Imbranceli si proteste in fata Primariei Capitalei!

×
Publicitate

Peste 100 de protestatari au facut un lant uman la intrarea in institutie, spunand ca vor sa interzica accesul consilierilor corupti. La un moment dat, chiar s-au imbrancit cu fortele de ordine.

Scandalul a izbucnit in momentul in care, in mijlocul protestatarilor, au sosit jandarmii si politistii.

Acestia au aflat ca mitingul de protest nu avea autorizatie, iar oamenii legii ar fi incercat sa ii disperseze pe protestatari.

Oamenii ar fi incercat sa dea buzna in primarie ca sa participe la o sedinta publica, unde erau lasate sa intre insa doar 20 de persoane.

Articol recomandat de sport.ro
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"
Citește și...
Aglomeratie infernala si nervi intinsi la maximum pe Autostrada Soarelui

Un val urias s-a revarsat duminica seara de pe litoral catre Capitala. Nu era apa, ci o coloana nesfarsita de masini. Peste 35.000 au numarat politistii, in cateva ore, pe soseaua dintre Constanta si Autostrada Soarelui.

Proteste fara precedent la Tribunalul Bucuresti!

De luni, magistratii nu vor mai judeca decat o mica parte dintre procese, iar programul cu publicul la arhive si registraturi va fi suspendat pe termen nelimitat.

Extractul de cacao face minuni pentru piele!

Extractul de cacao este bun pentru piele datorita continutului crescut de antioxidanti. Expertii americani in dermatologie il recomanda atat intern, cat si extern, in creme si lotiuni.

Recomandări
Incendiu puternic la o hală din Sectorul 1. A fost emis mesaj RO-Alert. Fum dens vizibil de la câțiva kilometri

Un incendiu violent a izbucnit, joi noapte, la o hală din Sectorul 1 al Capitalei. Flăcări imense și un fum dens au pus în alertă zeci de echipaje de pompieri care intervin și la această oră pentru a stinge ultimele focare.

Procurorii Laurei Codruța Kövesi, percheziții la firme IT și primării din țară. Dosarul vizează 7 milioane de euro din PNRR

Parchetul European a efectuat, marți, 19 percheziții la sediile unor persoane și companii, într-o anchetă privind o posibilă fraudă în achiziții publice pentru proiecte IT finanțate din fonduri europene, în valoare de aproximativ 7 milioane de euro.

Vom avea temperaturi ridicate cel puțin până la jumătatea lunii septembrie. Când vor crește șansele de ploaie

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a publicat estimările pentru următoarele patru săptămâni (17 august – 14 septembrie 2026), realizate de Centrul European pentru Prognoze pe Medie Durată (ECMWF).