Un șofer care conducea cu peste 200 km/ oră a ajuns cu mașina pe acoperișul unei case, în Suceava

61971214
Monitorul de Suceava

Un tânăr a scăpat maşina de sub control, a trecut printr-un gard şi apoi a ”aterizat” pe acoperişul unei case, trecând prin curţile a trei locuințe, în Suceava.

Probele biologice recoltate la spital au indicat că şoferul avea o alcoolemie de 1,25 alcool în sânge în momentul accidentului, relatează Monitorul de Suceava.

Accidentul s-a petrecut în noaptea de joi spre vineri, în jurul orei 2.30, pe E 85, în comuna Forăşti. Alin U., de 21 de ani, se afla la volanul mașinii. Tânărul care se afla în dreapta şoferului a făcut live pe Facebook cu goana nebună, filmând acul vitezometrului, la peste 200 de km/h.

Tinerii au rămas încarceraţi în maşină, fiind salvați de pompierii militari. Ca prin minune, tânărul din dreapta şoferului a suferit leziuni minore.

Tânărul de la volan a suferit multiple leziuni, inclusiv fractură de bază de craniu. Pentru această din urmă leziune el a fost operat de medicii de la Spitalul Judeţean Suceava.

Oamenii ale căror imobile au fost avariate aşteaptă acum să fie despăgubiţi. Poliţiştii au demarat cercetări, iniţial, pentru vătămare corporală din culpă. Ancheta va fi extinsă acum şi pentru conducere sub influenţa băuturilor alcoolice.

Tânărul implicat în accident este încă internat la Spitalul Judeţean Suceava, cu leziuni grave, dar în stare stabilă.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
FOTO Noua bestie de 1.600 CP de la Bugatti! Există un singur exemplar în lume
Citește și...
Dăncilă, aflată la reuniunea România-Bulgaria-Grecia-Serbia: ”Accentul a fost pus pe proiectele de infrastructură”

Viorica Dăncilă a participat miercuri la Salonic, la o nouă reuniune în format cvadrilateral România-Bulgaria-Grecia-Serbia, alături de premierii grec şi bulgar Alexis Tsipras şi Boyko Borisov şi preşedintele Serbiei, Aleksandar Vucic.

Incidente între protestatari și forțele de ordine, în București. Patru persoane, duse la secția de poliție

Peste 2.000 de persoane s-au adunat, miercuri seară, în Piaţa Victoriei, pentru a protesta împotriva votului dat de Camera Deputaţilor pe modificările aduse Codului penal.

Orașul unde turiștii sunt lăsați să folosească pădurea pe post de toaletă. Primar: ”Eu sunt satisfăcut de ce văd”

Sute de romani îşi părăsesc vara apartamentele din oraşe şi se mută cu rulota în mijlocul naturii. Nu toţi îşi permit însă costurile din campingurile autorizate,şi aşa au apărut locurile "neoficiale" de campat.

Recomandări
Nicușor Dan: „Partidele nu s-au înțeles pe legea salarizării. Și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR”

Președintele Nicușor Dan anunță că PSD, PNL, USR și UDMR nu au ajuns la un consens privind legea salarizării și și-au asumat pierderea a 770 de milioane de euro din PNRR.

Peste 120 de aleși ar putea rămâne fără funcții dacă Legea integrității va fi promulgată. USR, avertisment pentru PNL

După o lună de dezbateri și nenumărate modificări, legea integrității a fost adoptată în Parlament cu articolul care prevede că aleșii găsiți în incompatibilitate sau conflict de interese, chiar și retroactiv, își pierd funcția.

Ungaria declară Rusia drept „amenințare” pentru Europa și ordinea mondială. Ruptură față de politica lui Viktor Orbán

Guvernul Ungariei a condamnat oficial agresiunea militară a Rusiei și și-a anunțat sprijinul pentru integritatea teritorială a Ucrainei, potrivit orientărilor politice publicate marți seara.