S-a stins in fata prietenilor dupa ce a pierdut controlul motocicletei

×
Publicitate

Motociclistul de 25 de ani, din Capitala, care avea permis de nici macar o luna, s-a dezechilibrat intr-o curba si a zburat pe contrasens, in fata unei masini. Soferul n-a mai putut evita impactul care i-a adus tanarului moartea.

Tanarul cobora pe strada in panta din zona Izvor, insotit de alti trei motociclisti. Intr-o curba stransa s-a dezechilibrat si nu si-a mai putut stapani bolidul pe doua roti. A cazut si a ajuns pe contrasens, unde s-a izbit de o masina care circula regulamentar. Lovit violent in zona pieptului, baiatul n-a supravietuit.

Alertati, politistii au venit la locul tragediei. Ei cred ca lipsa de experienta i-a fost fatala tanarului de 25 de ani.

Prietenii tanarului sunt sfasiati de durere. In urma cu o luna au sarbatorit cand el luase permisul. Acum, insa, se pregatesc acum sa-l conduca pe ultimul drum.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Batai ca pe front la spitalul din Tg. Jiu: doua clanuri de romi vs. paznici

Doua familii de tigani, care au tinut mortis sa isi vada rudele internate de urgenta, au sfarsit prin a se incaiera cu doctorii si asistentele. Politistii de la trupele speciale au restabilt pacea, abia dupa ce au folosit aparate cu electrosocuri.

S-au tras focuri de arma in Dambovita! Infractorul a reusit insa sa scape

Nici zgomotul gloantelor nu l-a oprit din fuga pe un individ din Dambovita, cautat de politisti pentru mai multe infractiuni. Oamenii legii au fost la un pas sa-l prinda, duminica seara, cand au descins la locuinta lui din Titu-Targ.

Crima sinistra: corpul unui barbat descoperit in curtea unei fabrici

Un caz pe atat de complicat, pe atat de sinistru, se afla pe masa politistilor din Arad. Ei trebuie sa afle cine l-a ucis pe un barbat, gasit fara suflare in curtea unei fabrici dezafectate in centrul orasului.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.