Liberalul Mihai Bercar, membru în Forța Dreptei, a murit într-un accident rutier. Avea doar 23 de ani

62358302

Liberalul Mihai Bercar, membru în Filiala Forța Dreptei Prahova, a murit, duminică, într-un grav accident rutier produs în localitatea Poienarii Burchii.

 

Conform G4Media, în accidentul grav de duminică, din Poienarii Burchii, județul Prahova, a murit și un tânăr în vârstă de 23 de ani, Mihai Bercar, care era membru al organizației Forța Dreptei din comuna Șirna.

„Dragi colegi ! Cu profundă durere și un mare regret doresc a vă aduce la cunoștință, faptul că astăzi 18.06.2023 am pierdut în urma unui grav accident rutier, un prieten, un adevărat liberal, un coleg și membru în Filiala Forța Dreptei Prahova și Organizația Locală Șirna, la vârsta de doar 23 de ani ! Mihai Bercar, s-a stins din viață, urcând spre ceruri, mult prea devreme ! Dumnezeu să-l așeze într-un loc special, pe măsura sufletului lui!”, este mesajul transmis de Forța Dreptei pe Facebook.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Budapesta „plânge” după scoaterea UDMR de la guvernare: „În România a încetat situaţia avantajoasă pentru maghiari”

Un rezultat pozitiv al ultimei perioade de peste un deceniu este că astăzi nimeni nu contestă justeţea gândirii în termenii unei naţiuni maghiare unite, a declarat Gergely Gulyás, ministrul care conduce Cancelaria prim-ministrului Ungariei.

USR, atac la adresa PSD și PNL: „Rotativa guvernamentală care s-a produs, o ştafetă a incompentenţei, un exerciţiu inutil”

Ionuţ Moşteanu, purtător de cuvânt al USR şi vicepreşedinte al formaţiunii, a lansat un nou atac la adresa PSD și PNL, în cadrul congresului partidului.

Congres USR. Va fi prezentată viziunea „România 2024” şi se va stabili strategia pentru anul electoral 2024

Peste 800 de delegaţi din întreaga ţară se reunesc, sâmbătă, la Bucureşti, pentru congresul Uniunii Salvaţi România, formaţiunea urmând a stabili strategia pentru anul electoral 2024.

Recomandări
Cum s-a ajuns la eșecul rușinos al legii salarizării. Patru miniștri n-au găsit în ultimii 5 ani o formulă potrivită

Cel puțin 770 de milioane de euro, atât ne costă negocierile eșuate privind legea salarizării din ultimii 5 ani. Au fost patru miniștri la Muncă, însă niciunul nu a reușit să găsească formula potrivită care să împace toate taberele implicate. 

Noi imagini cu viitura parcă apocaliptică produsă în Nepal. Există riscul unor noi inundații devastatoare

Cel puțin 360 de oameni au murit și aproape 1000 sunt de negăsit după viitura parcă apocaliptică produsă într-o vale din munții Hymalaia, la frontiera dintre Nepal și Tibet. 

Ararat-Armenia - Universitatea Craiova, LIVE pe VOYO Sport 1. Oltenii joacă pentru calificare

Universitatea Craiova este la un singur meci distanță de calificarea în grupa UEFA Europa League. După 1-1 pe Stadionul „Ion Oblemenco”, oltenii joacă joi, 27 august, de la ora 19:00, returul decisiv cu Ararat-Armenia, la Erevan.