Atacata in plina strada de un individ dependent de droguri

×
Publicitate

Spaima teribila pentru o femeie din Bucuresti care a fost atacata de un individ dependent de droguri. Pentru ca voia neaparat sa faca rost de bani pentru heroina, i-a smuls lantisorul de aur.

Politistii au reusit sa-i puna catuse si si-au dat seama ca le este client vechi. Talharul a fost prins insa la nici 50 de metri de locul unde a dat lovitura.

Barbatul era in vizorul politistilor cand in zona Bucur Obor a incercat sa-si gaseasca o posibila victima apoi s-a mutat in Pantelimon unde a si dat lovitura. El a fost prins in flagrant si urmeaza sa fie dus la sectie pentru audieri.

Barbatul a recunoscut fapta si a spus ca a facut totul pentru ca este consumator de heroina si avea nevoie disperata de droguri. Politistii au gasit la el o seringa dar si lantisorul furat de la gatul femeii.

De altfel, agentii spun ca astfel de atacuri s-au inmultit, iar hotii care dispar cu bijuterii sustin ca daca nu sunt prinsi reusesc sa stranga peste 1000 de euro, in doua saptamani.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
Citește și...
Ministerul Energiei face un nou apel către români: Reduceți consumul de electricitate între orele 19:00 și 23:00

Ministerul Energiei cere din nou populației, companiilor și instituțiilor publice să reducă voluntar consumul de energie electrică în intervalul 19:00–23:00, până la 31 august, pe fondul crizei energetice provocate de seceta severă.

Furnizarea apei a fost oprită temporar în patru localităţi din Prahova. Stocurile au scăzut din cauza consumului ridicat

Furnizarea apei potabile a fost oprită temporar, joi, în orașul Urlați și în trei localități care fac parte din componența acestuia, după ce, din cauza consumului ridicat, stocurile au scăzut. 

Cod galben de inundaţii pe râuri din zece bazine hidrografice, până vineri dimineaţa. Avertismentul hidrologilor

Institutul Naţional de Hidrologie şi Gospodărire a Apelor (INHGA) a emis, joi, o atenţionare Cod galben de inundaţii, valabilă până vineri dimineaţa în zece bazine hidrografice.

Recomandări
Ministerul Energiei face un nou apel către români: Reduceți consumul de electricitate între orele 19:00 și 23:00

Ministerul Energiei cere din nou populației, companiilor și instituțiilor publice să reducă voluntar consumul de energie electrică în intervalul 19:00–23:00, până la 31 august, pe fondul crizei energetice provocate de seceta severă.

Director CNE Cernavodă: „În următoarele cinci-șase zile vom opri Reactorul 2, dacă intervenția cu barjele nu va avea efect”

Nivelul Dunării a scăzut cu doi centimetri în ultima zi, iar reactorul 2 al Centralei de la Cernavodă ar putea fi oprit în următoarele cinci-șase zile, dacă intervenția cu barjele nu va avea efect.

Vot decizional. Legea biodiversităţii a fost adoptată în Senat. USR, despre modificările aduse de PSD: O "trădare națională"

Proiectul de lege privind Strategia naţională pentru conservarea biodiversităţii a fost din nou dezbătut, astăzi, în plenul Senatului, după ce a fost modificat "suplimentar" în plenul Camerei Deputaţilor. În urmă cu puțin timp, legea a fost adoptată.