Halep - Garcia 6 - 2, 6 - 3 în sferturi la Roma. În semifinale va juca cu Sharapova

simona halep roma
Getty

Halep - Garcia 6 - 2, 6 - 3 în sferturile de finală în cadrul turneului de la Roma. Simona Halep a învins-o în două seturi, 6 - 2, 6 - 3, pe jucătoarea Caroline Garcia, din Franța, locul 7 WTA și s-a calificat în semifinale.

Datorită acestei victorii, Simona își va păstra pozitie de lider în clasamentul WTA. În meciul următor, ea o va întâlni pe Maria Sharapova, care s-a impus în fața Jelenei Ostapenko, în 3 seturi.

LIVE TEXT cu desfășurarea partidei:

Setul II

Halep - Garcia 6 - 3. Bravo, Simona! Game, set și meci

Halep - Garcia 5 - 3 Rebreak din partea franțuzoaicei.

Halep - Garcia 5 - 2 Break reușit de Halep. Românca va servi pentru meci.

Halep - Garcia 4 - 2 Simona își face serviciul și se îndreaptă spre câștigarea meciului.

Halep - Garcia 3 - 2  Halep nu reușește să se distanțeze. Garcia își face serviciul cu greu.

Halep - Garcia 3 - 1 Serviciu impecabil din partea Simonei. Game câștigat la 0.

Halep - Garcia 2 - 1 Break reușit de Simona, după ce Garcia a avut 40-15.

Halep - Garcia 1 - 1  Simona își face serviciul fără probleme. Scorul devine 1 - 1 în setul al doilea.

Halep - Garcia 0 - 1 Garcia își face cu greu serviciul și câștigă primul game din setul al doilea.

Halep - Garcia 0 - 0 A început al doilea set. Garcia va servi

Setul I

Halep - Garcia 6 - 2 Simona câștigă primul set.

Halep - Garcia 5 - 2 Al patrulea break reușit de Simona. Va servi pentru set.

Halep - Garcia 4 - 2 Românca își face cu ușurință serviciul. Va servi franțuzoaica.

Halep - Garcia 3 - 2 Game câștigat fără emoții de Simona, pe serviciul adversarei.

Halep - Garcia 2 - 2 Un meci foarte strâns. Simona nu își poate câștiga serviciul.

Halep - Garcia 2 - 1 Al doilea break reușit de HalepCel mai disputat game al partidei. Simona a avut 6 mingi de break.

Halep - Garcia 1 - 1 Rebreak din partea Carolinei Garcia. Un game câștigat fără emoții.

Halep - Garcia 1 - 0 Simona reușește primul break al partidei, după un game extrem de disputat.

Halep - Garcia 0 - 0. Garcia va servi prima. A început meciul

UPDATE 22.20 Cele două jucătoare au ieșit pe teren, la încălzire. Meciul va începe în curând

Simona luptă pentru un loc în semifinale.

O ipostază inedită în care a fost surprinsă Simona.

Caroline Garcia, pregătindu-se pentru meciul împotriva Simonei.

Halep - Garcia. Joi, Caroline Garcia a învins-o în două seturi, 6-1, 7-6 (9/7) pe americanca Sloane Stephens, în turul trei la turneul de la Roma. Simona Halep s-a calificat în sferturi fără să joace, după ce adversara sa, americanca Madison Keys, a acuzat probleme la spate.

Meciul dintre Halep și Garcia Halep va avea loc pe terenul central de la Foro Italico.

Simona Halep și Caroline Garcia s-au întâlnit de patru ori până în prezent. Caroline Garcia s-a impus doar o dată, în timp ce Halep a câștigat de trei ori.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicatia Stirile ProTV pentru telefoane Android si iPhone!

FOTO Așteptarea a luat sfârșit pentru fanii tinerei care a făcut senzație în Qatar! S-a pozat topless

Simona Halep a beneficiat, joi, de abandonul americancei Madison Keys, locul 14 WTA, înaintea meciului din optimi, calificându-se în sferturile de finală ale turneului de categorie Premier 5 de la Roma.

Simona Halep, locul 1 WTA, trebuia să joace, joi, împotriva americancei Madison Keys, locul 14 WTA, în optimile turneului de la Roma.

Halep a învins-o pe Osaka, la Roma. Simona a pierdut doar un game în acest meci

Românca Simona Halep, numărul 1 mondial, a învins-o în turul secund la turneul WTA de la Roma, pe japoneza Naomi Osaka, numărul 21 mondial. Partida a durat doar o oră.

Ucraina a retras de urgență o temută armă americană de pe front. Este prea slabă în lupta cu Rusia

Armata Ucrainei a decis să retragă una dintre armele pe care i le-a furnizat Washingtonul, după ce s-a constatat că este vulnerabilă în timpul atacurilor rusești.

Cine sunt politicienii cu dosare penale care candidează la alegerile locale. La Iași, primarul Mihai Chirica are 4 dosare

Acuzațiile procurorilor și dosarele penale întocmite pe numele lor nu îi țin pe politicieni departe de funcții.

Curtea Supremă din SUA a dezbătut imunitatea penală a lui Trump.
Curtea Supremă din SUA a dezbătut imunitatea penală a lui Trump. "Fără ea, nu vei face nimic, devii un președinte onorific"

Curtea Supremă a SUA a dezbăutut, joi, imunitatea penală a lui Donald Trump. Majoritar conservatoare, aceasta a părut să respingă argumentele candidatului republican la Casa Albă.