Malaezia: 20 de copii ingropati de vii, intr-o aluncare de teren

×
Publicitate

20 de copii si 4 adulti au fost ingropati de vii, intr-o alunecare de teren din Malaiezia. Un versant imbibat de ploaie a luat-o la vale si a acoperit cladirea unui orfelinat din centrul tarii.

Sase copii si un ingrijitor au fost scosi vii dintre ruine. Alti cinci copii cu varste intre 8 si 17 ani nu au fost insa la fel de norocosi, salvatorii recuperandu-le doar cadavrele.

200 de pompieri lucreaza non-stop, in speranta ca-i vor mai gasi vii pe cei inca prinsi sub pamant.

Articol recomandat de sport.ro
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
Citește și...
O mașină a fost abandonată timp de șase ani într-un aeroport din Brazilia. Taxele de staționare depășesc 35.000 de dolari

Un autoturism abandonat de peste șase ani într-un aeroport din Brazilia a devenit un caz care intrigă autoritățile. Proprietarul a dispărut fără urmă, iar mașina a adunat taxe de parcare de aproape 35.000 de dolari.

Ryanair avertizează că noul sistem de frontieră al UE blochează aeroporturile. Pasagerii așteaptă și 5 ore la cozi

Ryanair avertizează că noul sistem digital de control la frontiere al Uniunii Europene provoacă întârzieri majore în aeroporturi și cere amânarea aplicării acestuia până după sezonul estival.

Patru copii au fost filmați în timp ce vandalizează un Ferrari de peste 530.000 de dolari, în China

Patru copii au transformat un Ferrari de peste 530.000 de dolari într-un „tobogan”, iar distracția lor s-a încheiat cu zgârieturi pe caroserie și o bară de protecție fisurată. 

Recomandări
Noi detalii șocante din dosarul azilelor ilegale din Bihor. Ce a găsit DIICOT la percheziții. Viorel Pașca: „Niște tâmpenii”

Soții Florica și Viorel Pașca, dar și cei trei fii ai lor reținuți miercuri de DIICOT pentru trafic de persoane, au încercat joi să-i convingă pe judecătorii Tribunalului București că sunt nevinovați.

Raport: Rusia ar fi spionat cu drone peste 12 state NATO timp de 18 luni, fără să fie oprită. Cea mai afectată țară

Rusia ar fi desfășurat timp de 18 luni o campanie de supraveghere cu drone în peste 12 țări NATO, fără a întâmpina mari obstacole, potrivit unei analize publicate joi.

Un amfibiu cumpărat în Călărași cu un milion de euro din fonduri UE nu a fost folosit niciodată. Ce spun autoritățile

Proiect european declarat nefuncțional. Un autobuz turistic plutitor, așa cum sunt cele de la Budapesta, avem și în România, la Călărași.