Salvat de la sinucidere de două ori într-o săptămână. Motivul tânărului din Timiș

61953933
Pro TV

Un tânăr din județul Timiș a avut două tentative de sinucidere in câteva zile, fiind salvat de medici în ultima clipă.

Bărbatul de 30 de ani a ajuns în Urgențe la Spitalul din Lugoj după ce a mâncat otravă pentru şobolani. Doctorii l-au preluat în stare foarte gravă și l-au salvat, după care l-au trimis acasă şi sperau că sperietura i-a fost deajuns, relatează lugojinfo.ro.

După numai câteva zile, tânărul a fost dus din nou de familie la spital, după ce a consumat din nou otravă pentru rozătoare. Medicii care l-au salvat au aflat atunci de la el că ”s-a săturat de viață și nu mai vrea să trăiască”. 

Tânărul a fost transferat la Secția de Psihiatrie.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO | Cutremurător: brazilianca Mara Flavia Araujo a murit în timpul cursei Ironman, la doar 38 de ani
GALERIE FOTO | Cutremurător: brazilianca Mara Flavia Araujo a murit în timpul cursei Ironman, la doar 38 de ani
Citește și...
Coiful de la Coţofeneşti și brățările dacice revin azi în țară. Unde vor putea fi văzute

Coiful de la Coţofeneşti şi cele două brăţări dacice revin în țară marți, după furtul din Ţările de Jos. Vor putea fi admirate de publicul larg, la Muzeul Naţional de Istorie a României, în perioada 22 aprilie-3 mai.

Cerul Bucureștiului, luminat în miez de noapte de un incendiu violent. Flăcările puternice au cuprins CET Vest

Un incendiu puternic, produs la CET Vest, a luminat în miez de noapte cerul Capitalei. Trei transformatoare care folosesc tone de ulei drept agent de răcire au luat foc. Din fericire, nu sunt victime.

Incendiu pe platforma fostului Combinat siderurgic din Hunedoara. Sunt degajări mari de fum

Un incendiu de resturi vegetale şi deşeuri de lemn, cu o mare degajare de fum, a izbucnit, luni seara, pe platforma fostului combinat siderurgic din municipiul Hunedoara, a informat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă.

Recomandări
Cerul Bucureștiului, luminat în miez de noapte de un incendiu violent. Flăcările puternice au cuprins CET Vest

Un incendiu puternic, produs la CET Vest, a luminat în miez de noapte cerul Capitalei. Trei transformatoare care folosesc tone de ulei drept agent de răcire au luat foc. Din fericire, nu sunt victime.

Bolojan nu demisionează, după ieșirea PSD din Guvern: ”Decizie complet greșită și iresponsabilă față de România”

Ilie Bolojan consideră ”complet greșită și iresponsabilă” decizia PSD de a se retrage din Guvern. Bolojan a anunțat că va continua să își exercite mandatul de premier. 

România în blocaj politic. Între moțiunea de cenzură a PSD și riscul anticipatelor. Cum se va tranșa lupta pentru putere

Confirmă chiar președintele - România a intrat într-o criză politică de amploare, iar în acest moment nu se întrevăd soluții ușoare pentru a depăși impasul.