Portugalia-Austria 0-0. Ronaldo a ratat un penalty si a avut un gol anulat. Portugalia are doar doua puncte in grupa. VIDEO

Ronaldo

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 9. Portugalia a terminat la egalitate, scor 0-0, sambata seara, meciul disputat impotriva Austriei.

CELELALTE MECIURI ALE ZILEI LA UEFA EURO 2016:
► Belgia-Irlanda 3-0
► Islanda-Ungaria 1-1
VEZI AICI DESFASURAREA LIVETEXT A CELOR DOUA MECIURI

Austriecii au avut o singura ocazie tot meciul, prin Harnik, in minutul 3, care a trimis cu capul pe langa poarta din 4 metri. Apoi, portughezii au dominat in totalitate partida.

Nani a trimis in bara dupa un corner, iar in repriza a doua Ronaldo l-a imitat, dupa un penalty scos tot de el. Portugalia ramane cu 2 puncte si are nevoie de victorie in ultima etapa, pentru a nu fi eliminata de la UEFA EURO 2016.

VEZI AICI REZUMATUL VIDEO AL MECIULUI PORTUGALIA - AUSTRIA

MINUTUL 90+3: FINAL DE MECI, 0-0. Pentru a doua oara la UEFA EURO 2016, Portugalia rateaza numeroase ocazii si nu reuseste sa invinga.

MINUTUL 84: Ronaldo marcheaza cu capul, dar de la margine se arata offside. O decizie cat se poate de corecta. VEZI AICI VIDEO GOLUL ANULAT.

MINUTUL 79: Ratare incredibila! Ronaldo trimite in bara! VEZI AICI VIDEO PENALTYUL RATAT DE RONALDO.

MINUTUL 78: Penalty pentru Portugalia! Ronaldo este tinut clar in careu de Hinteregger, care a primit si cartonas galben.

MINUTUL 65: Ronaldo suteaza peste poarta din lovitura libera, de la 25 de metri. VEZI AICI VIDEO SUTUL TRIMIS DE RONALDO.

MINUTUL 56: O noua ocazie pentru Ronaldo, din cornerul rezultat! Almer a aparat lovitura de cap a portughezului. VEZI AICI VIDEO CU CELE DOUA RATARI ALE LUI RONALDO.

MINUTUL 55: Ronaldo trimite un sut bomba, cu stangul, de la 25 de metri. Portarul Almer respinge greu in corner.

MINUTUL 45: Pauza. Niciun minut de prelungire.

MINUTUL 43: Alaba executa excelent lovitura libera, dar Vieirinha respinge din apropierea liniei portii. Harnik aparuse sa finalizeze. VEZI AICI VIDEO OCAZIA AUSTRIECILOR.

MINUTUL 42: Pepe il faulteaza pe Alaba la marginea careului, langa linia de aut, si primeste si cartonasul galben.

MINUTUL 37: Ronaldo suteaza foarte slab din careu, in bratele lui Almer. VEZI AICI VIDEO RATAREA LUI RONALDO.

MINUTUL 31: Quaresma primeste primul cartonas galben al meciului, pentru proteste.

MINUTUL 26: Nani trimite in BARA cu capul, din corner. VEZI AICI VIDEO BARA LUI NANI.

MINUTUL 22: Faza superba de atac a portughezilor. Guerreiro ajunge in careu, pe partea stanga, si centreaza in 8 metri pentru Ronaldo, care trimite pe langa poarta din pozitie excelenta. VEZI AICI VIDEO CU RATAREA LUI RONALDO.

MINUTUL 18: Faza amuzanta in careul austriecilor. Hinteregger trimite o pasa din 6 metri pentru propriul portar, iar Almer degajeaza apoi fix in fundasul sau. Mingea iese in corner.

MINUTUL 15: Prima ocazie mare a Portugaliei! Nani scapa singur cu portarul, lateral stanga, si suteaza la coltul lung, insa portarul Almer se opune. VEZI AICI VIDEO CU OCAZIA LUI NANI.

MINUTUL 6: O centrare deviata ajunge cu noroc la Nani, iar portughezul trimite peste poarta, din 7 metri. VEZI AICI VIDEO CU OCAZIA LUI NANI.

MINUTUL 3: Ocazie uriasa Austria! Harnik trimite cu capul din patru metri mult pe langa poarta. VEZI AICI VIDEO CU OCAZIA LUI HARNIK.

MINUTUL 2: Pepe trimite o pasa spre portar, mult prea incet, dar Rui Patricio degajeaza in ultima clipa.

Echipele de start:

NEWS ALERT Apare un nou stadion de 5 stele în România! Guvernul aprobă azi toate actele

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 9. Belgia a spulberat Irlanda, scor 3-0, in timp ce Ungaria a obtinut un egal in ultimele minute, in fata Islandei.

LIVE BLOG Romania-Albania, duminica, 22:00 la ProTV. Albanezii anunta ca vor face

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 9| Ca sa ajunga in optimi, Romania trebuie sa invinga Albania, duminica de la 22:00, live la PRO TV.

SPANIA - TURCIA 3-0. Spania e in optimi dupa o victorie spectaculoasa. REZUMAT VIDEO

LIVE BLOG UEFA EURO 2016 ZIUA 8. Spania s-a calificat in optimi, dupa ce a invins Turcia, scor 3-0.

Români plecați la muncă în UK, transformați în sclavi. O familie de infractori le lua actele și făcea avere de pe urma lor

Traficanţi români de persoane, condamnaţi în Marea Britanie. Sub paravanul unei afaceri de „leasing de personal”, aduceau muncitori din România şi îi exploatau.

Petre Roman, în fața procurorilor. Este informat oficial despre punerea sub acuzare în dosarul mineriadei din 1990

Petre Roman a ajuns joi la sediul Parchetului General, ca să ia la cunoştinţă că a fost pus din nou sub acuzare în dosarul Mineriadei din iunie 1990. Roman a fost premierul României între 1989-1991.

Banca Transilvania, OTP Bank și Exim Banca Românească, procese câștigate cu ANPC. Nu plătesc amenzi și nu oferă rate egale

Alte trei bănci au câștigat procesele cu Autoritatea Națională a Consumatorilor, care le obligase să emită scandețare cu rate egale la credite pentru toși clienții. La acest moment sunt cinci instituții bancare care au avut căștig de cauză.