Salvati lumea de "porcii ucigasi"! Nu e de glumit!
01-05-2009
|
10:55
Asta ne indeamna creatorii unui joc de succes, inspirat chiar de epidemia de gripa porcina care ameninta lumea.
Cu o masca pe fata si tinand in mana o seringa uriasa, personajul principal trebuie sa intepe cat mai multi porci verzi care zboara deasupra lumii, raspandind virusul.
Contrar numelui acestui joc, porcii NU sunt responsabili cu transmiterea virusului, ei fiind mai degraba victime colaterale.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
gripa porcina,
Dată publicare:
01-05-2009 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Dr. A.S.Cercel: In Romania nu exista gripa "porcina"
UPDATE: A fost alerta joi si in Romania, cand s-a anuntat un caz suspect de gripa porcina la Arad. Este vorba despre un copil de nici doi ani, care a trecut cu familia in ultimele zile prin Spania, tara in care exista si suspiciuni si cazuri confirmate.
Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.
Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate
Un accident de amploare s-a produs pe Drumul Expres 12, în zona localității Optași Măgura, județul Olt, unde 10 autoturisme au fost implicate într-o coliziune în care se aflau aproximativ 27 de persoane.