Acesta este „Podul Rușinii” din România. Așa a fost redenumit pe Google Maps de către un localnic nemulțumit

×
Publicitate

Situație inedită în județul Suceava. Un pod degradat, aflat în reparație de mai bine de trei ani, a fost redenumit Podul Rușinii pe Google Maps de către un localnic.

Podul din Milișăuți se află pe șoseaua care face legatura între municipiile Rădauți și Suceava.

Un șir lung de recenzii negative au fost adăugate de comunitatea nemulțumită că podul înca nu a fost reparat, iar lucrările sunt blocate de un an.

De atunci construcția a început să se fisureze și mai tare, potrivit primăriei comunei Milișăuți.

Podul a fost construit în 1962, iar în prezent pe el se circulă alternativ, cu semafoare.

Articol recomandat de sport.ro
Soția lui Lautaro Martinez a rupt tăcerea: ”Doar noi știm ce e în spate”
Soția lui Lautaro Martinez a rupt tăcerea: ”Doar noi știm ce e în spate”
Citește și...
Motivul pentru care cartofii noi românești sunt de 10 ori mai ieftini decât zilele trecute. „În sfârșit, un răsfăț accesibil”

Este probabil singura materie primă care a ajuns la o zecime din preț în numai o lună. 

Salvații Copiii România a criticat proiectul de lege referitor la publicarea finanțatorilor ONG-urilor: „E o descurajare”

Salvați Copiii România atrage atenția că efectul „cel mai semnificativ” al inițiativei legislative care obligă asociațiile și fundațiile să publice identitatea finanțatorilor nu ar fi sporirea transparenței fiscale, care „există deja”.

Cum ajung românii să plătească sute de lei lunar pe abonamente digitale fără să realizeze. Dezabonarea, tot mai dificilă

În România, beneficiem de tot mai multe servicii pe bază de abonament, de la filme și muzică, până la livrări și aplicații de fitness. Sunt variante confortabile, pentru că plățile sunt automate, iar accesul este instantaneu.

Recomandări
ONG-urile critică proiectul AUR-PSD: publicarea donatorilor ar putea încălca drepturile europene. „Legea poate intimida”

ONG-urile ar putea fi obligate să publice numele tuturor donatorilor care oferă mai mult de 5 mii de lei pe an. 

Cristian Mungiu, omagiat la Cannes, critică corectitudinea politică în artă. "Trebuie să avem curajul să spunem ce gândim”

Regizorul Cristian Mungiu, omagiat la Cannes pentru noul său film, atrage atenția că, în societatea de azi, spațiul pentru dezbatere și pentru exprimarea unor idei incomode devine tot mai restrâns în artă, din cauza corectitudinii politice.

Româncele căutate după prăbușirea unei case în Germania erau în prima lor zi de vacanță. Cum a scăpat soțul uneia dintre ele

Două românce, de 25 și 26 de ani, sunt date dispărute în orașul Görlitz din Germania, după ce clădirea în care erau cazate s-a prăbușit în urma unei explozii.