Supărat că l-a părăsit iubita, un bărbat din Galați s-a dus la ea acasă. Ce a urmat

×
Publicitate

Supărat că iubita cu 12 ani mai în vârstă decât el nu îl mai vrea alături, un bărbat de 36 de ani s-a dus la ea acasă să îi ceară socoteală, înarmat cu un cuțit de bucătărie.

I-a ieșit în față fiul femeii, pe care a încercat să îl atace, dar acesta a fugit. Băiatul, însă, l-a urmărit pe atacator și, când individul înarmat s-a urcat într-un taxi ca să plece, a aruncat cu o bucată dintr-o bordură în geamul mașinii, care s-a făcut țăndări.

Fiul femeii a aruncat cu piatră în geamul din dreapta-față, chiar în locul unde se afla fostul partener al mamei lui.

Bărbatul a fost rănit de cioburi, iar cei care au asistat la aceste scene au sunat la 112.

Un echipaj de jandarmi care se afla în zona și a fost direcționat spre locul în care se desfășura conflictul a reușit să aplaneze scandalul.

Tot jandarmii au chemat și o ambulanță, iar medicii i-au acordat primele îngrijiri bărbatului rănit. Ambii indivizi implicați în scandal s-au ales cu dosare penale pentru ameninţare, violenţă în familie şi tulburarea ordinii şi liniştii publice.

Pe numele fostului concubin a fost emis un ordin de protecţie provizoriu. Cercetările sunt continuate de polițiști.

Articol recomandat de sport.ro
Imagini virale cu Cristiano Ronaldo: ”Sunt adevărate! E incredibil”
Imagini virale cu Cristiano Ronaldo: ”Sunt adevărate! E incredibil”
Citește și...
Un bărbat de 56 de ani s-a înecat în mare în stațiunea Mamaia. Poliția a deschis o anchetă

Un bărbat în vârstă de 56 de ani s-a înecat în mare, duminică, în staţiunea Mamaia. El a fost scos din apă şi cadrele medicale au încercat resuscitarea sa, fără rezultat.

„Lăsați-mă aici și faceți lumea să zâmbească”: cum a devenit virală Petrușka, pe malul Someșului

O inițiativă spontană, pornită din Beclean, județul Bistrița-Năsăud, a devenit virală în mediul online.  

O nouă alertă de dronă în spațiul aerian românesc, după un atac al Rusiei în apropierea graniței

Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă (IGSU) a emis, în noaptea de sâmbătă spre duminică, un mesaj Ro-Alert în care îi avertizează pe locuitorii din nordul judeţului Tulcea că există posibilitatea căderii unor obiecte din spaţiul aerian.

Recomandări
Mesajul premierului desemnat, Adrian Veștea, către PNL-ul revoltat: „Ceea ce se întâmplă astăzi nu este o amenințare”

La câteva ore după ce președintele Nicușor Dan l-a desemnat oficial pentru funcția de prim-ministru, Adrian Veștea a încercat să calmeze acutizarea crizei politice. 

Cine este Adrian Veștea, desemnat premier de Nicușor Dan. Provocările cărora le va face față

Președintele Nicușor Dan l-a desemnat duminică dimineață pe Adrian Veștea pentru funcția de prim-ministru al României, punând capăt săptămânilor de negocieri și speculații politice.

Ilie Bolojan califică desemnarea premierului Adrian Veștea drept „un act ostil”: „O evidentă încercare de rupere a PNL”

Ilie Bolojan a reacționat după ce președintele Nicușor Dan a anunțat desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de prim-ministru, afirmând că decizia a fost luată fără consultarea conducerii PNL.