Simona Halep, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Heather Watson

Ultimul update: Joi 31 Martie 2016 07:04
Data publicarii: Luni 28 Martie 2016 19:47
simona halep

Simona Halep, numarul cinci mondial, s-a calificat luni in sferturile de finala ale turneului WTA Premier de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 6.134.605 dolari, dupa ce a invins-o pe britanica Heather Watson in doua seturi, 6-3, 6-4.

Halep (24 ani), cap de serie numarul cinci la Miami Open, a trecut intr-o ora si 29 de minute de Watson (23 ani, 69 WTA).

Romanca are avantaj in meciurile directe, scorul fiind de 3-0, dupa victoriile cu Watson, cu 4-6, 6-4, 6-2 in 2013, in primul tur la US Open, si cu 6-2, 6-4, in 2014, in turul al doilea la Roland Garros.

Halep si-a asigurat un cec de 128.215 dolari si 250 de puncte WTA, iar in sferturi o va infrunta pe castigatoarea meciului Agnieszka Radwanska (Polonia, 2 WTA) - Timea Bacsinszky

simona halep Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Agerpres

SIMONA HALEP vs. JULIA GOERGES 6-4; 6-1 in turul 3 la Miami. Revenire extraordinara a Simonei de la 0-3 in primul set

Simona Halep - Serena Williams, 4-6, 3-6. Romanca, eliminata in sferturile de la Indian Wells, pe care il castiga anul trecut

Simona Halep, in optimile de finala ale turneului WTA de la Indian Wells

Irina Begu

Petra Martic - Irina Begu: 6-4 7-6. Românca, învinsă în turul doi la Australian Open

Irina Begu - Petra Martic, în turul al doilea la Australian Open, miercuri dimineață, după 3:30

Simona Halep, despre accidentarea la gleznă: Am simţit o durere puternică pe teren

Ana Bogdan - Kristina Mladenovic cu 6-3, 6-2, la Australian Open 2018. Victorie cu numărul 11 WTA

Reacția Simonei Halep, după calificarea în a doua rundă a turneului Australian Open 2018

Simona Halep - Destanee Aiava 7-6, 6-1 la Australian Open 2018. Simona are probleme medicale, dar merge în turul 2

Sorana Cîrstea

Australian Open 2018: Sorana Cîrstea, calificată în turul al doilea

Simona Halep confirmă tratativele cu mai multe companii pentru noul său sponsor tehnic

Simona Halep - Destanee Aiava, marți, în primul tur la Australian Open, după ora 05:30

Jurnalist australian, despre Australian Open: „Halep își va face bagajele și va fi trimisă acasă”

Mihaela Buzărnescu, eliminată în primul tur la Australian Open de locul 2 mondial