Un utilaj a fost lovit de un tren de călători care circula pe ruta Odorheiu Secuiesc - Sighişoara

62414542
Pro TV

La o trecere la nivel cu calea ferată, în zona localităţii Secuieni, judeţul Harghita, un utilaj a fost lovit de un tren de călători care circula pe relaţia Odorheiu Secuiesc – Sighişoara, transmite Centrul Infotrafic din IGPR.

În urma accidentului, utilajul s-a răsturnat pe calea ferată, iar circulaţia feroviară pe magistrala 308 este oprită temporar pentru cercetări.

Din eveniment nu au rezultat victime.


Sursa citată mai spune că e estimată reluarea traficului feroviar după ora 20.00.

Articol recomandat de sport.ro
Chinezii au lansat mașina mai ieftină decât Dacia!
Chinezii au lansat mașina mai ieftină decât Dacia!
Citește și...
Ploaie extremă în Pantelimon. Precipitaţiile au depăşit pragul unui fenomen care apare statistic o dată la 100 de ani

Episodul de ploi torențiale care a afectat joi seară zona Pantelimon s-a situat la un nivel excepțional, cantitatea de precipitații înregistrată atingând aproximativ 120 de litri pe metru pătrat într-un interval foarte scurt de timp.

Un agent de poliție din Maramureș a fost găsit mort într-o pădure. Arma din dotare se afla lângă cadavru

Un poliţist din judeţul Maramureş a fost găsit mort într-o pădure din localitatea Rohia, el fiind împuşcat în piept, iar arma aflându-se lângă cadavru. 

Bucureștiul vrea să închidă ghenele din blocuri și să introducă un nou sistem de colectare separată a deșeurilor

Ghenele insalubre, mirosurile sufocante și munții de gunoi dintre blocuri ar putea dispărea din Capitala României. 

Recomandări
Nicușor Dan l-a desemnat pe Eugen Tomac pentru funcția de premier al României. Tomac: Voi prezenta un Guvern tehnic

Președintele Nicușor Dan l-a desemnat joi pe liderul PMP, Eugen Tomac, în funcția de prim-ministru, la aproape o lună după căderea Guvernului Bolojan. 

Cine este Eugen Tomac, premierul desemnat de Nicușor Dan să conducă Guvernul României

Eugen Tomac, europrlamentar și lider PMP, a fost desemnat de președintele Nicușor Dan pentru funcția de premier. 

Ce are de rezolvat urgent noul guvern, indiferent de componența lui. De la calmarea investitorilor, la datoriile către privat

După desemnarea lui Eugen Tomac pentru funcția de prim-ministru, viitorul Guvern se va confrunta cu o listă lungă de urgențe: jaloanele restante din PNRR, nemulțumirile bugetarilor, rectificarea bugetară și plata restanțelor către companii.