Legata cu lanturi si acoperita cu petrol - protest inedit la Casa Alba
03-06-2010
|
10:55
Casa Alba a fost locul ales de o femeie pentru un protest neobisnuit. Ea s-a legat cu lanturi de grilajul resedintei prezidentiale, suparata ca tara sa natala, Peru, vinde terenuri petrolifere marilor companii americane.
Fortele de ordine au intervenit imediat, dar nu le-a fost usor sa o ia pe femeie de acolo.
Asta deoarece, pe langa lanturi, protestatara se acoperise pe tot corpul cu petrol, fiind alunecoasa.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
proteste,
Dată publicare:
03-06-2010 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Protestele in Romania: Anemice, dar zilnice
Nu trece o zi fara proteste! Si astazi profesorii, alti bugetari si pensionarii au iesit in strada in mai multe orase din tara ca sa isi arate nemultumirea fata de reducerea pensiilor si salariilor.
Recomandări
Responsabili americani transmit Europei: Fără întărirea apărării până în 2027, SUA pot renunța la unele mecanisme NATO
Responsabilii americani i-au avertizat pe omologii europeni că, dacă nu-și consolidează până în 2027 capacitățile defensive, Statele Unite își vor sista participarea la anumite mecanisme de apărare ale NATO.
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.
Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă
Criza apei din Prahova și Dâmbovița se îndreaptă spre o posibilă soluționare. Premierul Ilie Bolojan a anunțat că vineri seară alimentarea cu apă va fi reluată treptat, dar a avertizat că apa nu va fi deocamdată potabilă.