Croația a eliminat Brazilia de la Campionatul Mondial la penaltyuri. Neymar și echipa sa pleacă acasă

Neymar
Profimedia

Croația a eliminat Brazilia de la Campionatul Mondial într-un meci de infarct pe stadionul Educational City, în sferturile de finală. Jocul a fost transmis în format Live Score pe ȘtirileProTV.ro.

LIVE SCORE | Croația - Brazilia - 1-1

Croația se impune la penaltyuri, 4-2, și ajunge în semifinalele Campionatului Mondial. Brazilia este eliminată!!!

Min. 120+2. Sfârșitul prelungirilor! Mergem la penaltyuti.

Min. 117. GOOOL CROAȚIA

Min. 105+3. S-a terminat prima repriză de prelungiri.

Min.105 - GOOOOOL BRAZILIAAAAAAA.

Min.90+4. - S-a terminat timpul regulamentar de joc. Mergem la prelungiri!

Min. 46. - A început a doua repriză.

Min. 45+ 1 - S-a terminat prima repriză.

Min.1 - A început meciul.

Croația: Livakovic - Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa - Brozovic - Kovacic, Modric - Pasalic, Kramaric, Perisic
Rezerve: Grbic, Ivusic - Brisic, Budimir, Erlic, Jakic, Livaja, Majer, Orsic, Petkovivc, Stanisic, Sucic, Sutalo, Vida, Vlasic
Antrenor: Zlatko Dalic

Brazilia: Alisson - Militao, Marquinhos, Silva, Danilo - Casemiro - Paqueta, Neymar - Raphinha, Richarlison, Vinicius Junior
Rezerve: Ederson, Weverton - Alex Sandro, Antony, Bremer, Bruno Guimaraes, Dani Alves, Everton Ribeiro, Fabinho, Fred, Martinelli, Pedro, Rodrygo
Antrenor: Tite

******

Croația, vicecampioana mondială en-titre, a obținut calificarea în sferturile Cupei Mondiale 2022, după un meci epuizant, cu Japonia, decis la loviturile de departajare, scor 1-1 (3-1). Naționala croată a bifat astfel a treia prezență consecutivă în sferturile de finală ale Mondialului, după ce în ultimele două turnee a ajuns în semifinale.

De cealaltă parte, Brazilia a defilat în meciul cu Coreea de Sud, impunându-se cu 4-1, și rămâne una dintre marile favorite la câștigarea trofeului. Cele două echipe s-au mai întâlnit de două ori la Mondial, în 2006 și 2014, brazilienii impunându-se în ambele întâlniri, care au avut loc în faza grupelor, notează Sport.ro

Echipe probabile:

Croația: Livakovic - Juranovic, Lovren, Gvardiol, Sosa - Kovacic, Brozovic, Modric - Kramaric, Petkovic, Perisic
Selecționer: Zlatko Dalić

Brazilia: Alisson - Militao, Thiago Silva, Marquinhos, Danilo - Casemiro, Paqueta - Raphinha, Neymar, Vinicius Jr - Richarlison
Selecționer: Tite

Stadion: Education City Stadium, Doha
Arbitru: Michael Oliver (Anglia)

NEWS ALERT Tragedie! Un fotbalist român a murit la doar 19 ani

Selecţionata Argentinei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal din Qatar, după ce a învins Olanda cu scorul de 4-3 la loviturile de departajare, vineri seara, pe Lusail Stadium din Al Daayen, într-un meci terminat la egalitate, 2-2.

Argentina a învins Australia cu scorul de 2 la 1 pe arena Ahmad Bin Ali Stadium, în optimile de finală ale Cupei Mondiale.

Polonia - Argentina 0-2, Arabia Saudită - Mexic 1-2. Messi și Lewandowski s-au calificat împreună în optimi din Grupa C
Greșeala fatală făcută de Bianca, Patrizia și Cristi. S-ar fi putut salva, probabil, din calea torentului ucigaș

Au fost găsite, duminică, trupurile celor două fete din România luate de ape vineri, în Italia, după o viitură pe râul Natisone.

După ani de întârzieri și miliarde pierdute, în România se lucrează pe toate tronsoanele de autostradă lipsă

„Pe drum spre Europa” partea I. Uniunea Europeană ne-a pus la dispoziție peste 20 de miliarde de euro din 2007 și până în prezent ca să ne modernizăm infrastructura.

Cum percep tinerii din Generația Z îmbătrânirea. „După 40 încolo deja este gata”

Într-o lume în care vârsta este privită de multe ori ca o barieră, un nou studiu aduce în discuție ideea că bătrânețea reprezintă, de fapt, mai mult o problemă de percepție.