Două șoferițe s-au ciocnit cu mașinile, mergând în aceeași direcție. O pasageră a murit, doi copii au fost răniți

62279545

O persoană a murit, iar alte patru, între care doi copii, au fost grav rănite într-un accident rutier produs, joi, pe DN 10, în zona localităţii buzoiene Cislău.

Conform IPJ Buzău, din primele date a reieşit că este vorba despre o coliziune între două autoturisme care se deplasau în aceeaşi direcţie, dinspre Braşov către Buzău, la volanul cărora se aflau două femei, una de 26 de ani, din Bucureşti, cealaltă de 53 de ani, din Siriu.

În urma impactului, una dintre maşini a fost proiectată într-un copac.

Accidentul s-a soldat cu decesul unei femei de 51 de ani, din Pănătău, pasageră în maşina şoferiţei din Bucureşti.

acc buzau

De asemenea, alte patru persoane au fost rănite: doi copii în vârstă de șase şi 11 ani, şoferiţa din Siriu şi o pasageră din maşina acesteia, în vârstă de 47 de ani.

Persoanele rănite au fost preluate de ambulanţă şi transportate la spital pentru îngrijiri medicale.

În cauză se va întocmi dosar penal, iar poliţiştii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care s-a produs accidentul.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Cum a fost Summer Well 2022

Timp de trei zile, peste 30 de artiști au creat o atmosferă memorabilă pe cele 24 de hectare ale Domeniului Știrbey.

Familie dintr-un sat din Sibiu, atacată cu furci, topoare și lemne. Inclusiv polițiștii au fost amenințați și înjurați

Un scandal a izbucnit în localitatea Netuş, comuna Iacobeni, județul Sibiu. Poliția a intervenit în momentul în care un grup de persoane au început să amenințe un bărbat şi pe familia acestuia.

 

Bătaie cu săbii în Brăila. Un tânăr de 18 ani a fost tăiat în plină stradă

Un tânăr de 18 ani a fost tăiat cu săbiile de alţi doi tineri, pe o stradă din municipiul Brăila. Incidentul a avut loc, miercuri noapte, în cartierul Obor.

 

Recomandări
Nicușor Dan, criticat dur: Speranța s-a transformat în dezamăgire. Astăzi, dezamăgirea s-a transformat în indignare

Decizia președintelui Nicușor Dan de a-l apăra pe șeful SPP, generalul Lucian Pahonțu, în urma dezvăluirilor privind participarea acestuia la reprimarea manifestanților de la Revoluția din 1989 continuă să facă valuri. 

”Laura Codruța Kovesi a Ungariei”. Maghiarii au un nou procuror șef: ”Cel mai important lider anticorupție”

Presa și societatea civilă din Ungaria o compară pe Katalin Tasnady, noul procuror șef al recent înființatei structuri anticorupție NVVH, cu românca Laura Codruța Kovesi, șefa Parchetului European.

Norvegienii s-au adunat la Palatul Regal din Oslo pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald. GALERIE FOTO

Norvegienii s-au adunat sâmbătă în fața Palatului Regal pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald, relatează Reuters.