Podul provizoriu de la Milişăuţi s-a surpat. Circulația rutieră a fost deviată

62425531
Gazeta de Sud

Podul provizoriu ridicat în localitatea Milişăuţi, judeţul Suceava, s-a surpat în cursul nopţii trecute.  

Podul s-a surpat din cauza creşterii debitului pe râul Suceava, a informat, miercuri, Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române.

Circulaţia rutieră este deviată pe rute ocolitoare.

„Rămân valabile rutele alternative prin DN 17A, intersecție Bălcăuți, DN 2 spre și dinspe Suceava. De asemenea, se poate utiliza traseul DN 2K, Solca – Milișăuți, care se desprinde din 2E, Spătărești – Vicovu de Sus/ SV. La fața locului este prezentă o echipă a SDN Suceava și a constructorului care evaluează situația”, anunță DRDP Iași.

În februarie 2020, trotuarul de pe podul de la Milișăuți, de pe DN 2H Rădăuți-Milișăuți, s-a surpat cu tot cu balustradă, pe o porţiune de 27 de metri, ajungând în albia râului Suceava, conform gds.ro. Din octombrie 2023 nu se mai circulă pe acesta după ce a cedat structura pe o parte din construcție.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Procentul românilor care sărbătoresc Ziua Îndrăgostiților și Dragobetele. În sondaj au fost incluși și votanții PSD

Ziua Îndrăgostiților și Dragobetele sunt sărbătorite de mai bine de jumătate din România. Dintre aceștia, majoritatea optează pentru Ziua Îndrăgostiților, și mai puțin pentru Dragobete, sărbătoarea iubirii tradițională la români.

Cazul ucrainenilor care au fugit de încorporare în România, încheiat cu o tragedie. Unul dintre ei a fost găsit mort în munți

Un tânăr ucrainean care făcea parte dintr-un grup de trei persoane care au trecut graniţa în România prin Munţii Maramureşului a murit îngheţat.

 

Adolescente agresate sexual la meditații, de profesorul de matematică. Bărbatul de 52 de ani a fost reținut

Un profesor de matematică din Călărași a fost reținut miercuri de polițiști după ce două adolescente l-au acuzat de agresiune sexuală. 

Recomandări
Nicușor Dan s-a întâlnit la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA. A mâncat la popotă alături de soldați | FOTO

Nicușor Dan s-a întâlnit duminică la Baza Kogălniceanu cu delegația Congresului SUA și a mâncat la popotă, alături de soldații americani, potrivit Administrației Prezidențiale.

Islanda a votat împotriva aderării la Uniunea Europeană, a anunțat postul public de televiziune RUV

⁠Islanda a respins propunerea guvernului de a ⁠iniția negocieri de aderare la Uniunea Europeană, ‌a anunțat postul public de televiziune RUV, în condițiile în care mai sunt de numărat doar câteva voturi.

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.