Arestata in Dubai, dupa ce s-a plimbat in bikini prin mall

60321499

O forma de protest iesita din comun, in cel mai mare mall din lume, a adus-o in atentia autoritatilor din Dubai.

Tanara din Marea Britanie, care are in jur de 20 de ani, se afla in mall-ul din Dubai, cand o localnica, scandalizata, se pare, de tinuta ei, a mustrat-o in public.

In semn de protest, sau poate doar ca sa ii arate cum stau lucrurile prin Occident, tanara nu a stat pe ganduri si a inceput sa se dezbrace, pana a ramas in bikini.

Numai ca actul de curaj nu a fost vazut ca atare de politistii arabi, care nu au stat pe ganduri, au arestat-o pe femeie pentru expunere indecenta si au fortat-o sa-si predea pasaportul.

Miercuri, dupa ce a petrecut o ora incercand sa-si justifice gestul in fata unui judecator din Dubai, acuzatiile au fost retrase.

Tanara se va intoarce vineri in Marea Britanie.

Peste un milion de turisti britanici viziteaza Dubaiul in fiecare an. Cum insa legislatia este foarte restrictiva, tot mai multi ajung in arest, pentru gesturi care sunt tolerate in Regat.

In primavara, Charlotte Adams si Ayman Najafi au stat o luna in inchisoare, dupa ce si-au permis sa se imbratiseze si sa se sarute intr-un restaurant.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Printul Felipe si Letizia, in vacanta in Palma de Mallorca FOTO

Printul mostenitor al Spaniei, Felipe, sotia lui Letizia si cele doua fetite formeaza cu siguranta cea mai carismatica familie princiara din lume. Asa se face ca oriunde apar cei patru, oamenii de rand se extaziaza.

Incendiu de proportii la o rafinarie din Spania!

Flacari uriase si o coloana imensa de fum negru, vizibila de la kilometri distanta. Privelistea le-a dat fiori pompierilor intr-un oras din sudul Spaniei, unde la o rafinarie a izbucnit un incendiu de proportii.

Vara blestemata pentru rusi. 48 de oameni au murit arsi de vii

Incendiile au parjolit deja aproape 200.000 de hectare de vegetatie si 48 de oameni au pierit in flacari. Pompierii sunt in alerta in toata tara si in ultimele zile au reusit sa stinga 300 de incendii, dar alte 400 - au izbucnit in loc.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Imaginile surprinse de salvatori cu nava scufundată în mare, lângă Sfântu Gheorghe. „Au spus doar că au avut un incendiu”

Operațiune dramatică de salvare în Marea Neagră, după ce o navă comercială sub pavilionul Republicii Dominicane a luat foc și s-a scufundat în zona economică exclusivă a României.