Jaf ca in Vestul Salbatic la o firma de constructii din Timisoara!

×
Publicitate

Mai multi indivizi au dat buzna peste paznici, i-au batut mar si i-au imobilizat intr-o anexa a cladirii, in timp ce alti complici de-ai lor au scotocit prin depozite si birouri si au furat tot ce le-a picat in mana.

 

Firma de constructii este situata intr-o zona izolata de la periferia orasului, asa ca nimeni n-a auzit ce s-a intamplat luni noapte. Unul dintre paznici a apucat sa vada cand au sosit atacatorii, dar a fost luat la bataie, inainte sa dea alarma. La fel si colegul lui, iar amandoi au fost amenintati apoi cu moartea, daca fac vreo miscare in timpul jafului.

Dupa ce au anuntat ce s-a intamplat, cei doi barbati au fost dusi la spital, cu rani la cap si pe corp. Sunt in afara pericolului, spun medicii, dar din pacate, nu i-au putut ajuta prea mult pe politisti cu descrierea hotilor. Stiu doar ca erau patru sau cinci barbati.

Paznicii, de 58 si respectiv 32 de ani, povestesc ca nu au avut timp sa reactioneze. Agentii spun ca au fost obligati sa stea intr-o camera, legati, timp in care erau si amenintati cu moartea. Li s-au luat telefoanele mobile si cineva statea in permanenta cu ochii pe ei, cat timp hotii isi vedeau de treaba.

Cum paznicii nu le-au putut da prea multe informatii despre atacatori, politistii au periat toata zona din apropierea firmei de constructii, in speranta ca vor putea afla macar ceva indicii.

Intre timp, cei doi paznici au primit ingrijiri medicale la spital, apoi au plecat, pe propria raspundere, acasa.

Politistii spun ca incearca deocamdata sa contureze un cerc de suspecti.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Astepta moartea langa cadavrul celui care i-a fost alaturi o viata

Iubirea vesnica pe care si-au jurat-o acum mai bine de o jumatate de secol, nu s-a topit nici in fata mortii. La Sibiu, pompierii chemati sa sparga usa unui apartament au descoperit o poveste tulburatoare.

Gest inuman! Caini sterilizati si lasati sa moara de frig!

Cruzimea unor indivizi care-si spun oameni a lasat in Craiova o cumplita imagine. De pe strazi au fost adunate mai multe cadavre ale unor caini comunitari, ba chiar si ale unor patrupede cu stapan.

Si-a ucis mama, in urma cu 4 ani. Politistii au demonstrat abia acum!

Dupa 4 ani, s-a facut lumina in cazul unei batrane gasite fara suflare, in localitatea aradeana Beliu. Procurorii au primit o noua expertiza medico-legala, care stabileste ca femeia a fost ucisa in bataie.

Recomandări
Moscova s-a răzbunat: un angajat al Ambasadei României a fost declarat „persona non grata”. MAE, reacție rapidă

Rusia a declarat un angajat al Ambasadei României la Moscova „persona non grata”, a anunţat joi Ministerul de Externe rus, informează Interfax.

Sentința care ar fi blocat ROMATSA și traficul aerian din România, anulată printr-o decizie definitivă. S-a implicat și CSAT

Traficul aerian din România se poate desfășura normal, în urma deciziei Instanței Supreme, pentru că ROMATSA nu și-a pierdut certificatul de furnizor de servicii de trafic aerian.

Ploi torențiale, vijelii și grindină de până la 4 centimetri. Cod galben în mare parte din țară. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie (ANM) a emis, joi, atenţionări Cod galben de instabilitate atmosferică, averse torenţiale însemnate cantitativ şi intensificări ale vântului, valabile în zone din Transilvania, Muntenia, Moldova şi Dobrogea.