O femeie din Galați și-a înjunghiat mortal partenerul după ce au băut amândoi, iar bărbatul a luat-o la bătaie

×
Publicitate

Scandal violent în cuplu încheiat cu o crimă în județul Galați. O femeie de 38 de ani este arestată după ce și-a înjunghiat mortal partenerul.

Ea le-a povestit anchetatorilor că bărbatul s-a repezit să o bată și ea nu a vrut decât să se apere.

Crima s-a petrecut joi, în comuna Nicorești. Potrivit anchetatorilor, cei doi au băut zdravăn în acea zi, apoi s-au luat la ceartă. Nu mult a durat până când partenerul femeii, un bărbat de 50 de ani a devenit agresiv și a început să o lovească.

La un moment dat, femeia a luat o armă albă și l-a lovit pe agresor de două ori în zona brațului. Ultima lovitură i-a atins o arteră importantă și hemoragia puternică s-a dovedit fatală.

Medicii sosiți la fața locului nu au mai putut face nimic pentru bărbat. În fața polițiștilor femeia ar fi spus că nu a mai putut îndura bătăile repetate pe care le primea de la bărbat, și de aceea, la ultimul conflict violent a vrut să se apere.

Acum este în arest preventiv acuzată de omor asupra unui membru de familie în stare de provocare. Dacă va fi găsită vinovată, riscă cel puțin 10 ani de închisoare.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
DNSC, după ce pagina de Facebook a UMF Carol Davila a fost compromisă: Am recomandat ca Universitatea să sesizeze şi ANPC

Directoratul Naţional de Securitate Cibernetică DNSC, sesizat de oficialii Universităţii de Medicină şi Farmacie (UMF) după ce pagina de Facebook a instituţiei de învăţământ a fost ţinta unui atac cibernetic, afirmă că a recomandat să sesizeze şi ANPC.

Un bărbat a dat de o ursoaică cu pui pe o stradă din Bușteni. Ce s-a întâmplat | VIDEO

Un bărbat a avut o întâlnire neplăcută cu o ursoaică cu pui, pe străzile din Bușteni, potrivit unui video publicat pe rețelele sociale.

 

Clădiri luminate în roz în Anglia, în memoria fetițelor ucise la Southport. „Este o afişare a unităţii emoţionante”

Clădiri din tot nord-vestul Angliei vor fi iluminate roz în weekend, în memoria celor trei fetiţe ucise luni la Southport.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.