Vieti curmate in mod tragic: au murit din pricina unei sobe defecte

×
Publicitate

Un barbat de 40 de ani si fiul sau de 15 au fost gasiti fara suflare in casa. Au murit intoxicati cu fum, spun anchetatorii, care banuiesc ca tragedia a fost provocata de o defectiune la soba.


Incidentul incheie, de altfel, o poveste dramatica. Timp de 13 ani, omul isi crescuse singur copilul, pentru ca sotia l-a parasit si a plecat in Grecia, unde s-a recasatorit.

Cel care a descoperit nenorocirea a fost un var al barbatului. I-a batut la poarta, cu gand sa-i ceara imprumut cateva scaune. A deschis usa casei si i-a gasit pe cei doi fara suflare.

Ingrozit, omul a chemat ambulanta. Medicii nu au mai putut face nimic insa pentru adolescentul de 15 ani si tatal sau. Ca o ironie a sortii, barbatul intentiona zilele urmatoare sa repare soba.

Sfasiate de durere, cele doua surori ale barbatului au o misiune teribila: vor da cumplita veste mamei lor. Femeia este plecata in Spania in vizita la niste rude si nu stie ca si-a pierdut fiul si nepotul.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Infern in inima Bucurestiului! O explozie puternica a distrus o vila

Ca la cutremur. Asa spun ca s-au simtit cativa oameni din Bucuresti duminica noapte cand o vila de pe strada lor a sarit in aer. Imediat ruinele s-au si aprins.

Viteza face noi victime! Grav accident pe DN1

La un pas de moarte a fost un sofer de 46 de ani, autorul unui accident pe DN1, la 5 kilometri de Sibiu. Barbatul se afla la volanul unui TIR pe care, spun martorii, il conducea cu viteza, desi soseaua era umeda.

Viata de cosmar! Tanara cu handicap, abuzata de tatal vitreg

Fiica naturala a barbatului a fost cea care a aflat ca sora sa vitrega a fost violata chiar de cel care ar fi trebuit sa o ingrijeasca si fara nici o ezitare si-a dat tatal pe mana autoritatilor.

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.