Un bărbat de 57 de ani s-a sinucis în arestul Poliției Constanța. „S-ar fi precipitat de la înălţime” în camera de detenție

62560291
Shutterstock

Un bărbăt în vârstă de 57 de ani s-a sinucis în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Constanţa.

Poliţiştii au deschis o anchetă pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care bărbatul şi-a pierdut viaţa.

La sfârşitul săptămânii trecute, poliţiştii din cadrul Centrului de Reţinere şi Arestare Preventivă au fost sesizaţi, în mod direct, de către persoanele private de libertate dintr-o cameră de detenţie, cu privire la faptul că un bărbat, din aceeaşi cameră de detenţie, ar fi decedat, au anunţat reprezentanţii Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Constanţa.

Imediat, poliţiştii i-au acordat primul ajutor şi au cerut intervenţia cadrelor medicale prin apel la 112.

În ciuda manevrelor de resuscitare, persoana respectivă a fost declarată decedată.

Din cercetările efectuate de poliţişti din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale a rezultat faptul că bărbatul în cauză, de 57 de ani, s-ar fi precipitat de la înălţime, cauza şi împrejurările decesului urmând a fi stabilite cu exactitate”, au transmis reprezentanţii IPJ Constanţa.

Poliţiştii continuă cercetările în acest caz.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Un bărbat din Brăila a fost înjunghiat mortal de un adolescent de 15 ani. Crima, provocată de un conflict izbucnit în stradă

Un bărbat de 31 de ani a fost înjunghiat mortal de un adolescent în vârstă de 15 ani, incidentul având loc, sâmbătă, în municipiul Brăila.

Opt femei au fost forțate să se prostitueze și să își tatueze numele proxeneților. Rețeaua, destructurată de DIICOT

O rețea de proxenetism care funcționa în țară și străinătate a fost destructurată de procurorii DIICOT. Opt femei au fost recrutate prin metoda „loverboy” și obligate de patru indivizi - prin violențe fizice și psihice - să se prostitueze.

Minoră agresată sexual de un agent de pază, la un centru al DGASPC Sector 4. Bărbatul a fost reținut. Video

Un bărbat în vârstă de 52 de ani care lucrează ca agent de pază la un centru al DGASPC Sector 4 a fost reținut de polițiști, după ce ar fi agresat sexual o fată de 15 ani.

Recomandări
Datoria publică a României, în creștere constantă. Suntem la 61,4% din PIB. Instrumentele de finanțare a deficitului bugetar

În luna mai 2026, datoria publică a României a depășit pragul de 1.194 de miliarde de lei, ceea ce reprezintă 61,4% din produsul intern brut, potrivit datelor publicate de Ministerul Finanțelor.

Angajații din sănătate, consultați în privința noii legi a salarizării. Ilie Bolojan dă asigurări că veniturile nu vor scădea

Federația „Solidaritatea Sanitară” din România (FSSR) a anunțat că a început o consultare națională în rândul angajaților din sănătate privind impactul ultimei forme a proiectului legii salarizării, cea din 20 august 2026.

Cod galben de caniculă în Capitală și 12 județe sudul țării. Temperaturile ajung la 37 de grade. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis duminică o atenționare Cod galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă, disconfort termic, noapte tropicală pentru 12 județe și municipiul București, valabilă până luni la ora 10:00.