Un șofer de 79 de ani din Neamț a căzut cu mașina într-un lac de acumulare

×
Publicitate

Un bărbat de 79 de ani din Neamț a ajuns, duminică după-amiază, la spital, după ce a căzut cu mașina într-un lac de acumulare de pe raza comunei Pângăreți.

Accidentul a avut loc la intersecția unui drum comunal cu un drum național, în momentul în care bărbatul a pierdut controlul asupra volanului, a rupt un parapet metalic și a căzut în canalul de fugă al Hidrocentralei de la Stejaru din comuna Pângărați, potrivit purtătorului de cuvântla Inspectoratului pentru Situații de Urgență, Adrian Rotaru, citat de Agerpres.

Șoferul a reușit să se salveze, însă când au ajuns la fața locului cadrele medicale l-au găsit inconștient, fiind nevoite să îl resusciteze.

„Pacientul a răspuns manevrelor de resuscitare, ambulanța TIM transportându-l la spital", a spus reprezentantul ISU.

La fața locului s-au deplasat și scafandrii, care au intervenit pentru a vedea dacă în mașină nu se mai afla vreo persoană.

„Scafandrii au făcut o scufundare. Nu mai sunt persoane în autoturism. La fața locului s-a deplasat o persoană care a declarat că victima a plecat de la el de acasă, singur, cu cinci minute înainte de producerea accidentului", a mai precizat Adrian Rotaru.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Fostul principe Nicolae, pentru Știrile ProTV: ”Trebuie spus tot adevărul”

Ţinând cont de starea de sănătate a Regelui, vizitele la reşedinţa din Aubonne vor fi restrânse.

Brunch cu preparate tradiționale, la Sibiu

Pe aşa o vreme mohorâtă, este ideal să te instalezi într-un loc călduţ, să stai la poveşti şi să mănânci pe îndelete bucate gustoase, din ingrediente alese cu grijă.

Mic dejun gratuit pentru cei care lasă cheile mașinii la bar, dacă au băut

Pentru a reduce numărul tragediilor de pe şosele, patronul unei cafenele din Suceava face educaţie civică.

Recomandări
Legea integrității, din nou în Parlament. USR vrea ca averile demnitarilor să fie ”la vedere”, PSD elimină total declarația

Legea integrității a ajuns din nou în Parlament, după ce Curtea Constituțională (CCR) a admis obiecția de neconstituționalitate privind obligația partenerilor de viață ai demnitarilor de a depune declarații de avere.

Legea integrității. Cum a modificat AUR prevederea despre ”persoana care are relații asemănătoare acelora dintre soți”

Partidul AUR, condus de George Simion, a reintrodus, luni, în Legea integrității, amendamentul legat de publicarea declarațiilor de avere și de către persoane care au relații asemănătoare între soți, dar care a fost modificat, ca urmare a deciziei CCR.

Dronă căzută la doar cinci metri de o casă din județul Vrancea. Zona a fost izolată, iar localnicii evacuați preventiv

Locuitorii aflaţi pe o rază de aproximativ 300 de metri în jurul unei gospodării din satul Ciuşlea, comuna Garoafa, unde a fost descoperită o dronă prăbuşită într-un nuc, au fost evacuaţi preventiv luni.