Senatul si-a facut televiziune on-line!

60210907

Sedintele in plen ale Senatului vor putea fi urmarite, incepand cu mijlocul lunii februarie, de oricine, accesand viitoarea pagina de internet a Camerei, a anuntat secretarul general Dan Vasiliu


"Cine va dori, de oriunde, va putea urmari lucrarile din plen ale Senatului. Televiziunea on-line este gata, este facuta pe resurse proprii, din dotarile pe care le aveam din anii anteriori", a declarat secretarul general al Senatului.

Dan Vasiliu a mai mentionat ca, initial, televiziunea on-line si noua versiune a site-ului vor putea fi urmarite doar in reteaua intranet a Senatului si ca senatorii vor putea face observatii si recomandari pentru imbunatatirea continutului lor.

"In doua saptamani vom da drumul site-ului, versiunii intranet si televiziunii online definitiv", a mai precizat Vasiliu.

Articol recomandat de sport.ro
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Citește și...
Adrian Veştea anunță că susţine Platforma Liberal-Conservatoare a lui Alin Tișe, care-l critica recent pe Ilie Bolojan

Liberalul Adrian Veştea şi-a anunţat duminică susţinerea pentru Platforma Liberal-Conservatoare, lansată recent de preşedintele Consiliului Judeţean Cluj, Alin Tişe, unul dintre liberalii care l-au criticat în mod public pe Ilie Bolojan.

Ciprian Ciucu afirmă că primarul Chişinăului a știut înaintea PNL de nominalizarea lui Veștea. Ceban: ”Nu am nici o idee”

Ciprian Ciucu afirmă că primarul Chişinăului, Ion Ceban, a ştiut cu câteva ore înaintea conducerii PNL despre nominalizarea lui Adrian Veştea pentru funcţia de prim-ministru.

Legea salarizării provoacă nemulțumiri. Sindicatele din Educație și Sănătate amenință cu proteste și grevă generală

Noua formă a proiectului legii salarizării naște nemulțumiri în rândul angajaților din Educație, Sănătate și Asistență Socială.

Recomandări
Caniculă și furtuni în toată țara. Ministerul Mediului a convocat Comitetul pentru Situații de Urgență

Ministrul Mediului, Diana Buzoianu, a convocat Comitetul ministerial pentru situații de urgență pentru a evalua efectele avertizărilor meteo și măsurile necesare pentru protejarea populației.

Rusia a lansat unul dintre cele mai agresive atacuri cu rachete balistice de până acum, în războiul cu Ucraina

Rusia a lansat unul dintre cele mai ample atacuri cu rachete balistice împotriva Ucrainei de la declanșarea invaziei sale pe scară largă, în urmă cu mai bine de patru ani.

Alertă în județul Tulcea. Populația, avertizată cu un mesaj RO-ALERT, după ce radarul MAPN a detectat ”o țintă aeriană”

Ministerul Apărării Naţionale a anunțat, duminică, faptul că sistemul său de supraveghere radar a detectat în ziua de 19 iulie, ora 13.19, ”o țintă aeriană la o distanță de aproximativ 15 km est de localitatea Vâlcove, Ucraina”.