Ploiesti Partidul National Liberal Dobre Adrian-Florin
Municipiul Ploiesti Candidat Independent Enache Marian
Municipiul Ploiesti Candidat Independent Fenichiu Ion-Marius
Municipiul Ploiesti Partidul Social Democrat Ganea Cristian-Mihai
Municipiul Ploiesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gavrilescu Gratiela-Leocadia
Municipiul Ploiesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Petrescu Raul-Alexandru
Municipiul Ploiesti Candidat Independent Popescu Radu
Municipiul Ploiesti Candidat Independent Savu Daniel
Municipiul Ploiesti Partidul Romania Mare Teodorescu Iulian-Liviu

Candidatii la functia de primar in municipiul Campina:
Municipiul Campina Partidul Poporului Anghelescu Vasile-Florin
Municipiul Campina Partidul Romania Unita Anghelescu Vlad-Gheorghe
Municipiul Campina Partidul Social Democrat Candea Constantin
Municipiul Campina Partidul Social Romanesc Gherman Eleonora Nicoleta
Municipiul Campina Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ionita Daniel
Municipiul Campina Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Istrate Andrei
Municipiul Campina Partidul Miscarea Populara Pitigoi Ioan-Adrian
Municipiul Campina Partidul National Liberal Tiseanu Horia Laurentiu


Oras Azuga Partidul National Liberal Barbu Ciprian-George
Oras Azuga Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ivan Gheorghe
Oras Azuga Partidul Ecologist Roman Ivascu Mihai-Claudiu
Oras Azuga Partidul Miscarea Populara Musat Ion
Oras Azuga Partidul Social Democrat Samson Constantin
Oras Baicoi Partidul Romania Mare Baciu Catalin
Oras Baicoi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Constantin Marius-Ioan
Oras Baicoi Candidat Independent Dumitru Gheorghe
Oras Baicoi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Georgescu Florentin
Oras Baicoi Partidul Miscarea Populara Iordache Tiberius
Oras Baicoi Partidul Social Democrat State Marian Constantin
Oras Baicoi Partidul National Liberal Statescu Ciprian-Gheorghe
Oras Baicoi Partidul National Democrat Stoica Florin-Irinel
Oras Boldesti-Scaeni Partidul Social Democrat Bucuroiu Constantin
Oras Boldesti-Scaeni Partidul Miscarea Populara Cardosi Nicolae
Oras Boldesti-Scaeni Partidul National Liberal Dinca Florin-Ionut
Oras Boldesti-Scaeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Frecauteanu Claudiu Augustin
Oras Boldesti-Scaeni Partidul National Democrat Matei Elena
Oras Breaza Partidul National Liberal Balasescu Costin Razvan
Oras Breaza Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Barna Gheorghe
Oras Breaza Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bercaroiu Catalin
Oras Breaza Partidul Miscarea Populara Bercaroiu Gheorghe-Dragos
Oras Breaza Partidul Social Romanesc Moraru Constantin
Oras Breaza Partidul Social Democrat Richea Gheorghe
Oras Breaza Partidul Romania Mare Vasiliu Constantin
Oras Busteni Partidul National Liberal Achim Virgiliu-Cristian
Oras Busteni Partidul Miscarea Populara Codescu Valentin
Oras Busteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nemethi Norbert-János
Oras Busteni Partidul Social Democrat Savin Emanoil
Oras Busteni Partidul Romania Mare Toma Andronel
Oras Comarnic Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ciutacu Cristian-Ion
Oras Comarnic Partidul National Liberal Coca Mircea-Costin
Oras Comarnic Partidul Social Romanesc Peticila Ioan-Ciprian
Oras Comarnic Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Peticila Vasile-Sorin
Oras Comarnic Partidul Miscarea Populara Popa Marius-Cristinel
Oras Comarnic Partidul Social Democrat Popa Sorin-Nicolae
Oras Mizil Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Brezeanu Elena-Beatris
Oras Mizil Partidul Romania Mare Ghita Marian
Oras Mizil Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Leescu Dumitru
Oras Mizil Partidul National Taranesc Crestin Democrat Minea Claudiu-Remus
Oras Mizil Partidul National Liberal Negraru Silviu-Calin
Oras Mizil Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pasol Nicolai
Oras Mizil Partidul Social Democrat Proscan Emil
Oras Plopeni Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Arvatu Nicolae
Oras Plopeni Partidul Social Democrat Nedelcu Viorel
Oras Plopeni Partidul National Liberal Nita Dragos
Oras Plopeni Partidul Miscarea Populara Petre Marius-Cristian
Oras Plopeni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sacalus Ghiorghita
Oras Sinaia Partidul Miscarea Populara Marcoci Constantin
Oras Sinaia Partidul National Liberal Oprea Vlad-Gheorghe
Oras Sinaia Partidul Social Democrat Papadopol Eduard-Costin
Oras Sinaia Partidul Romania Unita Samoila Gheorghe
Oras Slanic Partidul Social Democrat Costea Danelus
Oras Slanic Partidul Miscarea Populara Mare Laurentiu-Cornel
Oras Slanic Partidul National Liberal Moraru Remus
Oras Slanic Partidul Romania Mare Neagu Aurel
Oras Slanic Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Plaiasu Toma
Oras Slanic Partidul Romania Unita Stoica Ion-Adrian
Oras Urlati Partidul Romania Unita Bolgiu Mihail
Oras Urlati Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dragan Liviu
Oras Urlati Partidul National Liberal Machitescu Marian
Oras Urlati Partidul Social Democrat Marica George
Oras Urlati Partidul Miscarea Populara Mateescu Constantin-Sorin
Oras Urlati Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Niculae Adina-Mihaela
Oras Urlati Partidul Romania Mare Vintila Alina
Oras Valenii De Munte Partidul National Liberal Chivaran Gabriel
Oras Valenii De Munte Partidul Social Democrat Constantin Florin
Oras Valenii De Munte Partidul Romania Unita Constantinescu Lascar
Oras Valenii De Munte Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Costache Irinel Augustin
Oras Valenii De Munte Partidul Miscarea Populara Florea Gheorghe Gabriel
Oras Valenii De Munte Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stoian Daniel
Adunati Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Anca Constantin
Adunati Partidul National Liberal David Adrian
Adunati Partidul Social Democrat Negotei Octavian
Adunati Partidul Miscarea Populara Pinta Madalin-Constantin
Albesti-Paleologu Partidul National Democrat Manolache Ion
Albesti-Paleologu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Miu Minciu
Albesti-Paleologu Partidul National Liberal Panait Marian
Albesti-Paleologu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popescu Nicolae
Albesti-Paleologu Candidat Independent Priorocu Tudorel-Florin
Albesti-Paleologu Partidul M10 Tarcau Roxana Cristina
Albesti-Paleologu Partidul Social Democrat Voicu Valentin
Alunis Partidul Social Democrat Bigiu Iulian-Cristian
Alunis Partidul Miscarea Populara Manea Costel-Cristinel
Alunis Partidul National Liberal Teju Nicolae
Apostolache Partidul Social Democrat Apostolescu Gheorghe
Apostolache Partidul National Liberal Bratu Mihail
Aricestii Rahtivani Partidul Social Democrat Cristea Alexandru
Aricestii Rahtivani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mandica Angelica
Aricestii Rahtivani Partidul National Liberal Mihai Viorica
Aricestii Rahtivani Partidul National Democrat Orbu Gheorghe
Aricestii Rahtivani Partidul Social Romanesc Ungureanu Dorinel
Aricestii Rahtivani Partidul Miscarea Populara Vasile Vasile
Aricestii Zeletin Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Bucur Natalia Florica
Aricestii Zeletin Partidul Social Democrat Gheorghe Daniel
Aricestii Zeletin Partidul National Liberal Rosu Florin Daniel
Aricestii Zeletin Partidul National Democrat Tinca Mihai
Baba Ana Partidul Social Democrat Bulete Nicolai
Baba Ana Partidul Social Romanesc Costache Georgeta
Baba Ana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Craciun Daniel-Ciprian
Baba Ana Partidul National Liberal Dragu Ion
Baba Ana Candidat Independent Mocanu Marius
Baba Ana Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Samsonovici Dan
Balta Doamnei Partidul National Liberal Guta Constanta-Daniela
Balta Doamnei Partidul Social Democrat Matei Cristinel
Balta Doamnei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tatar Nicoleta-Alina
Balta Doamnei Partidul Social Romanesc Vasile Alexandru
Baltesti Partidul Miscarea Populara Dragomir Aurel
Baltesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ionescu Ion
Baltesti Partidul National Liberal Radu Ion
Baltesti Partidul Social Democrat Rusnacu Viorica Elena
Banesti Partidul Miscarea Populara Serban Mariana-Gabriela
Banesti Partidul Social Democrat Stoica Gheorghe
Banesti Partidul National Liberal Ungureanu Mihai
Banesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Visan Constantin-Gheorghe
Barcanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chiru Dumitru
Barcanesti Partidul Social Romanesc Dobre Bogdan-Marian
Barcanesti Partidul Miscarea Populara Dumitru Alexandru
Barcanesti Partidul Social Democrat Ionescu Dan
Barcanesti Partidul National Liberal Lupu Valeriu
Barcanesti Partidul National Democrat Oprea Gheorghe
Barcanesti Candidat Independent Soare Ferdinand-Valentin
Barcanesti Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Voicu Ion
Batrani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Catuneanu Nicolae
Batrani Partidul Social Democrat Doican Gheorghe
Batrani Partidul Social Romanesc Enachescu Gheorghe
Batrani Partidul National Liberal Necula Gheorghe
Batrani Candidat Independent Petecila Gheorghe
Batrani Partidul Miscarea Populara Stoica Florin-Nicolaie
Berceni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Andrei Alexandru
Berceni Partidul Social Democrat Bucur Constantin
Berceni Partidul Romania Unita Cana Nicolae Costin
Berceni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cofaru Stefan Iulian
Berceni Partidul Social Romanesc Necula Adrian-Ionut
Berceni Partidul National Liberal Pandele Cosmina Ramona
Bertea Partidul National Liberal Boghici Aurelian
Bertea Partidul Miscarea Populara Dilimot Romica
Bertea Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ionica Georgel
Bertea Partidul Romania Unita Lupu Ion
Bertea Partidul Social Democrat Petcu Ion
Bertea Candidat Independent Ungureanu Viorica
Blejoi Partidul Social Romanesc Angelescu Nicolae
Blejoi Partidul Social Democrat Dumitru Adrian
Blejoi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pavel Constantin
Blejoi Partidul Miscarea Populara Toader Marin
Blejoi Partidul National Liberal Turcea Constantin
Boldesti-Gradistea Partidul National Liberal Enescu Niculae-Emil
Boldesti-Gradistea Partidul Social Democrat Jarnea Petre
Boldesti-Gradistea Partidul National Taranesc Crestin Democrat Minea Mihai
Boldesti-Gradistea Partidul Social Romanesc Petre Gabriel
Boldesti-Gradistea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Vasile Dorin
Brazi Partidul National Democrat Constantin Stefan
Brazi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Iliescu Dumitru
Brazi Partidul Social Democrat Ivan Nicolae
Brazi Partidul Social Romanesc Mihai Marius-Cerasel
Brazi Partidul National Liberal Radu Leonas
Brazi Partidul Miscarea Populara Radu Mircea-Florian
Brazi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Radu Nicolae
Brazi Partidul Romania Mare Sima Valeriu
Brebu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Comanita Aurica
Brebu Partidul Miscarea Populara Comsa Gheorghe
Brebu Partidul National Liberal Ungureanu Gheorghe-Adrian
Brebu Partidul Social Democrat Vrabie Virgil
Bucov Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ghita Ioana
Bucov Partidul Miscarea Populara Ionita Beatrice-Alina
Bucov Partidul Social Democrat Poenaru Dragos-Ioan
Bucov Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Popa Razvan-Marian
Bucov Partidul National Liberal Savu Ion
Calugareni Partidul Social Democrat Carlan Ileana
Calugareni Partidul National Liberal Enache Ion
Carbunesti Partidul Social Democrat Serban Octavian
Carbunesti Partidul National Democrat Stan Nicoleta
Carbunesti Partidul National Liberal Stan Petre
Ceptura Partidul Miscarea Populara Anghel Catalin
Ceptura Partidul Social Democrat Chioveanu Constantin
Ceptura Partidul Social Romanesc Dancescu-Pana Marin
Ceptura Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Iordache Vasile
Ceptura Partidul National Liberal Istrate Marius-Florian
Ceptura Partidul Romania Unita Pana Florin-Ciprian
Ceptura Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sentaru Ovidiu
Cerasu Candidat Independent Bajenaru Constantin
Cerasu Partidul Romania Mare Barbu Neculai
Cerasu Partidul Social Romanesc Cepoiu Traian
Cerasu Partidul Social Democrat Duca Dumitru
Cerasu Partidul National Democrat Staicu Elena
Cerasu Partidul National Liberal Tudose Doina
Chiojdeanca Partidul Social Democrat Baba-Iana Gheorghe
Chiojdeanca Partidul National Liberal Cristea Ion-Vasile
Chiojdeanca Partidul Miscarea Populara Dinescu Mircea-Mihail
Chiojdeanca Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Simion Victoria
Ciorani Partidul Social Democrat Marin Voicu
Ciorani Partidul Miscarea Populara Matache Maria
Ciorani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Oprea Daniel
Ciorani Partidul National Liberal Zamfir Ioana
Cocorastii Colt Partidul National Liberal Bardas Doru
Cocorastii Colt Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Coman Valerica
Cocorastii Colt Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ivan Florian
Cocorastii Colt Partidul Social Democrat Petrache Gheorghe
Cocorastii Mislii Partidul National Liberal Alexandru Daniel
Cocorastii Mislii Partidul Social Romanesc Anghel Gheorghe-Cristian
Cocorastii Mislii Partidul Social Democrat Banica Gheorghe
Cocorastii Mislii Partidul Romania Mare Boldojar Spirea
Cocorastii Mislii Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Borcea Cornel
Cocorastii Mislii Partidul Miscarea Populara Stancu Gheorghe
Colceag Partidul Social Romanesc Chiru Dumitru
Colceag Partidul Social Democrat Enache Marin
Colceag Partidul National Liberal Papainog Gabriel
Colceag Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petcu Ion
Colceag Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Soare Nicolae
Colceag Partidul Romania Unita Stoica Gheorghe
Cornu Partidul Miscarea Populara Duta Maria-Mihaela
Cornu Partidul National Liberal Iancu Gabriel-Luigi
Cornu Partidul Social Democrat Nanu Cornel
Cornu Partidul National Democrat Nita Maria
Cosminele Partidul Social Democrat Anton Corneliu
Cosminele Partidul Miscarea Populara Grigore Constantin
Cosminele Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ilie Constantin
Cosminele Partidul National Liberal Nae Iulian
Drajna Partidul Romania Unita Calinoiu Ion
Drajna Partidul National Liberal Gontea Violeta
Drajna Partidul Social Democrat Linea Ion
Draganesti Partidul National Liberal Dumitrache Ion
Draganesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petre Niculae
Draganesti Partidul Social Democrat Toma Marian
Dumbrava Partidul National Liberal Bunea Nicolae
Dumbrava Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Chifor Cristian
Dumbrava Partidul Social Democrat Greerus Ion
Dumbrava Partidul National Democrat Radu Ion
Dumbravesti Partidul Social Romanesc Caprarescu Vasile-Ion
Dumbravesti Partidul National Liberal Malaescu Teodor
Dumbravesti Candidat Independent Mateescu Nicolae
Dumbravesti Partidul Romania Unita Moise Maria
Dumbravesti Partidul Romania Mare Popescu Danut
Dumbravesti Partidul Miscarea Populara Raducanu Georgeta
Dumbravesti Partidul Social Democrat State Valentin
Filipestii De Padure Partidul Miscarea Populara Bodea Vasile
Filipestii De Padure Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Brasoveanu Ioan
Filipestii De Padure Partidul National Liberal Morarescu Costel
Filipestii De Padure Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Puiu Leonardo-Denis
Filipestii De Padure Partidul Social Democrat Stan Nicolae-Constantin
Filipestii De Tirg Partidul Social Democrat Balasea Adrian-Fabian
Filipestii De Tirg Partidul National Liberal Manole Aurelian
Filipestii De Tirg Partidul Social Romanesc Matei Daniel
Filipestii De Tirg Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stanciu Georgeta Olimpia
Filipestii De Tirg Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Tudor Gheorghe
Fantanele Partidul Social Democrat Nitu Constantin
Fantanele Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Parepa Gheorghe
Fantanele Partidul National Democrat Parepa Mirel
Fantanele Partidul National Liberal Ungureanu Aurelian
Fantanele Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vasile Gheorghe
Floresti Candidat Independent Croitoru Laurentiu
Floresti Partidul National Liberal David Eugen-Eduard
Floresti Partidul Social Democrat Petre Bogdan
Floresti Partidul Romania Unita Pipelea George-Florin
Floresti Partidul M10 Tretiacenco Paul
Fulga Partidul Social Democrat Badea Constantin
Fulga Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stancu Marian
Fulga Partidul National Liberal Zamfir Neculae
Gherghita Partidul Social Democrat Nichita Mihail
Gherghita Partidul National Liberal Nicolescu Stefan
Gherghita Partidul National Democrat Paun Leontin
Gorgota Partidul Romania Unita Diaconu Veronica
Gorgota Partidul National Liberal Dumitru Ionut-Nicolae
Gorgota Partidul Social Democrat Dumitru Victor
Gorgota Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mihalceanu Stelian
Gorgota Partidul Miscarea Populara Voicu Gheorghe
Gornet Partidul National Democrat Barbulescu Alexandru
Gornet Partidul Miscarea Populara Dudu Madalina-Georgiana
Gornet Partidul National Liberal Mateescu Gheorghe-Valentin
Gornet Partidul Social Democrat Negoitescu Nicolae
Gornet Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stoian Virgil-Adrian
Gornet-Cricov Partidul Social Democrat Calin Grigore
Gornet-Cricov Partidul National Liberal Calin Ion
Gornet-Cricov Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Gheorghe Tonia
Gornet-Cricov Partidul National Democrat Mateescu Vasilica
Gura Vadului Partidul National Democrat Carstescu Ion-Ovidiu
Gura Vadului Candidat Independent Cojocaru Bogdan-Adrian
Gura Vadului Partidul Social Democrat Lungu Constantin
Gura Vadului Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Moise Ioan
Gura Vadului Partidul National Liberal Trandafir Dan Nicolae
Gura Vitioarei Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dinca Ion
Gura Vitioarei Partidul Social Democrat Moise Adrian-Constantin
Gura Vitioarei Partidul Social Romanesc Stanescu Gheorghe
Gura Vitioarei Partidul National Liberal Tirifon Gheorghe
Iordacheanu Partidul Romania Mare Ben Aurel-Florian
Iordacheanu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Constantin Aurel
Iordacheanu Partidul National Taranesc Crestin Democrat Ivan Laurentiu-Lucian
Iordacheanu Partidul National Democrat Matache Dumitru
Iordacheanu Candidat Independent Mihalache Elena
Iordacheanu Partidul Social Democrat Poiana Ioan
Iordacheanu Partidul National Liberal Safta Constantin
Izvoarele Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Cepoiu Florentin
Izvoarele Partidul Social Romanesc Dafina Gheorghe
Izvoarele Candidat Independent Diaconu Ioan
Izvoarele Partidul National Liberal Dinulescu Margareta
Izvoarele Partidul Social Democrat Grigore Ioan-Paul
Izvoarele Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Miclea-Lepadatu Lucian
Izvoarele Partidul Miscarea Populara Radutu Constantin
Jugureni Partidul National Liberal Capatoiu Paul
Jugureni Partidul Social Democrat Marcoceanu Constantin
Jugureni Partidul Miscarea Populara Patrascioiu Viorel
Lapos Partidul Social Democrat Barbu Viorel
Lapos Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ivan Zoica
Lapos Partidul National Liberal Tirlea Dumitru-Constantin
Lipanesti Partidul National Democrat Diaconu Maria
Lipanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Enache Vasile
Lipanesti Partidul Romania Mare Grajdan Leonard
Lipanesti Partidul National Liberal Nica Robert-Viorel
Lipanesti Partidul Social Democrat Stan Ioan Alin
Magurele Partidul Social Democrat Cucu Mihail Tudor
Magurele Partidul National Democrat Danciuloiu Marian Ovidiu
Magurele Partidul National Liberal Diaconu Vasilica
Magurele Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Lixandru Marian
Magurele Partidul Miscarea Populara Stanciu Cristian
Magureni Partidul Social Democrat Cretu Dumitru
Magureni Partidul National Liberal Iarca Aida-Laura
Magureni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iordache Gheorghe
Magureni Partidul Social Romanesc Puzderca Eduard-Gabriel
Maneciu Partidul Social Democrat Barbu Mihail
Maneciu Candidat Independent Carstea Constantin
Maneciu Partidul Romania Mare Coman Constantin
Maneciu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cordos Vasile
Maneciu Partidul Social Romanesc Donache Gheorghe
Maneciu Candidat Independent Gheorghe Florin-Ozon
Maneciu Candidat Independent Ghimpu Cosmin-Ioan
Maneciu Partidul National Liberal Lupu Stefan
Maneciu Candidat Independent Vasii Remus-Aurelian
Maneciu Partidul Romania Unita Vlasceanu Mihaela
Maneciu Partidul Noua Dreapta Zaharia Florin
Manesti Partidul Social Democrat Brutaru Constantin Viorel
Manesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Craciun Rasvan Ruli
Manesti Partidul National Liberal Nitoi Constantin
Olari Partidul National Liberal Ion Cristache
Olari Partidul Social Democrat Voinescu Milica
Pacureti Partidul Social Democrat Andreescu Grigore
Pacureti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Branoiu Cristian-Nicolae
Pacureti Partidul National Democrat Oprescu Gheorghe
Pacureti Partidul National Liberal Tilimpea Victor
Paulesti Partidul Romania Unita Bornea Constantin
Paulesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dima Gabriel
Paulesti Partidul National Liberal Durlescu Gheorghe
Paulesti Partidul Miscarea Populara Iorga Petre
Paulesti Partidul Social Romanesc Petrescu Alexandru-Emil
Paulesti Partidul Social Democrat Sandu Tudor
Plopu Partidul National Liberal Balanescu Adrian
Plopu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dumitrescu George-Razvan
Plopu Partidul Social Democrat Marin Teodor
Podenii Noi Partidul National Liberal Alionte Mihai
Podenii Noi Partidul Social Romanesc Margarit Catalin
Podenii Noi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Olaru Paul
Podenii Noi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ovreuta Ion
Podenii Noi Partidul Romania Unita Popescu Gabriel
Podenii Noi Partidul Social Democrat Ungureanu Victoras
Poiana Campina Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Adamescu Paul-Stefan
Poiana Campina Partidul Miscarea Populara Manatuica Adrian
Poiana Campina Partidul Romania Unita Mihai Dan
Poiana Campina Partidul National Liberal Moldoveanu Ioan Alin
Poiana Campina Partidul Social Democrat Nitu-Neagu Petre
Poiana Campina Partidul National Democrat Zidaru Eusebiu
Poienarii Burchii Partidul Social Democrat Gheorghe Ion
Poienarii Burchii Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ionita Marian-Giani
Poienarii Burchii Partidul National Liberal Nedelcu Daniel
Poienarii Burchii Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Tudor Florin
Posesti Partidul National Liberal Ciuca Marin
Posesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Condrea Calin Marian
Posesti Partidul National Democrat Dobrin Lucian
Posesti Partidul Miscarea Populara Neagu Decebal
Posesti Partidul Social Democrat Spatarelu Valentin Gheorghe
Predeal-Sarari Partidul National Liberal Dumitru Gheorghe
Predeal-Sarari Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Iordache Gelu
Predeal-Sarari Partidul Social Democrat Toader Eugen
Provita De Jos Partidul Social Democrat Cretu Danut
Provita De Jos Partidul National Liberal Dumitrescu Mihai
Provita De Jos Partidul Miscarea Populara Gaman Constantin
Provita De Jos Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Goran Alin-Vasile
Provita De Sus Partidul National Liberal Cosmoiu Elena
Provita De Sus Partidul Social Democrat Movileanu Tarcisius-Ovidiu-Ioan
Provita De Sus Partidul Miscarea Populara Patran Dragos-Vasile
Provita De Sus Partidul Romania Mare Tudosoiu Codrut-Constantin
Puchenii Mari Partidul Social Democrat Constantin Alexandru-Sorin
Puchenii Mari Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ionita Iulian
Puchenii Mari Partidul Miscarea Populara Marinescu Sorin
Puchenii Mari Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Neagu Ionut
Puchenii Mari Partidul National Liberal Negoi Constantin
Rifov Partidul Social Democrat Cazanciuc Paul-Costin
Rifov Partidul Social Romanesc Chivu Loredana-Mihaela
Rifov Partidul National Liberal Chivu Mircea
Rifov Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Lita Tone
Rifov Partidul Miscarea Populara Ninaci Marius
Rifov Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vasile Marian
Salcia Partidul Social Democrat Bostina Dan
Salcia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dumitru Marcel
Salcia Partidul National Liberal Gheorghe Iulian-Marian
Salcia Partidul Social Romanesc Nitu Claudia
Salcia Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Stanciu Vasile
Salciile Partidul Social Democrat Podaru Gheorghe
Salciile Partidul National Liberal Stan Nistor
Scorteni Partidul Social Romanesc Bazga Gheorghe
Scorteni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dinu Florin
Scorteni Partidul Romania Unita Dragan Toma
Scorteni Partidul Romania Mare Guta Virginia
Scorteni Partidul National Liberal Neacsu Mihai
Scorteni Partidul Miscarea Populara Paun Alexandru
Scorteni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Rusu Marian
Scorteni Partidul Social Democrat Samoila Octavian
Secaria Partidul Social Democrat Balan Gheorghe Aurelian
Secaria Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Bocolea Gheorghe
Secaria Partidul Miscarea Populara Meteleciu Ioan
Secaria Partidul National Liberal Neagoe Iulian
Secaria Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Schiopu Vasile
Singeru Partidul Miscarea Populara Cernica Ion
Singeru Partidul National Liberal Radu Gheorghe
Singeru Partidul Social Democrat Raduta Gheorghe
Singeru Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tapu Daniel
Starchiojd Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ardeleanu Vasile
Starchiojd Partidul Romania Unita Barbuceanu Constantin
Starchiojd Partidul Miscarea Populara Ceausu Daniel
Starchiojd Partidul National Liberal Fofirca Sorin
Starchiojd Partidul Social Democrat Girbea Ahmed Cornel
Starchiojd Candidat Independent Ivan Ion-Jean
Surani Partidul National Liberal Bucur Lucian Gabriel
Surani Partidul Social Democrat Cornea Marcela
Surani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Duta Florinel
Sirna Partidul Miscarea Populara Ion Razvan-Georgian
Sirna Partidul Social Democrat Mihai Vasile
Sirna Partidul National Liberal Sandu Valerica
Sirna Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stan Victor
Soimari Partidul Social Democrat Badea Dorel
Soimari Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Badica Laurentiu Ion
Soimari Partidul National Liberal Dragomir Constantin
Soimari Partidul Social Romanesc Otelea Ion
Soimari Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Paun Florin
Soimari Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stanescu Ion
Sotrile Partidul Miscarea Populara Albu Marian Lucian
Sotrile Partidul National Liberal Brosteanu Gabriel
Sotrile Partidul Social Democrat Davidescu Daniel Bogdan
Sotrile Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dumitrescu Vasile Constantin
Sotrile Partidul National Democrat Moise Virforeanu Felicia
Stefesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Capraru Ionut-Sorin
Stefesti Partidul National Liberal Ristea Constantin-Cristian
Stefesti Partidul Miscarea Populara Stroescu Loredana-Gabriela
Stefesti Partidul Social Democrat Tabaras Vasile
Talea Partidul National Taranesc Crestin Democrat Banescu Ion-Romeo
Talea Partidul National Liberal Ghita Daniel
Talea Partidul Social Democrat Neagoe Cristian
Talea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Vasile Adrian
Tataru Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Dobroteanu Elena
Tataru Partidul National Liberal Mares Iuliana-Dorina
Tataru Partidul Social Democrat Radu Mihail
Tataru Partidul Miscarea Populara Tache Jianu
Teisani Partidul Romania Unita Ciutulin Alexandru
Teisani Partidul Social Democrat Drajneanu Toma
Teisani Partidul Social Romanesc Marculescu Vasile
Teisani Partidul National Liberal Stanciu Gheorghe
Teisani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ungureanu Constantin
Telega Partidul National Liberal Buga Constantin
Telega Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Buga Sorin Valeriu
Telega Candidat Independent Calcea Alin Gabriel
Telega Partidul Miscarea Populara Chirobocea Alexandru
Telega Partidul Social Romanesc Grecu Octavian
Telega Partidul Social Democrat Ilie Gheorghe
Tinosu Partidul National Liberal Andrei Iulian-Gabriel
Tinosu Partidul Social Romanesc Filip Georgel
Tinosu Candidat Independent Pauna Octavian
Tinosu Partidul Social Democrat Preda Lionas
Tirgsoru Vechi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Carnuta Tudor-Mihai
Tirgsoru Vechi Partidul Social Democrat Catrina Ion
Tirgsoru Vechi Partidul National Liberal Dragan Nicolae
Tirgsoru Vechi Partidul Miscarea Populara Dragnea Cristian
Tirgsoru Vechi Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mihaita Nicolae-Andrei
Tirgsoru Vechi Partidul Social Romanesc Penciu Sorin-Ion
Tomsani Partidul National Liberal Machita Niculae
Tomsani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Nan Iulian-Cristian
Tomsani Partidul Social Democrat Pelin Mihai-Florin
Tomsani Partidul National Democrat Salcianu Ovidiu
Vadu Sapat Partidul Social Democrat Iliescu Constantin
Vadu Sapat Partidul National Liberal Zamfirescu Vasile
Valea Calugareasca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Alexe Ioan
Valea Calugareasca Partidul National Liberal Dascalu Florentin
Valea Calugareasca Partidul Romania Mare Ernuteanu Ionut
Valea Calugareasca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mocanu Ionel
Valea Calugareasca Partidul Social Democrat Neacsu Vasilica
Valea Calugareasca Partidul Romania Unita Stoica Cezar Madalin
Valea Doftanei Candidat Independent Batu Vasile
Valea Doftanei Partidul National Liberal Costea Lucian-Vileford
Valea Doftanei Partidul Miscarea Populara Susu Ciprian-Ioan
Varbilau Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Alexe Ioan
Varbilau Partidul National Liberal Cojocaru George
Varbilau Partidul Social Democrat Ionita Ion
Varbilau Partidul National Democrat Tintaru Ioan
Vilcanesti Partidul Romania Unita Costache Dumitru
Vilcanesti Partidul Social Democrat Dumitru-Grigore Daniel
Vilcanesti Partidul National Liberal Manole Adrian
Vilcanesti Partidul Romania Mare Mocanu Ion
Vilcanesti Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Simion Constantin


 

Sursa: Pro TV

VIDEO PROTVPLUS.RO