Dinamo, eliminata! CFR Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei

Andrei Cristea

CFR Cluj s-a calificat in finala Cupei Romaniei, eliminand formatia Dinamo, cu scorul general de 3-2, dupa victoria obtinuta miercuri seara pe teren propriu, scor 2-1 (0-0), in returul semifinalelor competitiei.

CFR Cluj a deschis scorul in minutul 51, cand Nicolae Dica a primit o pasa de la Traore, a scapat perpendicular pe poarta oaspetilor si l-a invins pe Munteanu de la 15 metri.

Oaspeţii au egalat in minutul 74, cand Andreo Cristea a maracat din mijlocul careului mare, pe sub portarul Nuno Claro.

Din pacate pentru formatia din Stefan cel Mare, Traore a readus gazdele in avantaj pe tabela de marcaj, scor 2-1, in minutul 78, invingandu-l pe Munteanu cu un sut de la sapte metri.

Faceti sport in timpul sarcinii si nu veti avea bebelusi obezi!

Iata ce arata un studiu recent al cercetatorilor neozeelandezi. Cateva minute de bicicleta in fiecare zi mentin greutatea fatului in parametri normali si-l feresc de imbolnavire.

Ca sa arati perfect in blugi, trebuie sa ai un abdomen plat, fese ferme si picioare suple. Le poti obtine daca respecti progamul Andei Adam, o impatimita a fitnessului.

Batalia pentru promovare in direct la Sport.ro

Sport.ro transmite in direct 4 meciuri din Liga 2 - cea mai incinsa editie din istorie.

Avertisment lansat de Zelenski: Fără ajutorul imediat al SUA, Putin va împinge rapid războiul pe teritoriul NATO

Preşedintele ucrainean Volodimir Zelenski spune că armata ucraineană a reuşit să ţină piept ofensivei ruse din lunile de iarnă, dar avertizează că fără un ajutor urgent în armament din partea Statelor Unite, Ucraina riscă să nu mai poate face faţă.

România a devenit noua obsesie a Rusiei. Declarațiile care spun totul despre tensiunile dintre Moscova și București

După o perioadă în care și-a concentrat atenția asupra Ucrainei și a Occidentului, mai ales în contextul masacrului din Moscova, dar și al războiului aflat în desfășurare, Rusia a luat în vizor, la nivel declarativ, România.

Boloș apără „taxa pe boală”: „În concediu medical primeşte mai mulţi bani decât la serviciu”. „Nu e taxă, e contribuție”

Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, despre problema concediilor medicale, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale.