Cantareste 340 de kg si e bolnav de obezitate morbida!

60403030

Aproape 20 de pompieri si paramedici au ajutat un barbat de peste 300 de kilograme, din Bucuresti, sa faca primii pasi spre o noua viata.

Zeci de minute au muncit pompierii de la grupul special de salvatori si paramedicii de la SMURD sa il scoata din casa pe barbat si sa il urce intr-o Ambulanta speciala, capabila sa transporte mai multi pacienti deodata.

Cand a vazut toata operatiunea, pe barbat l-au podidit lacrimile. Un simplu drum pana la poarta devenise imposibil pentru el, de cateva luni. Asa ca nu a mai putut iesi din casa. Acum patru ani avea 130 de kilograme, dar ca incet, incet s-a ridicat la 340 si desi ar fi vrut sa slabeasca, omul nu se putea misca.

Acum doua saptamani, omul a fost vizitat de un echipaj al ambulantei sociale. Inca de atunci, se vorbea despre internarea sa.

Marti, 16 oameni l-au dus pe barbatul in varsta de 44 de ani la spitalul Sfantul Ioan.

Pentru pacient urmeaza acum multe analize si pregatiri pentru o operatie de micsorare a stomacului.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Noul Dacia Duster i-a lăsat ”mască” pe francezi: ”Continuă să surprindă”
Noul Dacia Duster i-a lăsat ”mască” pe francezi: ”Continuă să surprindă”
Citește și...
Un sfert dintre părinții români își bat copiii cel puțin o dată pe săptămână. Regula de 10 secunde care poate schimba totul

Deși dăunătoare, violența rămâne o metodă de disciplinare des folosită în familiile din România - arată un studiu recent.

Mai mulți maramureșeni au încasat 1,3 milioane de lei de la stat, cu acte false pentru indemnizații de maternitate

Trei persoane din Maramureș au fost reținute pentru înșelăciune și fals în declarații într-un dosar de fraudă cu indemnizații de maternitate și creștere a copilului. Prejudiciul ar ajunge la 1,3 milioane de lei, potrivit anchetatorilor.

Un septuagenar a fost prins conducând cu peste 170 de kilometri pe oră, pe centura oraşului Târgu Jiu, unde limita este 90

Un septuagenar din judeţul Dolj a fost prins conducând cu peste 170 de kilometri pe oră, pe şoseaua de centură a municipiului Târgu Jiu. 

Recomandări
Furtunile au făcut prăpăd în Moldova. Drumuri inundate, culturi distruse și grindină de până la 4 centimetri

Furtuna a venit cu putere și a schimbat, în doar câteva minute, peisajul din mai multe localități din Moldova.

Donald Trump a afirmat că SUA „au pus capăt războiului cu Iranul”. Teheranul nu a confirmat încă un acord

Donald Trump a afirmat că SUA „au pus capăt războiului cu Iranul”, după ce joi dimineaţă a anunţat o „înţelegere extraordinară” care, potrivit acestuia, ar urma să rezolve conflictul şi să redeschidă Strâmtoarea Ormuz

POLITICO: Misiunea lui Tomac de a forma Guvernul, sub semnul întrebării. România riscă un nou blocaj politic

Cu doar patru zile rămase pentru formarea unui guvern, prim-ministrul desemnat al României, europarlamentarul Eugen Tomac, s-a confruntat joi cu un eşec, când unul dintre principalele partide ale ţării a refuzat să-l susţină, scrie POLITICO.