A cazut in rezervorul cu apa, iar acum se lupta pentru viata!

×
Publicitate

Asteptare cumplita intr-o familie din comuna ieseana Butea. Baietelul lor de trei ani si jumatate se zbate intre viata si moarte, dupa ce a cazut in rezervorul cu apa din curte. A fost scos in stare de inconstienta si ajuns la spital in coma.

 

Copilul era lasat in grija bunicii si i-a cerut acesteia niste ceai. Cand a venit cu ceaiul, batrana nu l-a vazut nicaieri si s-a apucat sa il caute prin curte.

L-a gasit in rezervorul cu apa. Se pare ca baietelul a profitat de neatentia ei ca sa se catere pe rezervor si a alunecat inauntru. Cativa muncitori care lucrau in apropiere au venit si au ajutat-o pe bunica sa scoata copilul din apa.

Acesta era deja inconstient. A fost resuscitat si a inceput sa respire, dar nu si-a recapatat cunostinta, asa ca a fost trimis urgent la spital.

Medicii spun ca doar printr-o minune baietelul isi va reveni.

Cei de la Directia pentru Protectia Copilului cred ca a fost vorba despre un accident si nu-i vor trage la raspundere pe parinti.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
Citește și...
Peste 500 de clienți din Sectorul 6 al Capitalei au rămas fără gaze naturale, după avarierea unui branșament

Alimentarea cu gaze naturale a fost întreruptă temporar pentru 534 de clienți din Sectorul 6 al Capitalei, după avarierea unui branșament al rețelei de distribuție.

Miza uriașă a intervenției de pe Dunăre: scufundarea barjelor ar putea prelungi funcționarea reactorului 2 cu încă 10 zile

Scufundarea celor 4 barje încărcate cu piatră pentru redirecționarea curentului pe Dunărea Veche se va relua astăzi.

Aeroportul Arad a rămas fără kerosen pentru o cursă spre Antalya. O cisternă cu combustibil nu a ajuns la timp

Aeroportul Arad a rămas fără kerosen pentru o cursă spre Antalya, după ce o cisternă cu combustibil nu a ajuns la timp.

Recomandări
Ministerul Energiei face un nou apel către români: Reduceți consumul de electricitate între orele 19:00 și 23:00

Ministerul Energiei cere din nou populației, companiilor și instituțiilor publice să reducă voluntar consumul de energie electrică în intervalul 19:00–23:00, până la 31 august, pe fondul crizei energetice provocate de seceta severă.

Director CNE Cernavodă: „În următoarele cinci-șase zile vom opri Reactorul 2, dacă intervenția cu barjele nu va avea efect”

Nivelul Dunării a scăzut cu doi centimetri în ultima zi, iar reactorul 2 al Centralei de la Cernavodă ar putea fi oprit în următoarele cinci-șase zile, dacă intervenția cu barjele nu va avea efect.

Vot decizional. Legea biodiversităţii a fost adoptată în Senat. USR, despre modificările aduse de PSD: O "trădare națională"

Proiectul de lege privind Strategia naţională pentru conservarea biodiversităţii a fost din nou dezbătut, astăzi, în plenul Senatului, după ce a fost modificat "suplimentar" în plenul Camerei Deputaţilor. În urmă cu puțin timp, legea a fost adoptată.