Claudiu Manda, către Ponta: Ai căzut între scaune după ce ai încercat să fii jolly joker

62037753
Agerpres

Europarlamentarul PSD Claudiu Manda susţine că nu are nicio legătură cu "negocierile" despre care vorbeşte liderul Pro România, Victor Ponta.

El îi transmite acestuia că social-democraţii se află în situaţia de a pierde guvernarea "tocmai din cauza trădării lui".

"Observ că Victor Ponta îmi amestecă numele în tot felul de negocieri cu care nu am nicio treabă de altfel. Vreau să îi transmit doar că suntem în această situaţie, de a pierde guvernarea, strict din cauza trădării lui şi a negocierilor pe care le făcea, pe la Neptun, fie cu PNL pentru preşedinţia Camerei sau pentru comisarul european, fie cu PSD pentru locuri în guvern. Lumea urăşte trădătorii ca tine, Victor, şi oricât ai încerca acum să faci pe domnişorul de pension, nu mai păcăleşti pe nimeni! Ai căzut între scaune după ce ai încercat să fii jolly joker-ul politic şi nu ţi-a ieşit. PSD-iştii, care au făcut campanie cu poza ta pe piept şi care ţi-au oferit toate funcţiile politice posibile, nu mai vor nici măcar să audă de tine. Dacă nu crezi, deschide frigiderul...", a scris Claudiu Manda, luni, pe Facebook, potrivit Agerpres.

Liderul Pro România, Victor Ponta, a susţinut luni că europarlamentarul Mihai Tudose "a negociat cu Claudiu Manda în timpul săptămânii să plece înapoi la PSD şi cu Ludovic Orban în weekend" pentru ca Pro România să voteze învestitura Guvernului PNL.

Articol recomandat de sport.ro
S-a aflat când va fi gata cel mai mare stadion din Europa!
S-a aflat când va fi gata cel mai mare stadion din Europa!
Citește și...
Cătălin Drulă susține că primarul Ciprian Ciucu a bătut palma cu PSD București: ”O oportunitate ratată pentru București”

Primarul general al Capitalei, Ciprian Ciucu, şi deputatul USR Cătălin Drulă se acuză reciproc de dezinformare în ceea ce priveşte punerea în aplicare a referendumului pentru bugetul Bucureştiului. 

Scandalul Pfizer. Vlad Voiculescu: ”România ar fi economisit peste 260 de milioane euro. Domnul Rafila putea să reeșaloneze”

Fostul ministru al Sănătății, Vlad Voiculescu, afirmă că România a pierdut procesul cu Pfizer nu pentru că a luat o decizie greşită, ci pentru că nu a luat nicio decizie.

Ședință de Guvern: Adoptarea Strategiei Naționale a rezervelor de stat și actualizarea chiriilor pentru locuințele publice

Guvernul va aproba în şedinţa de joi, prin hotărâre, Strategia Naţională a rezervelor de stat pentru perioada 2026-2030.

Recomandări
LIVE: Coiful de la Poiana Coţofeneşti a fost recuperat de autoritățile din Țările de Jos. ”E o veste bună pentru noi”

Directorul Muzeului Naţional de Artă al României, Erwin Kessler, a confirmat joi că a fost găsit coiful de la Coţofeneşti, care a fost furat anul trecut de la Muzeul Drents din Assen.

Misiunea Artemis 2 a NASA, primul zbor cu echipaj uman în jurul Lunii în peste 50 de ani, a fost lansată cu succes. VIDEO

Pentru prima dată după mai bine de 5 decenii, NASA a trimis oameni într-o călătorie în jurul Lunii. De la centrul spațial din Florida, misiunea Artemis 2 a fost lansată cu succes. 

Mulțumim, „Il Luce”! FRF: Mircea Lucescu și-a încheiat mandatul de selecționer

Federaţia Română de Fotbal a anunţat, joi, prin intermediul site-ului oficial, că antrenorul Mircea Lucescu şi-a încheiat mandatul de selecţioner al echipei naţionale a României.