Udrea: Ar trebui sa existe sanctiuni pentru cei care critica in exterior

60429800

Elena Udrea a declarat ca ar trebui sa existe sanctiuni pentru cei care critica in exterior formatiunea liberal-democrata, aratand ca "partidul nu este o gloata sau o cloaca la care fiecare vine si spune ce vrea".

"Cred ca ar trebui sa existe sanctiuni, partidul nu este o gloata, partidul nu e o cloaca la care fiecare vine si spune sau pe langa care fiecare vine si spune ce vrea. In partid trebuie sa existe o anumita disciplina, care sa insemne categoric dezbateri pe orice subiect", a opinat Udrea, intr-o conferinta de presa.

Udrea a spus ca simte nevoia sa vorbeasca despre subiectele care se ridica la nivelul opiniei publice, inclusiv despre "subiectele legate de moralitatea membrilor de partid".

"Simtim nevoia sa purtam aceste discutii, dar in interesul partidului, nu in afara lui", a mai spus Elena Udrea. Liderul PDL Bucuresti a facut aceste precizari dupa ce a fost intrebata cum comenteaza declaratia colegei sale de partid, Sulfina Barbu pe tema coruptiei in PDL, conform careia exista un "sambure de adevar" in perceptia opiniei publice legata de acest subiect.

"Am vazut ce a spus doamna Sulfina Barbu, probabil ca este un sambure de adevar. Coruptia este o parte incriminata de legea din Romania", a adaugat Udrea.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Fostul ministru al muncii, Mariana Campeanu, a devenit deputat

Fostul ministru al muncii, Mariana Campeanu, a reusit sa castige alegerile partiale pentru Camera Deputatilor, pe lista PNL, in Colegiul nr. 3 Hunedoara.

Traian Basescu a fost la Palatul Victoria, unde a discutat cu coalitia

Surse citate de Mediafax spun ca seful statului a discutat despre varianta finala a indemnizatiei de crestere a copilului, dar si despre proiectul de buget pe anul viitor.

Guvernul va trimite la Parlament, cel tarziu maine, Legea bugetului de stat

Vicepresedintele PDL Gheorghe Flutur a declarat ca este nevoie de urgentarea adoptarii legii bugetului de stat, pentru ca suntem deja in decembrie. Guvernul va trimite legea in Parlament in aceasta seara sau cel tarziu marti dimineata.

Recomandări
Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre Lucian Pahonțu: „SPP nu e un serviciu secret”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Veste bună în plină criză energetică: un reactor de la Cernavodă ar putea fi repornit „în 2-3 săptămâni”

Preşedintele Nicuşor Dan afirmă că riscul ca activitatea unor mari consumatori industriali să fie afectată din cauza crizei de energie electrică a trecut. 

La cât a ajuns bilanțul victimelor după viiturile devastatoare din Nepal. Prăbușirea unui ghețar ar fi declanșat inundațiile

Poliţia din Nepal a anunţat că bilanţul deceselor în urma viiturii din nordul Nepalului a crescut la 469.