REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016, CARAS-SEVERIN. Victorie stransa a lui Ioan Popa la primaria Resita

07-06-2016 15:22


Presedintele PNL Resita si candidatul partidului la Primaria Resita, Ioan Popa,

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. Candidatul liberal la primaria Resita a castigat la o diferenta de 500 de voturi.

REZULTATE ALEGERI LOCALE 2016. Candidatul PNL la Primaria Resita, Ioan Popa, se afla dupa alegerile de duminica pe prima pozitie, cu 7.776 de voturi, in timp ce candidatul PSD Ioan Crina a primit 7.277 de voturi, potrivit rezultatelor finale anuntate de Biroul Electoral Municipal (BEM).

Voturile obtinute de candidatii pentru functia de primar sunt: Gheorghe Jenar - UNPR - 1.287, Ioan Crina - PSD - 7.277, Ioan Popa - PNL - 7.776, Ionela Kovacs - ALDE - 1.122, Anca Almajan - PPUSL - 256, Sergiu Caplea PSRO - 467, Paul Purea - PMP - 1.226, Narcis Lazar - PND - 414, Lucian Ionescu - PNTCD - 721, Ovidiu Vasile Paul - Partidul Verde - 732 si Laurentiu Bora - independent - 673. Potrivit presedintei Biroului Electoral Municipal Resita, judecator Daniela Detesan, la Consiliul Local PNL si PSD sunt la egalitate, cu cate noua consilieri fiecare. Doi consilieri va avea Partidul Verde, iar Partidul Miscarea Populara un consilier.

In functie de numarul de voturi obtinut in municipiu, UNPR a avut 990 de voturi, PSD - 7.025, PNL - 6.914, ALDE - 974, PUCDR - 549, PPU-sl - 339, M10 - 246, PSRO - 431, PMP - 1.246, PND - 369, PRM - 271, PNTCD - 632, Partidul Verde - 1.253, independentul Gheorghe Nasturel - 566.

Consiliul Judetean Caras-Severin va fi format din patru formatiuni politice: PSD, PNL, UNPR si PMP

'Pentru Consiliul Judetean, in functie de numarul de voturi obtinut pe competitori electorali, PSD are 47.767 de voturi, PNL - 47.489, UNPR - 8.136, PMP - 8.078. In procente, PSD a obtinut 36,41, PNL - 36,2%, UNPR - 6,2%, PMP - 6,16% si altii 15,03%. Ca procent raportat la totalul de mandate, PSD a obtinut 45,16, un total de 14 mandate dupa derularea celor doua etape de atribuire, iar celelalte partide au intrat intr-o singura etapa, adica PNL, cu 41,94%, ceea ce inseamna 13 mandate, UNPR - 6,45%, adica doua mandate si PMP - 6,45%, la fel doua mandate. Mentionez ca pragul electoral de 5% la care s-a raportat posibilitatea obtinerii de mandate a fost stabilit la un total de 6.559 de voturi. A fost suficienta limita de 5% pentru ca nu au participat competitori electorali in raport de care sa fie necesara calcularea pragului de 7, respectiv 8%', a declarat judecatorul Rustin Ciasc, presedintele BEJ Caras-Severin.

In ce priveste primarii, PSD a obtinut un total de 55.123 de voturi, PNL - 47.841, PMP - 8.616, UNPR - 5.233, ALDE - 4.613, candidatii independenti - 3.371, PPUSL - 2.344, PNtCD - 2.029. Restul competitorilor electorali s-au plasat sub 2.000 de voturi, a afirmat presedintele BEJ.

La Consiliile locale, PSD a obtinut 47.179 de voturi, PNL - 40.713, UNPR - 9.248, PMP - 7.998, ALDE - 6.320, PNtCD - 3.000, restul competitorilor electorali situandu-se sub aceasta cifra.

Rezultatele finale vor fi depuse de catre reprezentantii BEJ la Biroul Electoral Central in termenul stabilit de lege, urmand ca, cel mai probabil vineri, 10 iunie, dupa validarea rezultatelor, sa aiba loc ceremonia de atribuire a mandatelor de consilieri judeteni.

Candidatii la functia de primar in judetul Caras-Severin

Candidatii la functia de primar in municipiul Resita:
Municipiul Resita Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Almajan Anca-Georgeta
Municipiul Resita Candidat Independent Bora Laurentiu
Municipiul Resita Partidul Social Romanesc Caplea Sergiu
Municipiul Resita Partidul Social Democrat Crina Ioan
Municipiul Resita Partidul National Taranesc Crestin Democrat Ionescu Lucian
Municipiul Resita Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Jenar Gheorghe
Municipiul Resita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Kovacs Ionela-Mariana
Municipiul Resita Partidul National Democrat Lazar Narcis-Adi
Municipiul Resita Partidul Verde Paul Vasile-Ovidiu
Municipiul Resita Partidul National Liberal Popa Ioan
Municipiul Resita Partidul Miscarea Populara Purea Paul

Candidatii la functia de primar in municipiul Caransebes:
Municipiul Caransebes Partidul National Liberal Borcean Felix-Cosmin
Municipiul Caransebes Partidul Miscarea Populara Buzescu Ilie
Municipiul Caransebes Partidul Social Democrat Iova Ilie
Municipiul Caransebes Partidul National Democrat Paica Simion
Municipiul Caransebes Partidul Social Romanesc Popovici Petru
Municipiul Caransebes Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Selner Nicolae


Oras Anina Partidul Social Democrat Andronescu Tudor-Ovidiu
Oras Anina Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Balan Ionela
Oras Anina Candidat Independent Crisan-Burian Mircea
Oras Anina Partidul Miscarea Populara Radu Nicolae
Oras Anina Partidul National Liberal Romanu Gheorghe
Oras Baile Herculane Candidat Independent Albu Petru-Dorin
Oras Baile Herculane Partidul Social Romanesc Bordea Aurica
Oras Baile Herculane Candidat Independent Buse Constantin
Oras Baile Herculane Partidul Romania Mare Cristescu Ilie
Oras Baile Herculane Candidat Independent Golopenta Petru-Mircea
Oras Baile Herculane Partidul Social Democrat Iovanovici Radoslav
Oras Baile Herculane Partidul National Liberal Miclau Cristian
Oras Baile Herculane Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Nicoara Marius
Oras Baile Herculane Candidat Independent Oprescu Ion
Oras Baile Herculane Partidul M10 Orza Gheorghe
Oras Baile Herculane Partidul Miscarea Populara Rain Petru
Oras Baile Herculane Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Toma Petrica
Oras Bocsa Partidul Social Romanesc Bocsan Marian-Florentin
Oras Bocsa Partidul Miscarea Populara Cismaneantu Gabriel Eugen
Oras Bocsa Partidul National Taranesc Crestin Democrat Colta Maria
Oras Bocsa Partidul Ecologist Roman Coltun Simona-Gabriela
Oras Bocsa Partidul National Liberal Danila Emanuel
Oras Bocsa Partidul National Democrat Luchian Ovidiu
Oras Bocsa Partidul Social Democrat Mischie Gheorghe
Oras Bocsa Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Moldovan Petru-Ioan
Oras Bocsa Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Pilut Mihai
Oras Bocsa Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Stoican Solomon
Oras Moldova Noua Partidul Verde Baleanu Eugen
Oras Moldova Noua Partidul Miscarea Populara Ecle Elena
Oras Moldova Noua Partidul Social Democrat Lupu Matei
Oras Moldova Noua Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Maran Constantin
Oras Moldova Noua Candidat Independent Novacescu Toni
Oras Moldova Noua Partidul National Liberal Torma Adrian Constantin
Oras Oravita Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Bogdan Daniel-Ionut
Oras Oravita Partidul Miscarea Populara Ghenadi Dumitru
Oras Oravita Partidul National Liberal Goga Ion
Oras Oravita Partidul Verde Laza Marcel
Oras Oravita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Pop Vasile
Oras Oravita Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Stefan Sorin Iacob
Oras Oravita Partidul National Taranesc Crestin Democrat Tudor Alexandru
Oras Oravita Partidul Social Democrat Ursu Dumitru
Oras Otelu Rosu Partidul Miscarea Populara Banc Octavian
Oras Otelu Rosu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cocosila Goguta-Pica
Oras Otelu Rosu Partidul National Liberal Lungu Magda- Florentina
Oras Otelu Rosu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Lupsac Petru-Ioan
Oras Otelu Rosu Partidul Social Democrat Malaiescu Luca
Armenis Partidul National Liberal Vela Ioan-Cristian
Armenis Partidul Social Democrat Vela Petru
Bania Partidul National Liberal Balan Silvestru
Bania Partidul Romania Mare Derlean Ion
Bania Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Golimba Florin-Octavian
Bania Partidul Social Democrat Pirtea Danila
Bania Partidul Miscarea Populara Velcota Maria
Bautar Partidul Social Democrat Barbescu Romulus
Bautar Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ciobanu Vasile
Bautar Partidul Miscarea Populara Mihailoni Zachel-Vasilica
Bautar Partidul National Liberal Raduta Romeo-Silviu
Berliste Partidul Social Romanesc Almajan Alin-Ovidiu
Berliste Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Babeti-Otonoga Nicolae
Berliste Candidat Independent Marisescu Ovidiu-Petru
Berliste Partidul Romania Mare Milenovici Nelu-Nicolae
Berliste Partidul Social Democrat Ohn Ioan-Viorel
Berliste Partidul National Liberal Oravicean Nicolae-Vasile
Berliste Partidul Miscarea Populara Seracin Ana-Gabriela
Berliste Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Tasnadi Ion
Berzasca Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dragomir Florin Vasile
Berzasca Candidat Independent Furdui Petru-Nicolae
Berzasca Partidul Miscarea Populara Ieremici Oliver
Berzovia Partidul National Liberal Bold Claudiu Cosmin
Berzovia Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Brumm Petru
Berzovia Partidul Miscarea Populara Heger Alin Claudiu
Berzovia Partidul Social Democrat Luca Aurel Coriolan
Berzovia Candidat Independent Pop Ioan
Berzovia Partidul Social Romanesc Rosca Mihaita-Tinel
Berzovia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Vuca Abrudan Adrian Danut
Berzovia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ziros Alexandru Cosmin
Bolvasnita Partidul Miscarea Populara Balteanu Ioan
Bolvasnita Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bogoevici Ianas Petru
Bolvasnita Partidul National Taranesc Crestin Democrat Cioran-Sgaverdea Andrei
Bolvasnita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cucuruz Filip
Bolvasnita Partidul National Liberal Cucuruz-Novac Ion-Dorin
Bolvasnita Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Jumanca Ion
Bolvasnita Partidul National Democrat Jura Miron-Samoil
Bolvasnita Partidul Social Democrat Mihailescu Petru
Bozovici Partidul Social Romanesc Jurchescu Alexandru
Bozovici Partidul National Liberal Rominu Dorin-Marius
Bozovici Partidul Social Democrat Stoicu Adrian-Sergiu
Brebu Partidul Romania Mare Bagiu Petru
Brebu Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Borca-Patrascu Ion
Brebu Partidul Social Democrat Rosca Viorel Mitea
Brebu Partidul National Liberal Vetrila Elena
Brebu Nou Partidul Social Democrat Buda Ioan
Buchin Partidul Social Democrat Coila Gheorghe
Buchin Partidul National Liberal Isvercian Toma
Buchin Candidat Independent Mitariu Petru
Bucosnita Partidul National Liberal Moatar Nistor-Constantin
Bucosnita Partidul Social Democrat Suru Vichente
Carasova Partidul Social Democrat Bogdan Petru
Carasova Partidul National Liberal Curiac Gheorghe
Carasova Partidul National Democrat Jigmul Gheorghe
Carasova Partidul Miscarea Populara Neagul Petru
Carbunari Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Avram Petru
Carbunari Partidul Miscarea Populara Copocean Ioan
Carbunari Partidul National Liberal Grigore Nicolae Dorel
Carbunari Partidul Social Democrat Prasnescu Gheorghe
Carbunari Partidul National Democrat Telescu Gheorghe-Daniel
Ciclova Romana Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Cotirla Pavel
Ciclova Romana Partidul Social Democrat Maran-Butoarca Ioan
Ciclova Romana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Percea Gheorghe
Ciclova Romana Partidul Miscarea Populara Sila Nicolae
Ciclova Romana Partidul National Liberal Vuc Nicolae-Cosmin
Ciuchici Partidul National Liberal Garcu Constantin
Ciuchici Partidul Verde Miclau Ioan-Stelian
Ciuchici Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Mihailovici Nicolae-Cristian
Ciuchici Partidul Social Democrat Orbulescu Ion
Ciudanovita Partidul National Liberal Chiorean Florica
Ciudanovita Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Giia Iosif
Ciudanovita Partidul Social Democrat Nebunu Constantin-Dorian
Ciudanovita Partidul Miscarea Populara Sirbu Dorin-Remus
Ciudanovita Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Traila Ionel-Iulian
Constantin Daicoviciu Partidul Social Democrat Boambes Daniel
Constantin Daicoviciu Partidul National Liberal Carabas Petru
Constantin Daicoviciu Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Humita Ilie
Constantin Daicoviciu Partidul Verde Pocrean Dorin
Copacele Partidul Social Democrat Hirtauca Ion-Ilie
Copacele Partidul Miscarea Populara Ihnatisin Ion
Copacele Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Popovici Ioan
Copacele Partidul National Liberal Sutac Ioan
Cornea Partidul Miscarea Populara Boba Ion-Andrei
Cornea Partidul Social Democrat Lazarescu Ilie
Cornea Partidul National Liberal Lupulescu Stefan
Cornea Partidul National Democrat Sandru Mihai
Cornereva Partidul National Liberal Lozici Stefan-Ioan
Cornereva Partidul Social Democrat Novacescu Nicolae
Coronini Partidul Social Democrat Boboescu Ilie
Coronini Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Danet Gheorghe
Coronini Partidul Romania Mare Nedelcu Ion
Coronini Partidul National Liberal Pinten Adrian
Dalboset Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Avram-Zaharia Nicolae
Dalboset Partidul Social Democrat Bacila Pitu-Sorin
Dalboset Partidul Miscarea Populara Mares Ion-Adrian
Dalboset Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Popescu Dumitru-Gheorghe
Dalboset Partidul National Liberal Spausta Maria
Dalboset Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Velcota Iosif
Doclin Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Cismaru Doru-Pantelimon-Mihail
Doclin Partidul Social Democrat Oana Danut
Doclin Partidul National Liberal Sporea Nicu
Doclin Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Stepan Ioan
Dognecea Partidul National Liberal Moise Elena
Dognecea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Udrea Valentin-Florin
Dognecea Partidul Social Democrat Vreju Gheorghe
Domasnea Partidul Miscarea Populara Benghia Mihail
Domasnea Partidul National Liberal Bogoevici Petre
Domasnea Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Izbasa Ilie
Domasnea Partidul Social Democrat Lorint Petru
Eftimie Murgu Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Dobren Danila
Eftimie Murgu Partidul National Liberal Otiman Mihai
Eftimie Murgu Partidul Social Democrat Vladia Mihai
Ezeris Partidul National Liberal Rusu Ioan
Ezeris Partidul Social Democrat Stefoni Petru-Nicolae
Firliug Partidul National Taranesc Crestin Democrat Beg Danut-Nicusor
Firliug Partidul Social Democrat Borduz Ioan
Firliug Partidul National Liberal Marcovici Dorel-Ilie
Firliug Partidul Miscarea Populara Saraor Elena-Adriana
Firliug Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Vernica Petru
Forotic Partidul Social Democrat Copaceanu Beniamin
Forotic Partidul Romania Mare Martin Ion
Forotic Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Minea Petru
Forotic Partidul Miscarea Populara Novac Ion-Cristian
Forotic Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Paun Ion
Forotic Partidul National Taranesc Crestin Democrat Popa-Gherga Alin-Emilian
Forotic Partidul National Liberal Rominu Ionel
Forotic Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Tirbat Ion
Forotic Partidul Uniunea Crestin Democrata Din Romania Turica Ioan
Girnic Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Chisalita Ion
Girnic Partidul Social Democrat Tismanariu Nicolae
Glimboca Partidul National Liberal Crisnic Petru-Novac
Glimboca Partidul Social Democrat Dochia Moise
Glimboca Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Muntean Ioan-Sebastian
Glimboca Partidul Miscarea Populara Roman Dacian
Goruia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Bucataru Gica
Goruia Partidul Social Democrat Craciun Dumitru
Goruia Partidul National Liberal Murariu Mircea-Marius
Goruia Partidul National Democrat Oros Marioara Ana
Goruia Partidul Social Romanesc Pana Mihai
Goruia Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Samoila Aurel-Florentin
Gradinari Partidul Miscarea Populara Bacala Gheorghe
Gradinari Partidul National Liberal Firca Valentin-Ovidiu
Gradinari Partidul Social Democrat Pasarica Alexandru
Iablanita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Balan Petru
Iablanita Partidul Social Democrat Hategan Petru
Iablanita Partidul National Liberal Terteleaca Victor
Lapusnicel Partidul Romania Mare Babeu Pavel
Lapusnicel Partidul Miscarea Populara Canea Ilie
Lapusnicel Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Giurginca Gheorghe
Lapusnicel Partidul Social Democrat Paidola Eremia
Lapusnicel Partidul National Liberal Strainescu Pavel
Lapusnicel Partidul Social Romanesc Toplicean Petru
Lapusnicu Mare Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Dragila Mihaela
Lapusnicu Mare Partidul Social Democrat Lala Ion
Lapusnicu Mare Partidul Uniunea Crestin Democrata Din Romania Negru Ionica-Iosif
Lapusnicu Mare Partidul National Liberal Schinteie Ion
Luncavita Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Armas Ianas
Luncavita Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ciortan Iancu
Luncavita Partidul National Liberal Ienea Petru
Luncavita Partidul Verde Trebuian Nicolae
Luncavita Partidul Social Democrat Velescu Nicolae-Ion
Luncavita Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Velescu Petru
Lupac Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ardelean Ioan-Viorel
Lupac Partidul Miscarea Populara Duma Craciun-Marian
Lupac Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Duma Marian
Lupac Partidul Social Democrat Popescu Mircea
Lupac Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Seghedi Ovidiu-Florin
Lupac Partidul National Liberal Vlasici Marian
Marga Partidul Social Democrat Beg Nicolae
Marga Partidul National Liberal Boldea Matei
Marga Partidul Miscarea Populara Grigore Willi-Vasile
Marga Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Grozav Nistor-Traian
Maureni Partidul National Liberal Filimon Brian
Maureni Partidul Social Democrat Lascu Gheorghe Daniel
Maureni Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Lazar Florea
Maureni Partidul Romania Mare Margan Gheorghe
Mehadia Partidul Noua Dreapta Bocicaru-Blidaru Doru-Aurelian
Mehadia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Botoaca Marius-Gelu
Mehadia Partidul Verde Cristescu Danila
Mehadia Partidul Social Romanesc Daianu Vasile
Mehadia Partidul National Taranesc Crestin Democrat Fenesan Petru
Mehadia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Lalescu Ionut-Nistor
Mehadia Partidul National Liberal Panduru Iancu
Mehadia Partidul Social Democrat Rata Liviu
Mehadia Partidul Miscarea Populara Tepeniag Nicolae
Mehadica Partidul Social Democrat Ghimboasa Petru
Mehadica Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Urechiatu Ion
Mehadica Partidul National Liberal Vadrariu Ion
Mehadica Partidul Social Romanesc Vadrariu Nicolae
Naidas Partidul National Taranesc Crestin Democrat Ciolac Daniel-Claudiu
Naidas Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Copocean Lucretia-Gabriela
Naidas Partidul National Liberal Danu Daniel-Ion
Naidas Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Linta-Danu Luis-Ionel
Naidas Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Orza Cornel
Naidas Partidul Miscarea Populara Sima Cornel
Naidas Partidul Social Democrat Vincu Tiberiu
Obreja Partidul National Liberal Gaspar Marioara-Aurelia
Obreja Partidul Social Democrat Peia Ion
Ocna De Fier Partidul National Liberal Panescu Petru Petrisor
Ocna De Fier Partidul Socialist Roman Spataru Lucian
Ocna De Fier Partidul Social Democrat Ungurean Mircea
Paltinis Partidul National Liberal Bocsan Ilie
Paltinis Partidul National Democrat Chisan Marius-Tibi
Paltinis Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Popovici Gheorghe
Paltinis Partidul Social Democrat Popovici Ioan
Paltinis Partidul Miscarea Populara Voda Ionica-Lucian
Pojejena Partidul Miscarea Populara Cioanca Gheorghe
Pojejena Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Novacovici Flavius-Livius
Pojejena Partidul Social Democrat Radovancovici Mira
Pojejena Partidul National Liberal Simonovici Miladin
Prigor Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Boldea Grigore-Iosif
Prigor Partidul National Taranesc Crestin Democrat Borchescu Ilie
Prigor Partidul Uniunea Crestin Democrata Din Romania Hobjila Ioan-Costel
Prigor Partidul National Democrat Jurchescu Isidor
Prigor Partidul M10 Mot Antonica
Prigor Partidul National Liberal Rotaru Ioan
Prigor Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ruzmir Mihai
Prigor Candidat Independent Verindeanu Pavel
Prigor Partidul Social Democrat Vintila-Miclau Ion
Ramna Partidul National Liberal Ciurea Magdalena Valeria
Ramna Partidul National Taranesc Crestin Democrat Dragos Leontin-Alexandru
Ramna Partidul Social Romanesc Dragos Petru
Ramna Partidul Miscarea Populara Girbovan Florentin Claudiu
Ramna Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Maxian Vasile
Ramna Partidul Social Democrat Mircea Ioan-Nicolae
Racasdia Partidul Social Democrat Creta Vasile
Racasdia Partidul Miscarea Populara Dragomir Emil
Racasdia Partidul National Liberal Lechici Ilie-Mirco
Rusca Montana Partidul National Liberal Petcu Gheorghie
Rusca Montana Partidul Social Democrat Solomonesc Adorian
Sacu Partidul National Liberal Axuc Ioan
Sacu Partidul Social Democrat Daminescu Nicolae
Sacu Partidul National Democrat Truti Danut
Sasca Montana Partidul Miscarea Populara Albu Petru
Sasca Montana Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Corcan Pavel
Sasca Montana Partidul National Taranesc Crestin Democrat Cornici Gheorghe-Ion
Sasca Montana Partidul National Liberal Orza Pavel
Sasca Montana Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Petcu Flavius-Adrian
Sasca Montana Partidul Social Democrat Poplicean Ion
Sasca Montana Partidul Romania Mare Taranu Petru
Sichevita Partidul National Taranesc Crestin Democrat Beloia Sava
Sichevita Partidul Miscarea Populara Damian Teodor
Sichevita Partidul National Liberal Jurca Ilie
Sichevita Partidul Social Democrat Kramer Nicolaie
Sichevita Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Suru Andrei-Adrian
Slatina-Timis Partidul Social Romanesc Bona Ioan
Slatina-Timis Partidul Social Democrat Moatar Mihai
Slatina-Timis Partidul National Liberal Roma Gheorghe
Socol Partidul Social Democrat Ghita Olgita
Socol Partidul National Liberal Iovanovici Borislav
Socol Uniunea Democrata Maghiara Din Romania Stancu Slavco-Mita
Socol Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Ugarcovici Ilie
Sopotu Nou Partidul Social Democrat Baba Paun
Sopotu Nou Partidul National Liberal Brebu Ilie
Sopotu Nou Partidul Romania Mare Herac Alexandru
Sopotu Nou Partidul National Democrat Herac Petru
Sopotu Nou Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Herac-Pistrila Nicolae
Sopotu Nou Partidul Miscarea Populara Milos Eugen-Ionut
Sopotu Nou Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Pistrila Alexa
Sopotu Nou Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tunea Gruia
Teregova Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Ciorei Traian
Teregova Partidul Social Democrat Damian Maria
Teregova Partidul National Liberal Smultea Traian
Ticvaniu Mare Candidat Independent Ciobota Teodor
Ticvaniu Mare Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Dacica Damaschin
Ticvaniu Mare Partidul Social Democrat Fistea Ioana-Camelia
Ticvaniu Mare Partidul Miscarea Populara Jivan Aurel
Ticvaniu Mare Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Manda Emilian-Iulian
Ticvaniu Mare Partidul Social Romanesc Marincoiu Liliana
Ticvaniu Mare Partidul National Liberal Molin Achim
Tirnova Partidul Social Romanesc Balaci Ion
Tirnova Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Cuzma Ion
Tirnova Partidul Socialist Roman Dalea Petru
Tirnova Partidul Social Democrat Fara Petru
Tirnova Partidul National Liberal Rus Trandafir
Toplet Partidul National Liberal Blidariu Gheorghe-Adrian
Toplet Partidul Miscarea Populara Dragan Claudiu-Cosmin
Toplet Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Erimescu Ilie
Toplet Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Főldvari Dorin
Toplet Partidul Social Democrat Hasca Ilie
Toplet Partidul Social Romanesc Nitu Stefan
Toplet Partidul National Democrat Rosoga Sergiu-Costica
Turnu Ruieni Partidul National Liberal Antonescu Ionica
Turnu Ruieni Partidul Social Democrat Harambasa Petru
Turnu Ruieni Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Ianosel Nicolae
Turnu Ruieni Partidul National Democrat Ianosel Petru
Turnu Ruieni Partidul Puterii Umaniste (Social-Liberal) Maralescu Mihai
Turnu Ruieni Partidul Miscarea Populara Seracin Aurel
Valiug Partidul Social Democrat Balean Marius-Mihai
Valiug Partidul National Liberal Blaga Gheorghe-Sorin
Valiug Partidul Social Romanesc Mocanu Cristian-Bogdan
Valiug Partidul Miscarea Populara Stetco Dumitru
Valiug Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Tuncu Leontina
Varadia Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Mihai Manuel
Varadia Partidul Social Democrat Musa Danut-Ionel
Varadia Partidul National Liberal Paun Ioan
Varadia Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Roman Gica
Vermes Partidul Social Democrat Damian Ion Iacob
Vermes Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Sest Petru
Vermes Partidul National Liberal Sirbu Casian-Marian
Vrani Partidul Alianta Liberalilor Si Democratilor Micsa Danut
Vrani Partidul Social Democrat Moata Gheorghe
Vrani Candidat Independent Nistor Doru-Ion
Vrani Partidul National Liberal Otiman Mariana
Vrani Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Rolea Constantin
Zavoi Partidul National Taranesc Crestin Democrat Bunei Nitu
Zavoi Partidul National Liberal Cirdei Iustin-Doru
Zavoi Partidul Social Democrat Obrejan Florinel
Zavoi Uniunea Nationala Pentru Progresul Romaniei Parvu Ion
Zorlentu Mare Partidul Social Democrat Cornea Martin
Zorlentu Mare Partidul National Taranesc Crestin Democrat Dimcea Lazar
Zorlentu Mare Partidul National Liberal Isfan Ion-Marius
Zorlentu Mare Partidul Miscarea Populara Rusu Ioan
 

Sursa: Pro TV

VIDEO PROTVPLUS.RO