A inselat zeci de firme, dar a vrut sa scape declarandu-se MORT!

×
Publicitate

Un barbat, acuzat ca a inselat zeci de firme din toata Romania si a incercat apoi sa scape de pedeapsa, inventandu-si un certificat de deces tocmai a fost prins.

Procurorii bucuresteni il audiaza la Politia Capitalei si incearca sa afle si cine anume i-a eliberat certificatul fals de deces, emis de Primaria din comuna Chiajna.

Suspectul, in varsta de 40 de ani, a intrat in vizorul politistilor dupa ce mai multe firme din Bucuresti si din tara au depus pe numele lui mai multe plangeri.

Acestea ar fi fost pacalite de barbat in mai multe tranzactii cu terenuri si autoturisme in perioada 2005-2008. Dupa ce si-a inscenat decesul politistii nu au renuntat la cautari si desi barbatul isi schima des locuinta si buletinul a fost gasit.

Cel mai probabil procurorii vor emite pe numele lui ordonanta de retinere de 24 de ore pentru inselaciune

Articol recomandat de sport.ro
Simona Halep l-a pus la punct pe Nick Kyrgios
Simona Halep l-a pus la punct pe Nick Kyrgios
Citește și...
La numai 9 ani se lupta sa traiasca: o traversa de beton i-a ZDROBIT capul

Se fac eforturi disperate pentru salvarea vietii unui baietel de 9 ani din Arges. O bucata de beton, grea de o tona, i-a zdrobit capul copilului si a lovit-o si pe prietena lui de joaca mai mare cu un an.

A incercat sa se sinucida pentru ca o parasise iubitul

Un esec in dragoste putea insemna sfarsitul pentru o tanara de 23 de ani din Capitala. Fata nu s-a impacat cu ideea despartirii de iubitul ei si, coplesita de ganduri negre, a incercat sa-si ia viata, chiar in blocul unde locuiesc parintii sai.

O lumanare uitata aprinsa i-a adus sfarsitul

Flacarile au luat o viata miercuri noapte, la Bacau. Victima este un barbat de 52 de ani, care a pierit in focul ce i-a ravasit locuinta. Anchetatorii cred ca incendiul a izbucnit de la o lumanare aprinsa, de care omul a uitat si a adormit.

Recomandări
Cum arată noua variantă a legii salarizării. Valoarea de referință a fost redusă la 4.000 de lei, de la 4.100 - Surse

Proiectul noii legi a salarizării care a ajuns, joi, pe masa liderilor politici, stabileşte valoarea de referinţă privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice la 4.000 lei, începând cu 1 decembrie 2026, cu posibilitatea de majorare în 2027.

Cât de aproape a ajuns drona cu explozibil de platforma Neptun Alpha. Pagubele pe care le-ar fi putut produce

Pentru prima dată un avion de vânătoare românesc a deschis focul asupra unei ținte în Marea Neagră. S-a întâmplat joi dimineață, la 80 de mile est de Constanța, lângă platforma Neptun Alpha, cea mai mare investiție energetică a României.

Solicitare pentru avansarea în grad a lui David Popovici și decorarea Alexandrei Căpitănescu. Ce distincții sunt propuse

Alexandra Căpitănescu și David Popovici ar putea primi distincții din partea statului român. Delegații de Tineret ai României la ONU au solicitat oficial decorarea artistei și avansarea înotătorului în Ordinul „Steaua României”.