Sfarsit tragic! A murit inecat in fantana sapata chiar de el

×
Publicitate

Astfel si-a gasit sfarsitul un barbat de 65 de ani din Timis. Cum a ajuns acolo, nimeni nu stie. Era singur acasa si lipsa i-a fost observata destul de tarziu.

Se intalnise duminica dimineata cu cativa vecini, pe cand venea de la cumparaturi si, cat a stat de vorba cu ei, n-a lasat sa se vada ca l-ar apasa vreun gand negru. Isi luase chiar si ceva de baut, isi amintesc oamenii, semn ca nu planuia sa renunte la viata.

Dupa ce s-a cinstit cu amicii, barbatul s-a dus acasa. Pe la pranz, cand sotia sa a venit de la biserica a vazut ca nu-i de gasit. Dupa cateva ore, le-a cerut ajutorul politistilor.

Cautarile n-au durat mult. Barbatul a fost gasit fara viata in putul din fata casei. Pompierii chemati sa-l scoata au avut nevoie de aproape 30 de minute pana sa aduca trupul la suprafata.

In tot acest timp rudele au sperat ca batranul mai poate fi salvat. Apa rece ca gheata nu i-a lasat insa nicio sansa. Vecinii spun ca barbatul n-ar fi avut niciun motiv sa-si curme viata. E mai curand o intamplare, cred ei, povocata poate si de un pahar in plus.

Varianta accidentului este plauzibila si pentru anchetatorii care nu au gasit in locuinta niciun bilet de adio. Cel mai probabil omul a alunecat pe gheata si a cazut in fantana. Ipoteza trebuie insa confirmata in urma necropsiei de catre medicii legisti.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Românca-minune de 27 de ani cu 3 titluri de campioană mondială, 1 titlu de campioană olimpică și 6 titluri de campioană europeană!
FOTO Românca-minune de 27 de ani cu 3 titluri de campioană mondială, 1 titlu de campioană olimpică și 6 titluri de campioană europeană!
Citește și...
O fată de 17 ani a murit înecată, în județul Timiș. Intrase într-o baltă să se răcorească

O fată în vârstă de 17 ani a murit, după ce s-a înecat într-o baltă din oraşul Sânnicolau Mare, unde intrase să se răcorească. După ce a fost scoasă din apă i s-au aplicat manevre de resuscitare, însă aceasta nu a mai răspuns.

Vreme instabilă în toată țara. Coduri galbene de furtuni în mai multe regiuni. Vor fi vijelii și intensificări ale vântului

Meteorologii au emis, luni, două atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, intensificări ale vântului şi averse însemnate cantitativ, valabile marţi şi miercuri, în mai multe judeţe din ţară.

INS: Numărul persoanelor sărace a scăzut cu 3,5% în România. Care este categoria de oameni cu risc ridicat de sărăcie

Numărul persoanelor sărace în România a fost de 3,468 milioane în 2025, în scădere cu 3,5% faţă de anul anterior, iar rata sărăciei relative (AROP) s-a situat la 18,4%, cu 0,6 puncte procentuale sub nivelul raportat cu un an în urmă.

Recomandări
Blocajul politic s-ar putea prelungi până în toamnă. Șanse mici ca Nicușor Dan să desemneze luni un nou premier - surse

Surse de la Cotroceni susțin că sunt șanse mici ca Nicușor Dan să desemneze luni un nou premier, iar blocajul politic s-ar putea prelungi până în toamnă. O variantă luată în calcul este convocarea unei sesiuni extraordinare a Parlamentului în vară.

Ședință CSAT în plină criză politică. Summitul NATO, Armata și situația ROMATSA, pe masa Consiliului

Consiliul Suprem de Apărare a Ţării (CSAT) se reuneşte în şedinţă luni, de la ora 15:00, la Palatul Cotroceni. Reuniunea are loc în plină criză politică, după aproape două luni în care România are un guvern interimar.

Bacalaureat 2026 Limba română. Primii elevi au ieșit din examen: Subiectul III - poezie

Probele scrise ale examenului național de Bacalaureat 2026 debutează astăzi, luni, 29 iunie, cu testarea la Limba și literatura română, prima dintre cele patru probe scrise programate în sesiunea iunie-iulie.