Presa internationala: O confruntare titanica. Serena Williams ii supravietuieste Simonei Halep intr-un meci epic

Simona Halep

Wtatennis.com scrie ca Serena Williams a castigat in fata Simonei Halep unul dintre cele mai bune meciuri ale anului, "o confruntare titanica", iar The Guardian noteaza ca sportiva americana a fost impinsa la limita de romanca.

"Serena ii supravietuieste lui Halep intr-un meci epic de la US Open. Numarul 1 mondial, Serena Williams, a castigat unul dintre cele mai bune meciuri ale anului, impunandu-se in fata Simonei Halep intr-o confruntare titanica de trei seturi", a scris wtatennis.com.

The Guardian a notat ca Williams a fost nevoita sa arate hotarare, curaj si imaginatie in fata Simonei Halep, jucatoare care "s-a indoit si s-a indoit, dar nu a vrut sa cedeze".

"Serena Williams a fost impinsa la limita de locul cinci WTA, Simona Halep, intr-un sfert de finala captivant pe Arthur Ashe Stadium", adauga jurnalul.

"Serena Williams pierde pentru prima data un set la US Open, dar trece de Simona Halep si ajunge in semifinale", scrie tennis.com, care mentioneaza ca meciul dintre cele doua sportive a fost "plin de lovituri fantastice si schimburi captivante".

USA Today mentioneaza ca Williams a avut un meci cu emotii in fata Simonei Halep: "Ea si Halep au aratat un tenis frumos, in special in al doilea set".

Reuters subliniaza performanta Simonei Halep de a face break si a castiga un set in fata Serenei Williams, ceea ce nu a mai reusit nimeni la actuala editie a US Open.

Sportivul care și-a ucis iubita, prima apariție după ce a fost eliberat! Cum arată Oscar Pistorius după 9 ani de închisoare

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS. Romanca a castigat setul al doilea cu o evolutie senzationala, dar americanca, numarul 1 mondial, s-a impus in cele din urma in decisiv.

Simona Halep, numarul cinci mondial, s-a calificat in sferturile de finala ale turneului US Open, ultimul de Mare Slem al anului, luni, la New York, dupa ce a invins-o pe Carla Suarez Navarro (Spania/N. 11), cu 6-2, 7-5.

Cum a întâmpinat-o Ion Iliescu pe prima procuroare care cercetează Mineriada din 1990. Riscă închisoare pe viață

Fostul președinte Ion Iliescu este oficial suspect în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie '90 pentru infracțiuni contra umanității.

Ciolacu, despre surparea din Slănic: „Ce vreți să fac? Să știu unde s-au făcut drumurile peste mine?”. Reacția Salrom

La Slănic, în Prahova, craterul din centrul orașului s-a adâncit cu 20 de centimetri și nimeni nu poate spune dacă surparea se va opri.

Piața imobiliară începe să își revină, dar vânzătorii nu mai negociază atât de mult. Unii caută și un an locuința perfectă

După o perioadă în care mulți au amânat achizițiile mari cum ar fi cumpărarea unei locuințe noi, cererea pe piața imobiliară începe să își revină.