Zi neagra in Italia! Doi romani, injunghiati mortal de persoane necunoscute

60191425

Unul dintre ei s-a stins la Milano, in fata unei discoteci. Celalalt, intr-un orasel de langa Roma. A cazut victima unui jaf care a avut loc in pizzeria la care lucra.

 

Primul atac s-a petrecut la 6 si 50 de minute, ora Romaniei, in fata unui club aflat la periferia orasului Milano. Un trecator l-a gasit pe roman, injunghiat. Era lungit pe trotuar, asa ca martorul a chemat Ambulanta. Din pacate, medicii au ajuns prea tarziu pentru tanarul de 25 de ani. Isi petrecuse toata noaptea intr-o discoteca aflata in mijlocul unui santier.

Potrivit martorilor, tanarul si cativa prieteni au avut o altercatie cu un alt grup, dupa care al nostru a fost dat afara de bodyguarzi. Acestia sustin insa ca era viu si nevatamat cand a parasit discoteca. De aici, mister total: nimeni nu stie cine l-a injunghiat de opt ori in stomac.

Cel de-al doilea roman avea 55 de ani si era agent de paza intr-o pizzerie din Latina, un orasel de langa Roma. Nici in cazul lui politia nu poate oferi detalii despre identitatea atacatorilor.

Articol recomandat de sport.ro
Mesajul de la Paris care i-a șters zâmbetul de pe buze lui Vladimir Putin
Mesajul de la Paris care i-a șters zâmbetul de pe buze lui Vladimir Putin
Citește și...
Donald Trump transmite un mesaj dur Teheranului la 100 de zile de la începutul războiului. „Ar fi o imprudență să facem asta”

Președintele SUA, Donald Trump, a vorbit despre evoluția conflictului cu Iranul într-un interviu acordat postului NBC, difuzat duminică, în ziua în care războiul a ajuns la 100 de zile. 

Trump s-a ridicat furios și a plecat vizibil agitat în timpul unui interviu. Întrebarea care l-a scos din minți | VIDEO

Donald Trump s-a ridicat furios și a plecat, vizibil agitat, în timpul unui interviu pe care îl acorda postului NBC News. Înainte de asta, președintele SUA a atacat-o pe moderatoare, care îl întrebase ce dovezi are că alegerile din 2020 au fost fraudate. 

Republica Moldova intenţionează să dezvolte capacităţi de producţie a dronelor interceptoare. Declaraţiile Maiei Sandu

Republica Moldova intenţionează să dezvolte capacităţi de producţie a dronelor interceptoare pentru combaterea aparatelor care încalcă spaţiul aerian naţional

Recomandări
Premierul desemnat Eugen Tomac începe consultările cu partidele pentru susținerea în Parlament. De câte voturi are nevoie

Premierul desemnat Eugen Tomac a anunţat că va începe, luni, seria consultărilor politice cu partidele parlamentare, în vederea obţinerii susţinerii pentru validarea în Parlament a guvernului pe urmează să-l propună.

Șeful armatei americane, desființat de europeni după discursul de la Ziua Z: ”Prostie grotescă și aroganță ridicolă”

Șeful armatei americane, Pete Hegseth, este de o ”prostie grotescă și aroganță ridicolă” în discursul său de Ziua Z, în care a comparat debarcarea trupelor aliate în Normandia, în Al Doilea Război Mondial, cu ”invazia” migranților, scrie presa europeană.

Haos după ploile torențiale în mai multe județe. Viiturile au blocat accesul în zeci de gospodării. „Mi se pare ireal”

Furtunile de vară din ultimele ore au provocat inundații puternice în mai multe județe. Viiturile s-au năpustit în zeci de gospodării și au blocat circulația pe mai multe porțiuni de drum.