Un microbuz cu călători, implicat într-un accident în staţiunea Mamaia

61995396
Pro TV

Două persoane au fost rănite în urma unui accident rutier produs, sâmbătă, la intrarea în staţiunea Mamaia dinspre Constanţa.

Conform IPJ Constanţa, un microbuzul cu călători care circula spre Năvodari a intrat în coliziune cu autoturism aflat în faţa sa. În urma impactului a rezultat vătămarea corporală uşoară a conducătoarei autoturismului, precum şi a unui pasager din microbuz, potrivit Agerpres

La faţa locului s-a deplasat un echipaj al Serviciului de Ambulanţă Judeţean Constanţa pentru preluarea victimelor, cercetările poliţiştilor privind cauza şi împrejurările producerii accidentului fiind în derulare.

Traficul rutier în zona în care a avut loc coliziunea între cele două autovehicule este îngreunat.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Un mort şi doi răniţi într-un accident produs în județul Hunedoara

O persoană a murit şi două au fost grav rănite într-un accident produs sâmbătă dimineaţă pe DN 66, între localităţile Pui şi Ruşor, judeţul Hunedoara

Spor de xerox la o primărie din Gorj. Ce spune edilul despre această recompensă

Angajații unei primării din județul Gorj sunt răsplătiți cu un spor de xerox.

Un taximetrist din Iași, amenințat cu cuțitul. Ce au cerut agresorii

Trei tineri cu vârste cuprinse între 17 și 19 ani au amenințat cu cuțitul un taximetrist căruia îi solicitaseră o cursă spre zona centrală din Iași.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.