Simona Halep, in sferturile de finala ale turneului WTA de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Heather Watson

Ultimul update: Joi 31 Martie 2016 07:04
Data publicarii: Luni 28 Martie 2016 19:47
simona halep

Simona Halep, numarul cinci mondial, s-a calificat luni in sferturile de finala ale turneului WTA Premier de la Miami (Florida), dotat cu premii totale de 6.134.605 dolari, dupa ce a invins-o pe britanica Heather Watson in doua seturi, 6-3, 6-4.

Halep (24 ani), cap de serie numarul cinci la Miami Open, a trecut intr-o ora si 29 de minute de Watson (23 ani, 69 WTA).

Romanca are avantaj in meciurile directe, scorul fiind de 3-0, dupa victoriile cu Watson, cu 4-6, 6-4, 6-2 in 2013, in primul tur la US Open, si cu 6-2, 6-4, in 2014, in turul al doilea la Roland Garros.

Halep si-a asigurat un cec de 128.215 dolari si 250 de puncte WTA, iar in sferturi o va infrunta pe castigatoarea meciului Agnieszka Radwanska (Polonia, 2 WTA) - Timea Bacsinszky

simona halep Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Agerpres

SIMONA HALEP vs. JULIA GOERGES 6-4; 6-1 in turul 3 la Miami. Revenire extraordinara a Simonei de la 0-3 in primul set

Simona Halep - Serena Williams, 4-6, 3-6. Romanca, eliminata in sferturile de la Indian Wells, pe care il castiga anul trecut

Simona Halep, in optimile de finala ale turneului WTA de la Indian Wells

venus williams

Locuinţa lui Venus Williams, călcată de hoți. Au fost sustrase bunuri de 400.000 de dolari

Serena Williams s-a căsătorit cu Alexis Ohanian. ”Beauty and the Beast”, tema nunții de 1 milion de dolari

Serena Williams se căsătoreşte azi cu Alexis Ohanian. Cu ce bărbați a avut relații sentimentale înainte

România - Olanda, 0 - 3, în ultima partidă a naționalei din 2017. Apărarea lui Contra nu a avut nicio șansă

Italia, eliminată de Suedia în barajul pentru Cupa Mondială din 2018

Aproape 100 de sportivi s-au luat la întrecere cu telescaunul din Parâng

Lisa Evans

Arbitrul Ovidiu Hațegan, victima unui atac rasist: ”Țigan nenorocit!”. Fotbalistul implicat își apără soția nervoasă

Noul stadion din Craiova, care a costat aproape 60 de milioane de euro, a fost inaugurat

România-Turcia, 2 - 0. Gheorghe Grozav a marcat de două ori pentru echipa națională

Culturista din Rusia care doboară recordurile. Natalia a revenit în sport după 18 luni

Simona Halep, fotografiată în timpul vacanţei în Portofino în compania unui tânăr. FOTO