Baiatul decapitat intr-un accident auto s-a vindecat spectaculos!

60366767

Un adolescent care a fost efectiv decapitat in urma unui cumplit accident ce a avut loc in timpul unei competitii de masini, a supravietuit accidentului care – conform medicilor – ar fi trebuit sa-l ucida si s-a vindecat miraculos.

Chris Stewart
In urma cu 2 ani, Chris Stewart, acum in varsta de 14 ani, a suferit o grava leziune, cunoscuta in limbajul de specialitate al medicilor drept "leziunea spanzuratilor", prin care capul i s-a rupt efectiv de gat.

Atunci, doctorii i-au dat sanse de supravietuire sub 5 %, inainte de a incepe o operatie foarte riscanta prin care craniul i-a fost reconectat la maduva spinarii si coloana vertebrala, prin placi si suruburi de titan.

In intreaga istorie a medicinei, se cunosc numai 6 cazuri de oameni care au supravietuit unei asemenea leziuni, iar Chris este singurul care s-a vindecat complet si este capabil sa duca o viata normala. Baiatul chiar s-a intors la marea sa pasiune care i-a provocat accidentul, cursele de karting.

Citeste intreg articolul pe www.descopera.ro

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
FOTO Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
NATO se apropie de un acord pentru extinderea spre est a conductelor de combustibil din epoca Războiului Rece

Țările NATO sunt aproape de un acord pentru extinderea spre Europa de Est și Turcia a rețelei de conducte de combustibil din epoca Războiului Rece, pentru a asigura aprovizionarea în situații de criză, transmite Bloomberg.

Coreea de Sud acordă Ucrainei un ajutor de 100 de milioane de dolari și își menține refuzul de a trimite arme letale

Coreea de Sud a anunțat marți că va aloca Ucrainei un pachet de ajutor neletal în valoare de 100 de milioane de dolari pentru a sprijini Kievul în războiul său împotriva Rusiei, în cadrul summitului NATO de la Ankara, informează miercuri EFE.

Arabia Saudită vrea să extindă o conductă strategică de petrol pentru a reduce dependența de Strâmtoarea Ormuz

Arabia Saudită analizează extinderea capacității conductei care transportă țiței către coasta Mării Roșii, o măsură care ar permite regatului și, posibil, altor state din Golf să exporte mai mult petrol fără a traversa Strâmtoarea Ormuz.

Recomandări
A reizbucnit războiul din Iran. SUA au lovit peste 80 de ținte, Teheranul anunță un ”răspuns zdrobitor”. Sirene în Bahrain

Armata SUA a finalizat cea mai recentă rundă de atacuri împotriva Iranului, lovind peste 80 de ţinte, potrivit Comandamentului Central al SUA (CENTCOM), citat de CNN.

Președintele Nicușor Dan, la Summitul NATO: „România va insista asupra importanței strategice a Mării Negre”

Preşedintele Nicuşor Dan a susţinut miercuri, aproximativ ora 09:00, declaraţii de presă în marja participării la Summitul NATO de la Ankara. 

ANM a prelungit codul galben de furtuni până joi. Vijelii, ploi torențiale, grindină și temperaturi în scădere. HARTĂ

Meteorologii au emis noi atenționări cod galben de instabilitate atmosferică, valabile miercuri și joi, pentru cea mai mare parte a țării. Sunt așteptate vijelii, averse torențiale, descărcări electrice și grindină, iar temperaturile vor scădea.