PMP: Traian Băsescu deschide lista candidaţilor la europarlamentare

62029554
Agerpres

Preşedintele de onoare al Partidului Mişcarea Populară, Traian Băsescu, deschide lista candidaţilor PMP la alegerile europarlamentare, conform deciziei Colegiului Naţional al partidului.

Colegiul Naţional al PMP a votat, marţi, lista celor 43 de candidaţi pentru Parlamentul European. Toţi candidaţii sunt exclusiv membri ai PMP şi ocupă funcţii la nivel de partid, informează un comunicat al formaţiunii politice, relatează Agerpres

Primele şase locuri sunt ocupate de Traian Băsescu, Eugen Tomac - preşedinte PMP, Ioana Constantin - secretar general adjunct al PMP, Marius Paşcan - preşedinte executiv al PMP, Simona Vlădica - preşedinte PMP Călăraşi, Robert Turcescu - deputat PMP.

Pe listă se mai află Teodora Desagă - consilier local oraş Bragadiru, Petru Movilă - vicepreşedinte PMP, Cătălina Bozianu - preşedinte al Organizaţiei de Femei a PMP şi Cătălin Bulf - preşedinte PMP Argeş şi vicepreşedinte PMP, precizează sursa citată.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
Citește și...
Președintele Nicușor Dan este de părere că mai sunt șanse ca partidele din fosta coaliție să ajungă la o înțelegere

Din Franța, președintele Nicușor Dan a transmis că speră să poată fi găsită o soluție de guvernare fără alegeri anticipate, pe care nu le dorește.

Proiect de lege. Infracțiunea de mediu care poate fi pedepsită și cu 20 de ani de închisoare

Sancţiunile aplicate pentru infracţiunile de mediu cresc semnificativ, iar în funcţie de gravitatea faptei pedepsele pot ajunge la 20 de ani de închisoare, prevede un proiect de lege publicat în transparenţă decizională de Ministerul Mediului.

Președintele Nicușor Dan, despre justiția din România: ”Sunt mulțumit spre foarte mulțumit de activitatea parchetelor”

Președintele Nicușor Dan a fost întrebat, marți, dacă este mulțumit de ”funcționarea justiției” în România, în cadrul unor declaraţii susţinute la Ambasada României de la Paris, după ce a participat la festivităţile dedicate Zilei Naţionale a Franţei.

Recomandări
Războiul din Iran ia amploare. Americanii lovesc ținte militare, iar Teheranul ripostează cu rachete. Trump: Îi lovim crâncen

Conflictul din Iran escaladează tot mai mult. Atacurile americane și iraniene sunt singura certitudine în ultimele 24 de ore.

Președintele Nicușor Dan este de părere că mai sunt șanse ca partidele din fosta coaliție să ajungă la o înțelegere

Din Franța, președintele Nicușor Dan a transmis că speră să poată fi găsită o soluție de guvernare fără alegeri anticipate, pe care nu le dorește.

Scumpirile schimbă obiceiurile de consum. Românii cumpără mai puține alimente și aleg tot mai des produsele la promoție

Scumpirile schimbă modul în care ne facem cumpărăturile. În coș ajung, de pildă, mai rar ciocolata, alcoolul și snackurile și, mai des, legumele, carnea de pui și conservele, care țin de foame. Însă și acestea, în cantități mai mici.