Un băiat de 16 ani a murit după ce s-a întâlnit cu un bărbat cunoscut pe Facebook. În mașina distrusă se aflau și 4 copii

62336634

Un accident a avut loc duminică, pe raza comunei Dobrotești, județul Teleorman. Un adolescent de 16 ani a murit, iar patru copii s-au speriat și au fugit.

Un bărbat de 33 de ani din comuna Valea Moldovei, județul Suceava, ar fi pierdut controlul volanului, în Dobrotești, în direcția comunei Didești. Mașina s-a răsturnat pe câmp, iar un adolescent de 16 ani, pasager pe locul din dreapta, a murit.

Conducătorul auto a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ.

Potrivit unor surse, băiatul decedat și șoferul s-au cunoscut pe Facebook și au plănuit să se întâlnească duminică, bărbatul din Suceava călătorind în Teleorman pentru a se cunoaște.

Bărbatul de 33 de ani nu s-a prezentat la audieri și se află în Suceava. Acesta va fi citat în cursul zilei de luni. Deocamdată nu s-a dispus o măsură preventivă pentru el.

Alți patru minori, trei fete și un băiat, cu vârste cuprinse între 11 și 15 ani, aflați în mașină, s-ar fi speriat și ar fi fugit după impact. Părinții lor au mers la secție să spună că erau în aceeași mașină după ce au aflat de accident.

În cauză a fost întocmit dosar penal cu privire la săvârșirea infracțiunii de ucidere din culpă, urmând a se propune soluție prin parchet.

Articol recomandat de sport.ro
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
Citește și...
Incendiu la Termocentrala Rovinari. Producția de energie electrică a fost oprită

Un incendiu a izbucnit duminică dimineaţă, la Grupul 5 al Termocentralei Rovinari. Conform presei locale, în zona staţiei de desulfurare a fost observat fum, scrie News.ro.

Patriarhul Daniel, mesaj de Înviere: „Sărbătoare a Sărbătorilor. Învierea lui Hristos aduce bucuria veșnică și sperană”

Învierii Domnului Hristos sau Sfintele Paşti este "Sărbătoare a Sărbătorilor" care luminează şi orientează întreaga viaţă a Bisericii, le-a transmis, duminică, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, Daniel.

Vacanță de Paște la SPA: turiștii au luat cu asalt piscinele cu apă sărată din Sovata

Pentru această vacanță de Paște, mulți oameni s-au îndreptat spre stațiunea Sovata, din județul Mureș.

Recomandări
Ce înseamnă Învierea. Părintele Sofian: „Lumina care ne înveșmântează cugetul, sufletul și trupul. Înviază totul în jur”

Părintele Sofian Costea a ales calea monahiei, după drept, psihologie, doctorate și ample lucrări științifice. Nevăzător din naștere, el l-a găsit pe Dumnezeu în studiu și a vorbit despre miracolul Învierii, într-un interviu acordat lui Alex Dima.

Schimbări în spitale. Gărzile vor fi organizate diferit, două ture pentru blocul operator și spitalizarea de zi

Spitalele vor putea organiza două ture pentru blocul operator și spitalizarea de zi, iar gărzile se vor împărți în patru categorii. 

Alegeri Ungaria 2026. Viktor Orban ar putea pierde puterea după 16 ani. Prezență uriașă la urne

Ungaria organizează astăzi alegeri pentru desemnarea celor 199 de membri ai Adunării Naționale, într-un scrutin considerat cel mai competitiv din ultimul deceniu. Cele mai recente sondaje indică o înfrângere pentru Viktor Orban, după 16 ani la putere.