Suma uriașă câștigată de Simona Halep în ultimul an. Cum se compară cu Serena Williams

Halep

Simona Halep ocupă poziţia a patra în clasamentul celor mai bine plătite sportive în perioada 1 iunie 2019 – 1 iunie 2020, anunţat de Forbes. Lider în ierarhie este japoneza Naomi Osaka.

Halep a obţinut în intervalul luat în calcul 10,9 milioane de dolari, sumă din care 6,9 milioane sunt premiile, iar 4 milioane bani din contractele de sponsorizare. Printre sponsorii lui Halep se numără Nike, Wilson, Hublot şi Avon.

Prima poziţie în clasament este ocupată de Naomi Osaka, cu 37,4 milioane de dolari (3,4 milioane de dolari premii, 34 de milioane din contracte de sponsorizare), potrivit News.ro.

Serena Williams se află pe poziţia a doua, cu 36 de milioane de dolari (premii – 4 imlioane, contracte de sponsorizare – 32 de milioane).

Locul trei este ocupat de Ashleigh Barty, cu 13,1 milioane de dolari (premii – 10,1 milioane de dolari, contracte – 3 milioane).

Bianca Andreescu, ocupanta locului cinci, a obţinut într-un an 8,9 milioane de dolari (premii – 4,9 milioane de dolari, contracte de sponsorizare – 4 milioane).

Top 10 este completat de Garbine Muguruza (6,6 milioane de dolari), Elina Svitolina (6,4 milioane de dolari), Sofia Kenin (5,8 milioane de dolari), Angelique Kerber (5,3 milioane de dolari), toate jucătoare de tenis, şi fotbalista Alex Morgan (4,6 milioane de dolari).

Sportivul care și-a ucis iubita, prima apariție după ce a fost eliberat! Cum arată Oscar Pistorius după 9 ani de închisoare

Simona Halep, locul 2 WTA, a anunţat, luni, că nu va participa la US Open, turneu de grand slam care va avea loc între 31 august şi 13 septembrie, la New York.

Simona Halep a sărit îmbrăcată în apele Râului Vltava după ce a câştigat, duminică, turneul de categorie WTA International de la Praga.

Simona Halep a câştigat turneul de la Praga

Simona Halep a jucat finala turneului de la Praga împotriva belgiancei Elisa Mertens, pentru al 21-lea trofeu WTA al carierei, pe care a câștigat-o în două seturi, cu 6-2, 7-5.

Simona Halep s-a calificat în finala turneului de la Praga, după 7-6 (7-2), 6-3 cu Irina Begu

Simona Halep, cap de serie numărul 1, s-a calificat, sâmbătă, în finala turneului de la Praga, după ce a trecut, cu scorul de 7-6 (7-2), 6-3, de compatrioata sa Irina Begu.

Cum a întâmpinat-o Ion Iliescu pe prima procuroare care cercetează Mineriada din 1990. Riscă închisoare pe viață

Fostul președinte Ion Iliescu este oficial suspect în dosarul Mineriadei din 13-15 iunie '90 pentru infracțiuni contra umanității.

Ciolacu, despre surparea din Slănic: „Ce vreți să fac? Să știu unde s-au făcut drumurile peste mine?”. Reacția Salrom

La Slănic, în Prahova, craterul din centrul orașului s-a adâncit cu 20 de centimetri și nimeni nu poate spune dacă surparea se va opri.

Piața imobiliară începe să își revină, dar vânzătorii nu mai negociază atât de mult. Unii caută și un an locuința perfectă

După o perioadă în care mulți au amânat achizițiile mari cum ar fi cumpărarea unei locuințe noi, cererea pe piața imobiliară începe să își revină.